Kategoriler
Genel

Macron-Libya: Rothschild Bağlantısı

Resim yayınla

Macron Rothschildler için çalıştı

Bugün Libya’da olan, sayısız karmaşıklık barındıran bir istikrarsızlık programının başlangıcıdır ”. Bu yüzden Başkan Emmanuel Macron’u Elysee’de ilan etti ve “barış ve ulusal uzlaşma yolunu açtı” anlaşması imzaladı.

Macron’un mesajı, terör hareketlerinin Libya’nın kendisini bulduğu kaosun tek nedeni olduğu; “Libya’da gelişebilmesi için var olan siyasi istikrarsızlığı ve ekonomik ve finansal kaynakları kullanan terörist hareketler”.

Bu yüzden – sonuçlandırıyor – Fransa, Libya’ya teröristleri engellemek için yardım edecek. [Mauvaise foi!] Macron’un bu açıklaması aslında durumu kafasına çeviriyor. Fransa aslında Libya’nın istikrarsızlaştırılmasında bir manipülatördü. Ve yalnız mı davrandı? Asla! Suç ortağı Birleşik Devletler, NATO ve Körfez Monarşileri idi. Kanıt?

2010’da Dünya Bankası, Libya’nın Afrika’nın tümünde insan göstergeleri kurulunda bir numaraya sahip olduğunu kaydetti: kişi başına düşen yüksek ortalama, ilk ve orta öğretime evrensel erişim ve yükseköğretime% 46 erişim. Yaklaşık iki milyon Afrikalı göçmen orada iş bulabildi.

Libya, Afrika Birliği’nden bağımsız olacak ekonomik kurumlar kurmak için yatırım yaptı. ABD ve Fransa – Clinton e-postalarının da kanıtladığı gibi, ABD doları ve Cfa frangı (Fransa’nın 14 eski sömürgesine uyguladığı bir para birimi) yerine Gaddafi’nin Afrika para birimi kurma planını engellemek için bir anlaşmaya vardılar. şimdi “bağımsız” bir Afrika devleti).

New York Times’ın bildirdiği gibi Clinton, Başkan Obama’nın “Libya’da gizli bir operasyona ve isyancılara silah tedarikine izin veren bir belgeyi” imzalamasına neden oldu. Bu isyancılar, o zamana kadar terörist olarak sınıflandırılan grupları içeriyordu.

Bundan kısa bir süre sonra, ABD tarafından yönetilen Nato (Fransa 2011 yılında kapıyı açtıktan sonra), Libya devletini tamamen harap etmek için askeri eylemde bulunuyor; NATO’nun özel kuvvetleri onu patlattı. Bu daha sonra daha fazla sivili canlandıracak ve bazıları anavatanlarından kaçmak zorunda kalacak daha fazla kurban yaratacak bir toplumsal felaketi tetikliyor.

Bu, arkadaşımız Macron’un çok tanıdık olduğu bir hikaye: 2008’den 2012’ye kadar, dünyanın hemen hemen her ülkesinde merkez bankalarını kontrol eden finansal imparatorluk Rothschild Bank’ta yıldız (aynı zamanda şüpheli) kariyeri vardı. 2011 yılında Rothschild Libya’ya yanaşırken, savaş hala devam ediyor.

Aynı zamanda, ABD ve Avrupa bankacılık dünyasını çevreleyen köpekbalıkları, yüzyılın en büyük soygununu yaparak 150 milyar dolarlık Libya egemen fonlarına el koydu.

Macron’un Rothschild’de eğittiği dört yıl, Libya Devleti’nin yıkılması gibi büyük hareketlerin planlandığı küresel finans elitine bir entrée sağlıyor.

Daha sonra siyasete geçerek önce Elysée’nin Genel Sekreteri, sonra Maliye Bakanı olarak yıldız (ve şüpheli) bir kariyer yaptı.

2016 yılında, sadece birkaç ay içinde, başkanlığına giden yolu açan güçlü çokuluslu, finansal ve medya grupları tarafından desteklenen ve finanse edilen bir “anlık parti” olan kendi partisi En Marche! Ama hepsi Macron ile mi ilgili?

Dikkat çekici antikliklerinin ardında, sadece Fransız ulusal çıkarları değil. Libya’da paylaşılacak ganimet çok büyük: Afrika’nın en büyük petrol rezervleri ve büyük doğal gaz rezervleri; bulut tabakasından gelen muazzam fosil su rezervleri, görünürdeki beyaz altın, siyah altından daha değerli; Libya topraklarının kendisi Akdeniz, Afrika ve Orta Doğu arasındaki kesişme noktasında birincil jeostratejik öneme sahiptir.

Analisi Difesa, “Fransa’nın eski kolonimiz üzerinde güçlü bir hegemonya yapma riski” diyerek, Libya’ya yakın bir İtalyan deniz seferinin önemini vurguladı.

Eski sömürge güçleri yeniden bölündüğünde, eski bir İtalyan sömürgesi olan bir İtalya’nın “ulusal gururu” na çağrı.

itibaren
https://en.minbarlibya.org/2017/08/01/macron-libya-the-rothschild-connection/

“Macron-Libya: Rothschild Bağlantısı” için 14 yanıt

Yozgat merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfanız inanki dikkat çekici, şukuladım 13-06-2020 11:30:19

Afyon merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 13-06-2020 21:26:01

Düzce merkezden ben mehmet. Merhabalar web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 16-06-2020 04:57:31

Karaman merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım 23-06-2020 11:49:04

Burdur merkezden ben gaye. Selamlar web siteniz inanki dikkat çekici, face de paylaştım 28-06-2020 09:37:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir