Geçtiğimiz ay sadece 10 yeni vaka olmasına ve ölüm olmamasına rağmen, yaşadığım yerde maskeler zorunlu hale getirildi. Başlık tam anlamıyla “Yeni Vaka Yok; Olağanüstü Hal Verildi ”. Çağlar boyunca gördüğüm en sinir bozucu ve şaşırtıcı şeydi. Kafam karışmış olsa da, bana maskeyi taktırmayacaklarından emindim.

Yani, buradaki iyi bir şey, itaat etmemek için para cezasının olmamasıdır. Ancak, işletme sahiplerinin sizden maske takmanızı veya ayrılmanızı isteme hakları vardır. Şimdiye kadar çoğu yerde kolay yoldan gittim; bazı ufak çaplı çatışmalar ama onlara tıbbi muafiyetim olduğunu söylemek her birini etkisiz hale getirdi. Ayrıca herhangi bir kanıt göstermenize veya bir sebep göstermenize gerek yoktur, bu yüzden biraz güvenle ve iyi bir poker suratıyla ilerlemek, sizi maskesiz gezdirmek için fazlasıyla yeterlidir.

Bugün yaşadığım iyi bir deneyim, likör dükkânından maske takmadan çıktığımda ve park yerinin karşısındaki yaşlı bir adam, onu azarlamak istediğim noktaya kadar bana bakıyordu. Yaklaşıyordu ve ben maskesini çıkarıp dükkana onsuz devam ettiğinde sorunun ne olduğunu sormaya hazırlanıyordum. O kadar heyecanlıydım ki ona ilham vermiş olabilirim ya da içeri girebilmek için birinin gelmesini beklemiş olabilir.

Kendimi biraz başına buyruk gibi hissettiğimi söylemeliyim ve umarım birkaç kişi daha seçme şansı olduğunu fark eder, en azından nerede yaşıyorum ve en azından şimdilik lol

Bunun gibi bir şey olan başka biri var mı? Halk arasında maske takmadığınızda nasıl bir deneyim yaşadınız?

Author

79 Comments

1. Antalya merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sağolun 12-08-2020 09:23:51

2. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web siteniz inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım

3. merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden güzel, linkedinde paylaştım

4. Selamlar sayfanız yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Karabük merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha güzel, face de paylaştım 26-08-2020 18:54:21

6. merhaba arkadaşlar web siten harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

7. Gürbüz Reply

Merhaba herkese sayfa süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Selam herkese siten inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım

9. Elazığ merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşımın süper ötesi mükemmel, twitter da paylaştım 09-09-2020 05:06:22

10. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha mükemmel, teşekkürler

11. Gürbüz Reply

Bitlis merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşım harbiden iyi, face de paylaştım 15-09-2020 19:14:16

12. Selam web siten inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

13. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

14. Şırnak merkezden ben mehmet. Mrb bu web sitesi gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 10:16:26

15. Merhaba herkese siteniz valla dikkatimi çekti, teşekkürler

16. Çankırı dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Slm siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , mehmet – 83

17. Sinop merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım harbiden hayran bıraktı, saolun 18-10-2020 23:04:22

18. Nevşehir dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Mrb web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler , – 21

19. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Merhaba paylaşım valla hayran edici, tebrikler , gaye – 347

20. elif yılmaz Reply

Diyarbakır dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim çok iyi, şukuladım , elif yılmaz – 334

21. Kırıkkale dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selam herkese siten süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 165

22. Batman dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhabalar sayfan inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 461

23. Kırşehir merkezden ben ahmet. Mrb paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 06-12-2020 14:14:03

24. Mersin merkezden ben ahmet. Selam herkese web sitesi yeminle dikkat çekici, teşekkürler 09-12-2020 22:30:32

25. Siirt merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 11-12-2020 10:23:24

26. Gürbüz Reply

Mersin dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selam herkese sayfa inanılmaz hoşuma gitti, sağolun , Gürbüz – 229

27. Selam paylaşımın inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

28. Kırşehir merkezden ben memo. Merhaba herkese sayfan inanki hoşuma gitti, şukuladım 24-12-2020 23:39:09

29. Adana merkezden ben banu. Merhabalar web siten süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 28-12-2020 11:48:34

30. Niğde dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhaba herkese web siten vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım , memo – 349

31. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 381

32. Selam paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teşekkürler

33. elif yılmaz Reply

Kocaeli dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden mükemmel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 211

34. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Slm sayfan süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 260

35. Edirne dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhaba herkese sayfa inanki mükemmel, teşekkürler , emin – 86

36. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz iyi, face de paylaştım , mehmet – 161

37. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz gerçekten mükemmel, şukuladım , Hasan – 376

38. Kars dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selam web sitesi gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım , memo – 411

39. Ağrı dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selam herkese web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ahmet – 385

40. Sinop dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhabalar web siteniz vallaha çok iyi, face de paylaştım , mehmet – 135

41. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Selam herkese web siten inanki çok hoşuma gitti, sağolun , doruk – 156

42. Van dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selam herkese paylaşım inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 391

43. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , Aylin – 218

44. Karaman dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selamlar web siten inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım , Aylin – 373

45. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa harbiden mükemmel, şukuladım , elif yılmaz – 291

46. Adana dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhaba herkese sayfanız vallaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 125

47. Tunceli dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , gaye – 45

48. Bingöl merkezden ben ahmet. Selamlar web siteniz gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 13-02-2021 05:23:04

49. Kocaeli dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selamlar sayfa süper ötesi mükemmel, tebrikler , ziya – 136

50. Manisa dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler , gaye – 259

51. Selam herkese siten ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

52. Adana dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Slm siten yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , banu – 343

53. Gürbüz Reply

Aksaray dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhabalar sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 238

54. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 86

55. Karaman merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siteniz cidden hayran edici, teşekkürler 27-02-2021 16:33:10

56. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selamun aleyküm web siten yeminle ilgi uyandırıcı, saolun , doruk – 309

57. Gümüşhane merkezden ben ziya. selamun aleyküm web siten inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım 01-03-2021 05:53:38

58. Sinop merkezden ben ali. Slm siten cidden hayran bıraktı, saolun 01-03-2021 20:58:53

59. Kars dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhaba herkese siten vallaha hayran bıraktı, şukuladım , emin – 328

60. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

61. elif yılmaz Reply

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşımın vallaha billaha çok iyi, şukuladım 02-03-2021 23:23:40

62. Çankırı dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Mrb sayfan süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler , – 198

63. elif yılmaz Reply

Selamlar siten valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler

64. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun , mehmet – 478

65. Edirne merkezden ben mehmet. Selamlar bu web sitesi yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım 27-03-2021 19:35:43

66. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

67. Slm paylaşımın süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

68. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Slm siten harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , emin – 423

69. elif yılmaz Reply

Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfan harbiden hayran bıraktı, tebrikler 14-04-2021 13:45:42

70. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inan ki hayran edici, şukuladım , doruk – 389

71. Merhaba herkese siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun

72. Kayseri dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Merhaba herkese web siten ciddiyim çok iyi, teşekkürler , ali – 85

73. Muğla merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 01-05-2021 08:25:13

74. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar siten cidden dikkat çekici, şukuladım , elif yılmaz – 222

75. Ağrı merkezden ben hatice. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler 03-05-2021 01:43:27

76. Bu konu : ” Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? ” çok güzel. Selam sayfanız cidden iyi, linkedinde paylaştım , banu – 405

77. Mrb paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link