Matrix İçinde Yaşıyoruz

Gerçek bir bilgisayar simülasyonunda yaşayan insanlar ve dünyayı ele geçiren ve enerji için insan bebekleri toplayan AGI robotları gibi çılgın saçmalıklar dışında; Morpheus’un klasik “Kırmızı veya Mavi Hap” sahnesinde tanımladığı bir dünyada yaşıyoruz.

Morpheus, biz farkına bile varmadan gerçek yaşam hakkındaki gerçeği bize verdi. Hepimiz doğduk sisteme kölelik. Vatandaşlarını kontrol eden bir sistem korku. Biz aşılandığını doğuştan sistem için çalışmaya, tüm hayatımızı geçirmek için para kazanmaktamamen olmak bağımlı sistemde; istedikleri bu.

Sistemdeki viteslerin gece gündüz çalışmaya devam etmesini kim sağlıyor? Milyarderler ve seçkinler mi? Yoksa çöp toplayıcıları, öğretmenler, doktorlar, itfaiyeciler, vergi tahsildarları, tamirciler, araba satıcıları mı?

Sistemden ‘koparabilmemizin’ yolu korkularımızla yüzleşmek ve para için çalışmayı bırakmaktır. Bu tek Çözüm kendimizi ve gelecek nesilleri kurtarmak için (Zion).

Paraya köleliği bırakmanın DÜŞÜNCESİ birçok insanın korku ve öfke içinde tepki vermesine neden olacaktır. Neden? Morphous en iyisini söyledi,

“Matrix bir sistemdir, Neo. Bu sistem bizim düşmanımızdır. Ama içerideyken etrafa bakarsınız, ne görüyorsunuz? İş adamları, öğretmenler, avukatlar, marangozlar. Kurtarmaya çalıştığımız insanların zihinleri Ama biz bunu yapana kadar, bu insanlar hala o sistemin bir parçası ve bu onları bizim düşmanımız yapıyor. Anlamalısın, bu insanların çoğu fişten çekilmeye hazır değil. Ve birçoğu o kadar inert, o kadar umutsuzca bağlı ki onu korumak için savaşacakları sistem. “

Filmler bir sanat biçimidir ve sanat, mesajı gerçek anlamda kabul etmeden ve dikkate almadan gerçeği söylemekten sıyrılabilir, bu nedenle maalesef birçok kişi “Bu sadece bir film” diye ağlayacaktır.

“Matrix, sizi gerçeklerden kör etmek için gözlerinizin üzerine çekilmiş dünyadır.”

Kırmızı Hap veya Mavi Hap: Matristen Çık

“Matrix İçinde Yaşıyoruz” üzerine 59 yorum

1. Amasya merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siten gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-08-2020 09:23:53

2. Nevşehir merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 16-08-2020 09:20:12

3. Adana merkezden ben ziya. Merhaba bu web sitesi vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-09-2020 07:07:32

4. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selam paylaşım gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:16:16

5. Bayburt merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım harbiden mükemmel, saolun 04-10-2020 03:30:01

6. Adıyaman merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-10-2020 23:00:19

7. Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfanız valla hayran bıraktı, teşekkürler 08-11-2020 14:13:00

8. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım , ziya – 219

9. Çorum merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-11-2020 22:45:09

10. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Slm sayfanız inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım , banu – 281

11. Muş dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz iyi, tebrikler , Hasan – 12

12. Ankara dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim iyi, tebrikler , Hasan – 264

13. Osmaniye merkezden ben . Merhabalar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 04-12-2020 12:32:59

14. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Selam web sitesi valla mükemmel, saolun , emin – 380

15. Karaman dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm web siten cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ahmet – 162

16. Ankara dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . merhaba arkadaşlar sayfa vallaha dikkatimi çekti, tebrikler , hatice – 117

17. Bingöl dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok iyi, saolun , emin – 202

18. Kütahya dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 270

19. Iğdır dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamlar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, sağolun , gaye – 209

20. Bingöl dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba paylaşımınız ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım , – 110

21. Düzce merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşım valla iyi, teraziye tıkladım 18-01-2021 00:30:11

22. Bartın merkezden ben ahmet. Merhaba web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-01-2021 04:27:31

23. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Merhaba web siten valla mükemmel, şukuladım , elif yılmaz – 104

24. Van merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız vallaha billaha iyi, şukuladım 24-01-2021 16:11:23

25. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 329

26. Adıyaman merkezden ben banu. Slm sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 09-02-2021 16:14:00

27. Adana merkezden ben ahmet. Selam sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 13-02-2021 04:02:14

28. Kırıkkale dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Mrb web sitesi inanılmaz mükemmel, şukuladım , doruk – 319

29. Siirt dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Mrb web sitesi vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 481

30. Tekirdağ merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 20-02-2021 19:23:58

31. Bartın dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, sağolun , ziya – 425

32. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Merhabalar siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 426

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link