Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı?

Geçtiğimiz ay sadece 10 yeni vaka olmasına ve ölüm olmamasına rağmen, yaşadığım yerde maskeler zorunlu hale getirildi. Başlık tam anlamıyla “Yeni Vaka Yok; Olağanüstü Hal Verildi ”. Çağlar boyunca gördüğüm en sinir bozucu ve şaşırtıcı şeydi. Kafam karışmış olsa da, bana maskeyi taktırmayacaklarından emindim.

Yani, buradaki iyi bir şey, itaat etmemek için para cezasının olmamasıdır. Ancak, işletme sahiplerinin sizden maske takmanızı veya ayrılmanızı isteme hakları vardır. Şimdiye kadar çoğu yerde kolay yoldan gittim; bazı ufak çaplı çatışmalar ama onlara tıbbi muafiyetim olduğunu söylemek her birini etkisiz hale getirdi. Ayrıca herhangi bir kanıt göstermenize veya bir sebep göstermenize gerek yoktur, bu yüzden biraz güvenle ve iyi bir poker suratıyla ilerlemek, sizi maskesiz gezdirmek için fazlasıyla yeterlidir.

Bugün yaşadığım iyi bir deneyim, likör dükkânından maske takmadan çıktığımda ve park yerinin karşısındaki yaşlı bir adam, onu azarlamak istediğim noktaya kadar bana bakıyordu. Yaklaşıyordu ve ben maskesini çıkarıp dükkana onsuz devam ettiğinde sorunun ne olduğunu sormaya hazırlanıyordum. O kadar heyecanlıydım ki ona ilham vermiş olabilirim ya da içeri girebilmek için birinin gelmesini beklemiş olabilir.

Kendimi biraz başına buyruk gibi hissettiğimi söylemeliyim ve umarım birkaç kişi daha seçme şansı olduğunu fark eder, en azından nerede yaşıyorum ve en azından şimdilik lol

Bunun gibi bir şey olan başka biri var mı? Halk arasında maske takmadığınızda nasıl bir deneyim yaşadınız?

“Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı?” üzerine 17 yorum

1. Antalya merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sağolun 12-08-2020 09:23:51

2. Karabük merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha güzel, face de paylaştım 26-08-2020 18:54:21

3. Elazığ merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşımın süper ötesi mükemmel, twitter da paylaştım 09-09-2020 05:06:22

4. Şırnak merkezden ben mehmet. Mrb bu web sitesi gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 10:16:26

5. Çankırı dan kimler var. Maskeli olmayan kardeşlerim nasıllar? Paylaşmaya değer bir maske olmadan toplum içinde olmakla ilgili bir hikayeniz var mı? . Slm siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , mehmet – 83

6. Sinop merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım harbiden hayran bıraktı, saolun 18-10-2020 23:04:22

Yorum yapın