Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır

Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır

https://www.washingtonpost.com/world/2021/03/30/mali-france-airstrikes/

Mali’deki Fransız hava saldırısı, BM soruşturmasında 19 sivili öldürdü

DAKAR, Senegal – Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yeni bir soruşturmaya göre, Fransız savaş uçaklarının Mali’nin merkezinde bir Ocak ayında bombalar atmasının ardından en az 19 sivil hayatını kaybetti ve bu da giderek artan ölümcül bir çatışma hakkında yeni endişeler uyandırdı.

Fransa Savunma Bakanlığı, kuvvetlerinin bir grup aşırıyı hedef aldı son sekiz yıldır İslamcı bir isyanla mücadele eden Batı Afrika ülkesinde. Yetkililer Salı günü yaptıkları açıklamada, uzun süreli gözetlemenin saldırıdan önce kadın ve çocukların varlığını dışladığını söylediler.

Bounti köyündeki tanıklar, genç ve yaşlı erkeklerin bir düğün için bir araya geldiklerini ileri sürerek bu iddiayı geri püskürttüler. Washington post hava saldırısını takip eden haftalarda.

This Post Has 6 Comments

1. elif yılmaz

selam arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran edici, saolun

2. elif yılmaz

Bu konu : ” Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 66

3. emin

Bu konu : ” Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , emin – 283

4. Aylin

Bu konu : ” Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır ” çok güzel. Merhabalar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Aylin – 52

5. gaye

Erzincan merkezden ben gaye. Merhaba herkese web siten inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 04-04-2021 11:27:28

6. mehmet

Bu konu : ” Mali, Fransa’nın Afganistan’ıdır ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın harbiden çok iyi, facebookta paylaştım , mehmet – 450

Bir cevap yazın