Bu yüzden, insanların COVID’in Çin’de ortaya çıktığını düşünmelerinin en büyük nedeninin, ilk vakaların orada bulunması olduğunu düşünüyorum. Ancak bu makaleye göre, covid, insan popülasyonunda ilk başta düşündüğümüzden çok daha önce dolaşıma girmiş olabilir. Erken bir mutasyon (muhtemelen resmi covid salgınını başlatan mutasyon, Çin’de Şubat 2020 civarında keşfedildi), L tipi mutasyon, daha bulaşıcı bir COVID suşu.

Bu çalışmada, bilim adamlarının s tipi mutasyonun daha bulaşıcı olduğunu (ölümcül değil) ve “koronavirüsün S-tipi versiyonunun (daha az bulaşıcı suşlar) daha önce inanıldığından daha önce hayvan konaklarından kaçmış olabileceğini düşündüklerini söylüyor. alarm zillerini çalmaya yetecek kadar hastalığa neden olmadan daha uzun süredir dolaşıyorlar.” https://www.latimes.com/science/story/2020-03-05/chinese-scientists-say-second-coronavirus-strain-more-dangerous

Covid suşlarına temel bakış: altta S tipi ve L tipi suşlar var

https://www.webmd.com/lung/coronavirus-strains

Bu çalışma, yeni L tipi suşun en yaygın hale geldiğini söyleyerek sonuncuları kanıtlıyor.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7832730/

…SnooRadishes3825 tarafından gönderildi
[comments]

67 Comments

1. Yalova dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam sayfan inanılmaz iyi, sağolun , gaye – 3

2. Merhabalar sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

3. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım , memo – 231

4. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , emin – 58

5. Sivas dan kimler var. lütfen beni dinle . selamun aleyküm web sitesi valla iyi, facebookta paylaştım , Emine – 475

6. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım cidden hayran edici, saolun , hatice – 361

7. Gürbüz Reply

Amasya dan kimler var. lütfen beni dinle . Merhaba paylaşımınız inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 210

8. Ardahan dan kimler var. lütfen beni dinle . selam arkadaşlar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 7

9. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, sağolun , hatice – 234

10. Bolu dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam sayfan inan ki iyi, sağolun , ali – 144

11. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler , emin – 296

12. Gürbüz Reply

Malatya dan kimler var. lütfen beni dinle . Merhabalar siteniz yeminle iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 290

13. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Slm sayfan vallaha billaha mükemmel, saolun , ziya – 351

14. Kastamonu dan kimler var. lütfen beni dinle . Merhaba herkese web siten valla mükemmel, tebrikler , Emine – 208

15. Yozgat merkezden ben . selamun aleyküm siteniz harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 08-07-2021 09:04:14

16. Rize dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam paylaşımınız yeminle hayran edici, tebrikler , Aylin – 209

17. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Selam web siten harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 379

18. Merhaba herkese web siten harbiden mükemmel, saolun

19. Çanakkale dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam web siteniz gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 453

20. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Merhaba sayfa süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , Aylin – 220

21. Gürbüz Reply

Çanakkale dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam herkese web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun , Gürbüz – 471

22. Afyon merkezden ben hatice. Merhaba herkese siten inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 08-07-2021 09:22:28

23. Kütahya dan kimler var. lütfen beni dinle . selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , Hasan – 52

24. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 401

25. Amasya merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler 08-07-2021 09:26:21

26. Aksaray dan kimler var. lütfen beni dinle . merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz hayran edici, saolun , Emine – 256

27. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

28. Gaziantep dan kimler var. lütfen beni dinle . Merhaba herkese web siten inanılmaz mükemmel, face de paylaştım , memo – 489

29. İzmir merkezden ben ziya. Selamlar web siteniz cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-07-2021 09:34:45

30. Mersin dan kimler var. lütfen beni dinle . Selamın aleyküm paylaşımın cidden çok iyi, twitter da paylaştım , mehmet – 305

31. İstanbul merkezden ben emin. Selam herkese paylaşımın inanki güzel, teşekkürler 08-07-2021 09:40:27

32. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , emin – 271

33. Ankara dan kimler var. lütfen beni dinle . Mrb bu web sitesi harbiden çok iyi, saolun , memo – 160

34. Diyarbakır dan kimler var. lütfen beni dinle . selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 146

35. Merhaba paylaşım süper ötesi çok güzel, teşekkürler

36. Bartın merkezden ben banu. Merhaba bu web sitesi valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 08-07-2021 09:56:17

37. Gürbüz Reply

Artvin merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi yeminle çok iyi, şukuladım 08-07-2021 09:56:53

38. Tekirdağ dan kimler var. lütfen beni dinle . Slm sayfan yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 176

39. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , memo – 146

40. Merhabalar sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

41. Edirne dan kimler var. lütfen beni dinle . Mrb siteniz inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım , emin – 236

42. Bursa merkezden ben Aylin. Selam herkese bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, şukuladım 08-07-2021 11:55:04

43. Kayseri merkezden ben ziya. Merhabalar sayfa vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 08-07-2021 15:00:53

44. Kayseri merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, şukuladım 08-07-2021 15:54:21

45. Merhabalar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, saolun

46. selam arkadaşlar siten gerçekten dikkat çekici, teşekkürler

47. Kastamonu merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım 13-07-2021 00:21:02

48. Gürbüz Reply

Sinop merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler 13-07-2021 07:44:19

49. Muğla dan kimler var. lütfen beni dinle . merhaba arkadaşlar siten süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , – 446

50. Sakarya merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten vallaha billaha dikkat çekici, sağolun 14-07-2021 22:44:30

51. Kilis merkezden ben Emine. Mrb paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-07-2021 01:58:40

52. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki iyi, şukuladım , memo – 236

53. Selamlar paylaşımın gerçekten güzel, teraziye tıkladım

54. Çorum merkezden ben emin. Slm sayfan inanki çok iyi, facebookta paylaştım 25-07-2021 04:53:47

55. Yozgat dan kimler var. lütfen beni dinle . Slm web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 142

56. Selamlar paylaşımın inanki hayran bıraktı, saolun

57. Diyarbakır dan kimler var. lütfen beni dinle . Selam herkese sayfan ciddiyim hoşuma gitti, sağolun , doruk – 413

58. Aydın dan kimler var. lütfen beni dinle . selamun aleyküm paylaşım cidden dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 349

59. selamun aleyküm sayfan valla çok güzel, facebookta paylaştım

60. Bu konu : ” lütfen beni dinle ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , emin – 34

61. Merhaba paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım

Write A Comment