Bisfenol A veya BPA – sağlık riskleri nedeniyle 2012 yılında biberonlarda ve damlatmaz kaplarda yasaklanan aynı kimyasal – hala yazar kasalarda kağıdı kaplamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. (Isıtıldığında reaksiyona giren ve renk değiştiren kimyasal, baskı yapmanın ucuz bir yoludur.) Ürünlerin “BPA içermeyen” olarak lanse edilebilmesi için de kullanılan bir alternatif olan Bisfenol S, benzer şekilde sağlık riskleriyle bağlantılıdır. Daha da kötüsü, makbuzların üzerindeki kaplama, biberonlarda veya tenekelerde olduğundan çok daha fazla miktarda bulunur ve cilde kolayca emilir.

Missouri Üniversitesi’nde bir endokrinolog ve emekli profesör olan Frederick vom Saal, “Görünmez talk pudrası gibi, hemen elinize gelip cildinize girmesi ve hızla kana karışması gibi” diyor. kimyasalı birkaç yıl inceledi. Kadınlarda erkeklere oranla yaklaşık üç kat daha hızlı işleniyor. Bu, erkeklerde zararsız seviyelerde olduğu anlamına gelmez. Bu sadece kadınlarda termal makbuz tuttuktan sonra gördüğümüz miktarların özellikle korkutucu olduğu anlamına geliyor. “

https://www.fastcompany.com/90292886/receipts-are-secretly-really-bad-why-are-we-still-using-them

Author

75 Comments

1. Elazığ merkezden ben ali. selam arkadaşlar web siten süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 23-09-2020 20:11:56

2. Bingöl merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 23-09-2020 20:58:00

3. Muş merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki çok iyi, face de paylaştım 24-09-2020 05:05:44

4. Kırşehir merkezden ben Aylin. Slm web sitesi vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:10:27

5. Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

6. Iğdır merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım 03-10-2020 13:21:05

7. Samsun dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhabalar web siten inanki hayran bıraktı, saolun , mehmet – 117

8. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selam herkese sayfan ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 302

9. Kırklareli merkezden ben Hasan. Slm web siten ciddiyim hayran edici, tebrikler 17-10-2020 10:42:04

10. Selamın aleyküm siteniz cidden hayran bıraktı, tebrikler

11. elif yılmaz Reply

Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 22-10-2020 16:57:16

12. Gaziantep dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhaba sayfan valla iyi, face de paylaştım , mehmet – 276

13. Rize merkezden ben ali. Selam herkese siten gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-10-2020 02:14:50

14. Kırklareli merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfan harbiden dikkat çekici, saolun 31-10-2020 14:35:20

15. Yalova merkezden ben ziya. Merhabalar web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 04-11-2020 07:58:39

16. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Merhaba herkese siten vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ahmet – 370

17. Bitlis merkezden ben mehmet. Selamlar web sitesi gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım 07-11-2020 10:01:39

18. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Slm sayfan valla mükemmel, face de paylaştım , elif yılmaz – 127

19. Bartın dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhaba paylaşım yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 175

20. Malatya merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımınız ciddiyim hayran edici, facebookta paylaştım 21-11-2020 13:27:36

21. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım , Emine – 411

22. elif yılmaz Reply

Kilis merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfa harbiden hayran bıraktı, sağolun 23-11-2020 21:44:31

23. elif yılmaz Reply

Kırıkkale merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfa gerçekten çok iyi, saolun 24-11-2020 00:40:06

24. Selam herkese web siten gerçekten hoşuma gitti, sağolun

25. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selamın aleyküm siten yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım , Gürbüz – 308

26. Slm web siten harbiden çok iyi, facebookta paylaştım

27. Gürbüz Reply

Sivas dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Slm sayfanız ciddiyim iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 5

28. Bingöl merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 20-12-2020 14:25:07

29. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Mrb web siten valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , mehmet – 243

30. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inanki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , ali – 215

31. Ağrı merkezden ben Aylin. Merhaba sayfanız harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 25-12-2020 23:39:24

32. merhaba arkadaşlar web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım

33. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım inan ki çok güzel, twitter da paylaştım , ali – 9

34. Balıkesir merkezden ben doruk. Merhaba sayfanız gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım 31-12-2020 19:57:22

35. Selam herkese siten vallaha güzel, twitter da paylaştım

36. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ziya – 293

37. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Merhabalar sayfa yeminle güzel, teraziye tıkladım , – 417

38. Gürbüz Reply

Giresun dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhaba herkese paylaşımınız vallaha iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 238

39. Selamlar paylaşımınız valla dikkatimi çekti, saolun

40. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 419

41. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

42. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Merhaba siten vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun , ali – 425

43. elif yılmaz Reply

Merhaba web siteniz inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım

44. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selamlar paylaşım harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 110

45. Kırıkkale dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Selamın aleyküm siten gerçekten dikkatimi çekti, saolun , ahmet – 233

46. Artvin merkezden ben ali. Selamlar web sitesi inanılmaz iyi, saolun 10-02-2021 03:15:41

47. Çankırı merkezden ben ali. Selamlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım 13-02-2021 03:57:14

48. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Slm paylaşım ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 450

49. Aydın merkezden ben Aylin. Selam herkese web siten vallaha iyi, facebookta paylaştım 27-02-2021 15:49:32

50. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Mrb siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 496

51. Slm paylaşımınız vallaha dikkat çekici, şukuladım

52. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selamlar web siten vallaha hayran edici, sağolun , emin – 22

53. Merhaba herkese sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

54. Gümüşhane merkezden ben . Merhaba web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 04-04-2021 11:47:25

55. Diyarbakır dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Mrb web siteniz vallaha billaha iyi, face de paylaştım , – 93

56. Hakkari dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Mrb sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Emine – 218

57. Samsun dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhabalar siteniz vallaha mükemmel, facebookta paylaştım , Emine – 320

58. Selam herkese paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

59. Ankara dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . selamun aleyküm sayfanız inanki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , gaye – 348

60. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 180

61. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

62. Gaziantep merkezden ben gaye. Merhaba sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun 07-05-2021 03:14:23

63. Selamlar sayfa harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

64. Amasya merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar siten valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım 11-05-2021 06:14:31

65. Bolu dan kimler var. Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? . Merhaba herkese sayfanız inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 48

66. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Selam web sitesi vallaha iyi, sağolun , doruk – 131

67. Van merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız valla iyi, tebrikler 25-05-2021 01:04:43

68. Merhaba herkese siten vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler

69. Bu konu : ” Makbuzlar gizlice gerçekten kötüdür – neden hala kullanıyoruz? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım , hatice – 301

70. Slm web sitesi süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım

71. Yozgat merkezden ben banu. Mrb web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 09-06-2021 23:57:52

72. Erzincan merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz güzel, şukuladım 10-06-2021 17:04:08

73. Yalova merkezden ben banu. selam arkadaşlar web sitesi inan ki hayran bıraktı, teşekkürler 17-06-2021 00:55:37

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link