Maria Corina Machado. Venezuelalı sağcı kadın kahraman mı yoksa olası aşırı sağ Caudillo mu? Venezuela’daki rejim değişikliğinin niteliği.

ABD’nin neden olduğu tüm krizin sosyalistlerin suçlarından sıyrılmak için yarattıkları aldatmaca olduğunu düşünen taraftayım. Beni yanlış anlamayın, eminim kendi çıkarları için bir rejim değişikliğiyle ilgilenen insanlar vardır, ancak aynı şey mevcut rejim için de söylenebilir. Rusya, Çin ve Orta Doğu’nun haydut uluslarının etkisiyle, ülke üzerinde ellerinden gelen her şeyi yağmaladılar.

Bu yüzden hükümete dürüstçe karşı çıkmaya çalışan herkesi takdir ediyorum. Kişisel olarak Maria Corina’nın karakteri konusunda endişeliyim. Hükümete karşı 2014 ve 2017 protestolarının önde gelen isimlerinden biriydi. Bu, benim görüşüme göre onu muhalefetteki herhangi bir grubun üstüne koyuyor ve Guaido’nun hükümetle yüzleşmeye gelince son zamanlarda geri çekilen politikalarına karşı oldukça iyi eleştiriler yaptı.

Maria Corina ile ilgili en tartışmalı yönlerden biri, kongreden diğer ordunun ülkede harekete geçmesine izin veren belirli bir yasayı onaylamasını istemesidir. Bunu ulusa gerçek bir istilaya izin vermek uğruna değil, içeride ve dışarıda hükümete baskı yapmanın bir yolu olarak yaptığını ve Venezuelalıların hala devrimde başı çekeceğini söylüyor.

Maria Corina olduğunu iddia ettiği dürüst kişi olabilir mi, yoksa CIA’nın ulusu nasıl etkilemeye çalıştığının mükemmel temsilcisi olabilir mi? Belki Pinochet veya Marcos Perez Jimenez zamanlarındaki gibi bir Caudillo değil, ama yine de ahlak dışı otoriter bir oyuncu? Katolik olduğunu açıkça kabul ediyor ve ülkedeki Cizvit üniversitelerinden birinden geliyor.

“Maria Corina Machado. Venezuelalı sağcı kadın kahraman mı yoksa olası aşırı sağ Caudillo mu? Venezuela’daki rejim değişikliğinin niteliği.” üzerine 13 yorum

1. Afyon merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım 14-09-2020 05:11:26

2. Kahramanmaraş merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi çok güzel, twitter da paylaştım 14-09-2020 10:53:28

3. Kırklareli merkezden ben Emine. Mrb sayfan inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-09-2020 10:53:59

4. Adıyaman merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşımın harbiden mükemmel, face de paylaştım 14-09-2020 10:58:14

5. Rize merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 14-09-2020 10:59:04

6. Sivas merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siten cidden hoşuma gitti, şukuladım 02-10-2020 09:25:27

7. Hakkari merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 02-10-2020 11:19:34

8. Yalova merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siten gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 19-10-2020 05:25:22

Yorum yapın