Ekonomik ve sosyal durumları ne olursa olsun sağlık hizmetinin hiç kimseye verilmemesi gerektiğine kesinlikle inanıyorum.

Bununla birlikte, kanımı en çok kaynatan şey, Covid’e karşı birinci dünya ülkelerinin çoğunda hazır ve erişilebilir olan çok sayıda mükemmel derecede iyi aşıya sahip olmamız ve yine de insanların onları almayı reddetmesi.

Bir aşı olma şansınız varsa ve hala yapmıyorsanız, Covid’e yakalandığınızda ne olursa olsun SİZİN.

Halihazırda aşırı yüklenmiş (bazı yerlerde) bir sağlık sistemine yük oluyorsunuz, lanet olası bir atış yaparak bundan kaçınılabilirdi.

Bunların hepsinin (‘Fauci’, ‘Bill Gates’, ‘Komünistler’, ya da sağın ezip geçmek istediği başka bir isim ekleyin) tarafından bir ‘komplo’ olduğunu iddia etmek sorumsuzluktur ve sadece kendileri için değil, toplum için de tehlike arz eder. genel olarak (daha fazla vaka = daha fazla mutasyon riski = daha fazla yeni varyant = daha az etkili aşı)

EDIT: Tüm obez/sigara içen/alkolik tartışmalarının işe yaradığını düşünmüyorum, çünkü:- tüm bu koşulların düzeltilmesi, tek seferlik bir olay olan aşılamanın aksine, önemli yaşam tarzı değişiklikleri gerektirir.- doğrudan kimseyi etkilemezler. o belirli kişi dışında.- başkalarına bulaştırabilen ve daha fazla kişinin yatak almasına yol açabilen covid hastalarının aksine en fazla bir yatak alırlar.

Author

20 Comments

1. selamun aleyküm siteniz vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

2. Sakarya merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, saolun 23-08-2021 09:52:58

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki iyi, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 26

4. Balıkesir dan kimler var. Lütfen biri görüşünü değiştirsin. . Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım , emin – 244

5. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız inanki çok güzel, teraziye tıkladım , Gürbüz – 259

6. Kars merkezden ben hatice. Selamlar bu web sitesi inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 25-08-2021 01:08:07

7. Samsun merkezden ben Aylin. Mrb bu web sitesi gerçekten güzel, saolun 26-08-2021 20:41:03

8. Sakarya dan kimler var. Lütfen biri görüşünü değiştirsin. . Selamın aleyküm siteniz süper ötesi güzel, twitter da paylaştım , memo – 381

9. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki dikkatimi çekti, tebrikler , – 363

10. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. selam arkadaşlar siten harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 394

11. Tekirdağ merkezden ben hatice. selamun aleyküm sayfa valla iyi, facebookta paylaştım 29-08-2021 22:34:11

12. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım valla çok güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 88

13. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , emin – 478

14. selam arkadaşlar web siten vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

15. Kırşehir merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha iyi, tebrikler 09-09-2021 09:17:58

16. Gümüşhane merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web sitesi vallaha çok güzel, twitter da paylaştım 10-09-2021 17:10:48

17. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle güzel, saolun , Hasan – 413

18. Bu konu : ” Lütfen biri görüşünü değiştirsin. ” çok güzel. Merhabalar sayfa cidden çok hoşuma gitti, şukuladım , memo – 380

Write A Comment