Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz?

Bisfenol A veya BPA – sağlık riskleri nedeniyle 2012 yılında biberonlarda ve damlatmaz kaplarda yasaklanan aynı kimyasal – hala yazar kasalarda kağıdı kaplamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. (Isıtıldığında reaksiyona giren ve renk değiştiren kimyasal, baskı yapmanın ucuz bir yoludur.) Ürünlerin “BPA içermeyen” olarak lanse edilebilmesi için de kullanılan bir alternatif olan Bisfenol S, benzer şekilde sağlık riskleriyle bağlantılıdır. Daha da kötüsü, makbuzların üzerindeki kaplama, biberonlarda veya tenekelerde olduğundan çok daha fazla miktarda bulunur ve cilde kolayca emilir.

Missouri Üniversitesi’nde bir endokrinolog ve emekli profesör olan Frederick vom Saal, “Görünmez talk pudrası gibi, hemen elinize gelip cildinize girmesi ve hızla kana karışması gibi” diyor. kimyasalı birkaç yıl inceledi. Kadınlarda erkeklere oranla yaklaşık üç kat daha hızlı işleniyor. Bu, erkeklerde zararsız seviyelerde olduğu anlamına gelmez. Bu sadece kadınlarda termal makbuz tuttuktan sonra gördüğümüz miktarların özellikle korkutucu olduğu anlamına geliyor. “

https://www.fastcompany.com/90292886/receipts-are-secretly-really-bad-why-are-we-still-using-them

“Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz?” üzerine 11 yorum

1. Elazığ merkezden ben ali. selam arkadaşlar web siten süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 23-09-2020 20:11:56

2. Bingöl merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 23-09-2020 20:58:00

3. Muş merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki çok iyi, face de paylaştım 24-09-2020 05:05:44

4. Kırşehir merkezden ben Aylin. Slm web sitesi vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:10:27

5. Iğdır merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım 03-10-2020 13:21:05

6. Samsun dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhabalar web siten inanki hayran bıraktı, saolun , mehmet – 117

7. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selam herkese sayfan ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 302

8. Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 22-10-2020 16:57:16

Yorum yapın