Manipülasyona direnç, çelişkili ve mantıksız olan arasındaki farkı tanıma yeteneğidir.

Örneğin:

Nefret dolu ve şiddet içeren konuşmanın bastırılması, insanları birbirlerine karşı daha nefret dolu ve şiddetli hale getirmede başarılıdır çünkü niyet mantığa aykırıdır.

Plan, fail için olduğu kadar mağdur için de anlamlı olsaydı, işe yaramazdı. İşe yarıyor çünkü çoğu insan mantık dışı şeyleri çelişkili şeylerle karıştırıyor. Birçoğu, sezgilere aykırı olanı keskin bir şekilde anlayarak kurban olmaktan kaçar.

Manipülasyon, kurban için mantıksızdır. Akılcılık, ihtiyat, eleştirel düşünme, kendinizi buna karşı güçlendirmek için kullanılabilir, ancak sezgiye aykırı olanı anlama yeteneği, ona karşı gerçek doğal karşıttır ve eleştirel düşüncenizi uygulamak için mantığa aykırı olasılıkları aktif olarak düşünmek, özel olarak tasarlanmış bir kılıca sahip olmak gibidir. manipülasyona karşı kullanmak için.

Paranoya, sezginin kendisini ters çevirerek manipülasyonun mantık dışı doğasını fazlasıyla telafi etmesidir.

Örneğin:

Bazı insanlar “Seni daha çok seviyorum” cümlesini her duyduklarında endişeye kapılırlar çünkü birisinin bunu söyleyebileceği için sizi daha az sevdiği için sezgisel olmayan olasılığın aşırı farkındadırlar. Kulağa ne kadar inandırıcı geliyorsa, bu o kadar korkutucu bir şekilde mantık dışıdır.

Kimse bu kavramı anlamasaydı, mesaj daha iyi anlaşılırdı. Anksiyeteye neden olur çünkü çoğu insan belirli mantık dışı şeyler hakkında travma yaşar. Birçoğu sezgisel olanı keskin bir şekilde anlayarak paranoyadan kaçar.

Manipülasyon paranoyaya neden olur. Akılcılık, ihtiyat, eleştirel düşünme, kendinizi buna karşı güçlendirmek için kullanılabilir, ancak zihinsel travmadan kurtulma yeteneği buna karşı gerçek doğal karşıdır ve zihninizin algınızı korkutucu derecede mantık dışı olasılıklar lehine nasıl önyargılı hale getirebileceğini aktif olarak düşünmek, Paranoyayı engellemek için özel olarak tasarlanmış bir kalkan gibi.

… OnlyRespeccRealSluts tarafından gönderildi
[comments]

Author

16 Comments

1. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. selamun aleyküm siten süper ötesi çok güzel, tebrikler , Hasan – 399

2. Gürbüz Reply

Yalova dan kimler var. Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. . Selamlar siten süper ötesi mükemmel, sağolun , Gürbüz – 369

3. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. Merhaba siteniz inan ki mükemmel, teraziye tıkladım , gaye – 83

4. Balıkesir merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 11-03-2021 23:17:19

5. Hatay merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim çok güzel, teşekkürler 12-03-2021 09:04:33

6. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım

7. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. Merhaba siteniz ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Aylin – 258

8. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, sağolun , Aylin – 245

9. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. selam arkadaşlar siten inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , Aylin – 380

10. Kütahya dan kimler var. Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. . Selamın aleyküm bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun , memo – 267

11. Bayburt merkezden ben emin. selam arkadaşlar web siten inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 22-03-2021 01:03:34

12. Erzurum dan kimler var. Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. . Selamlar sayfan harbiden dikkatimi çekti, sağolun , doruk – 241

13. selam arkadaşlar sayfanız yeminle dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

14. Bu konu : ” Manipülasyon, kurban için mantıksızdır ve paranoyaya neden olur. Bu iki taraflı bir madeni paradır. Kendinize bir kılıç ve ona karşı kalkan vermek için sezginizi dengelemelisiniz. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 354

15. elif yılmaz Reply

Sivas merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz harbiden hayran edici, teşekkürler 07-04-2021 20:26:48

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link