Bir düşünün, ülkenin güvenlik departmanının başındasınız ve ABD’nin siyah ve beyaz insanlarını ayırmak isteyen, muhtemelen yeni bir ülke yaratan popülaritesini artıran bir adam var. Bu adam Malcolm X. Onu yok etmek istiyorsun, ama önce etkisini elinden almak istiyorsun, yoksa onun ölümü gerçek bir ırksal devrim yaratabilir. Yani sadece siyahlarla beyazların iyi geçinmesini isteyen bir adama sponsor oluyorsunuz. İnsanlara, herkes için eşit haklar isteyen Amerikalı bir Gandi olduğunu duyurmak için para ödüyorsunuz. İşte orada, siyah insanlar artık birleşmeyecek çünkü çoğu King’e gidecek ve Malcolm X o kadar fazla etkiye sahip olmayacak. Tahminimce, Martin Luther King’in yeterince etkisi olduğunda FBI, Malcolm X’i terk etmek istedi, böylelikle King, sivil haklar hareketinin ana lideri olacak ve böylece ırksal bir devrimi önleyecekti. Ancak bir noktada King sosyalist eğilimlere sahip olmaya başladı, bu yüzden FBI da ondan vazgeçmeye karar verdi. Açıkçası, 50’li-60’lı yıllarda güvenlik departmanının ABD’de ırk sorunlarının yaygın olduğunu fark ettiğini ve bu yüzden bunu bitirmek istediler.

Author

78 Comments

1. Mrb paylaşımınız valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

2. Merhabalar paylaşım süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım

3. Adıyaman merkezden ben Emine. Selam bu web sitesi inanki mükemmel, saolun 20-08-2020 22:00:49

4. Amasya merkezden ben doruk. Slm sayfanız inanki iyi, teşekkürler 22-08-2020 19:53:23

5. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım

6. Aydın merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 30-08-2020 21:26:31

7. Çankırı merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 07-09-2020 22:55:16

8. Selamlar siten süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım

9. Merhaba siten cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

10. Mrb sayfa inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

11. Trabzon merkezden ben ali. Slm paylaşım cidden çok güzel, facebookta paylaştım 30-09-2020 10:12:27

12. merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım

13. Aydın merkezden ben ziya. Selam paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:21:38

14. Tekirdağ merkezden ben banu. Merhaba herkese web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 03-10-2020 22:52:30

15. Iğdır dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , hatice – 20

16. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım , Hasan – 181

17. Slm paylaşım inanki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Aksaray dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Slm sayfa gerçekten dikkatimi çekti, saolun , doruk – 463

19. Kırklareli dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selam bu web sitesi süper ötesi güzel, teraziye tıkladım , Aylin – 375

20. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selamlar siten yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 211

21. Balıkesir dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . merhaba arkadaşlar web siten inanki güzel, sağolun , ziya – 15

22. Iğdır merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfanız valla çok iyi, teşekkürler 06-12-2020 14:13:06

23. Gümüşhane dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Merhaba herkese web siteniz vallaha iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 493

24. Diyarbakır dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Slm web sitesi gerçekten dikkat çekici, sağolun , banu – 93

25. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Mrb web siteniz valla iyi, şukuladım , mehmet – 421

26. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Merhaba web siten harbiden iyi, şukuladım , Emine – 149

27. Eskişehir merkezden ben emin. Merhaba herkese sayfa valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-12-2020 03:20:28

28. Slm siteniz süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım

29. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

30. Selamlar bu web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, saolun

31. elif yılmaz Reply

Düzce dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . merhaba arkadaşlar siten harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 250

32. Ağrı dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım , hatice – 71

33. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inan ki iyi, teraziye tıkladım , gaye – 51

34. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , mehmet – 328

35. Yalova merkezden ben ali. Merhabalar web siten vallaha çok iyi, teşekkürler 18-01-2021 09:32:38

36. Hatay dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selam herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ali – 155

37. Afyon merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşım cidden hoşuma gitti, face de paylaştım 30-01-2021 03:03:18

38. Adıyaman merkezden ben gaye. Mrb paylaşımın harbiden hayran edici, saolun 09-02-2021 20:06:06

39. Tekirdağ dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selamın aleyküm paylaşımın valla dikkat çekici, saolun , Aylin – 175

40. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , banu – 77

41. Mrb sayfan vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım

42. Adana dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . selam arkadaşlar siten valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 254

43. Siirt merkezden ben Aylin. Selamlar web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 02-04-2021 11:34:02

44. Çanakkale dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . selamun aleyküm bu web sitesi vallaha mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 482

45. Gürbüz Reply

Elazığ merkezden ben Gürbüz. Slm sayfanız inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım 05-04-2021 06:09:48

46. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , – 233

47. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, saolun

48. Ağrı merkezden ben gaye. Merhabalar bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 21-04-2021 01:18:46

49. Bayburt dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Slm paylaşımınız valla hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 268

50. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selam web siteniz süper ötesi iyi, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 192

51. selamun aleyküm paylaşım cidden çok güzel, teraziye tıkladım

52. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selam sayfa cidden çok iyi, tebrikler , elif yılmaz – 184

53. Van merkezden ben emin. Selamın aleyküm siten vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 10-05-2021 18:49:59

54. Kırıkkale dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selam web siteniz inanki hayran edici, linkedinde paylaştım , banu – 353

55. Kilis dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . selamun aleyküm paylaşım inan ki çok güzel, saolun , gaye – 321

56. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Slm sayfan yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 30-05-2021 11:17:14

57. Aksaray dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , emin – 327

58. elif yılmaz Reply

Adıyaman dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Mrb siteniz harbiden hoşuma gitti, saolun , elif yılmaz – 30

59. Selam herkese siteniz vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım

60. Bitlis dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Mrb siteniz harbiden hayran edici, facebookta paylaştım , memo – 209

61. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Merhabalar web siten inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 336

62. Çankırı merkezden ben ali. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 17-06-2021 06:51:17

63. Bitlis dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selamlar paylaşım vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 97

64. Kilis merkezden ben banu. Mrb siten inanki hayran edici, linkedinde paylaştım 23-06-2021 19:48:44

65. Denizli merkezden ben emin. Selam sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 25-06-2021 11:23:47

66. Sinop dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Slm web sitesi vallaha hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 381

67. Bu konu : ” Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi ” çok güzel. Selamın aleyküm siten cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 354

68. Aydın merkezden ben Aylin. Selam herkese siteniz inanki çok güzel, teraziye tıkladım 18-07-2021 03:18:22

69. Ardahan dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Slm sayfa valla hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 251

70. Siirt merkezden ben Emine. Selamlar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım 20-07-2021 09:52:24

71. Selam paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

72. elif yılmaz Reply

Kars dan kimler var. Martin Luther King başlangıçta FBI tarafından desteklendi . Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 352

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link