Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi

Bir düşünün, ülkenin güvenlik departmanının başındasınız ve ABD’nin siyah ve beyaz insanlarını ayırmak isteyen, muhtemelen yeni bir ülke yaratan popülaritesini artıran bir adam var. Bu adam Malcolm X. Onu yok etmek istiyorsun, ama önce etkisini elinden almak istiyorsun, yoksa onun ölümü gerçek bir ırksal devrim yaratabilir. Yani sadece siyahlarla beyazların iyi geçinmesini isteyen bir adama sponsor oluyorsunuz. İnsanlara, herkes için eşit haklar isteyen Amerikalı bir Gandi olduğunu duyurmak için para ödüyorsunuz. İşte orada, siyah insanlar artık birleşmeyecek çünkü çoğu King’e gidecek ve Malcolm X o kadar fazla etkiye sahip olmayacak. Tahminimce, Martin Luther King’in yeterince etkisi olduğunda FBI, Malcolm X’i terk etmek istedi, böylelikle King, sivil haklar hareketinin ana lideri olacak ve böylece ırksal bir devrimi önleyecekti. Ancak bir noktada King sosyalist eğilimlere sahip olmaya başladı, bu yüzden FBI da ondan vazgeçmeye karar verdi. Açıkçası, 50’li-60’lı yıllarda güvenlik departmanının ABD’de ırk sorunlarının yaygın olduğunu fark ettiğini ve bu yüzden bunu bitirmek istediler.

“Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi” üzerine 16 yorum

1. Aydın merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 30-08-2020 21:26:31

2. Çankırı merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 07-09-2020 22:55:16

3. Aydın merkezden ben ziya. Selam paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:21:38

4. Tekirdağ merkezden ben banu. Merhaba herkese web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 03-10-2020 22:52:30

5. Iğdır dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , hatice – 20

Yorum yapın