Matrix İçinde Yaşıyoruz

Gerçek bir bilgisayar simülasyonunda yaşayan insanlar ve dünyayı ele geçiren ve enerji için insan bebekleri toplayan AGI robotları gibi çılgın saçmalıklar dışında; Morpheus’un klasik “Kırmızı veya Mavi Hap” sahnesinde tanımladığı bir dünyada yaşıyoruz.

Morpheus, biz farkına bile varmadan gerçek yaşam hakkındaki gerçeği bize verdi. Hepimiz doğduk sisteme kölelik. Vatandaşlarını kontrol eden bir sistem korku. Biz aşılandığını doğuştan sistem için çalışmaya, tüm hayatımızı geçirmek için para kazanmaktamamen olmak bağımlı sistemde; istedikleri bu.

Sistemdeki viteslerin gece gündüz çalışmaya devam etmesini kim sağlıyor? Milyarderler ve seçkinler mi? Yoksa çöp toplayıcıları, öğretmenler, doktorlar, itfaiyeciler, vergi tahsildarları, tamirciler, araba satıcıları mı?

Sistemden ‘koparabilmemizin’ yolu korkularımızla yüzleşmek ve para için çalışmayı bırakmaktır. Bu tek Çözüm kendimizi ve gelecek nesilleri kurtarmak için (Zion).

Paraya köleliği bırakmanın DÜŞÜNCESİ birçok insanın korku ve öfke içinde tepki vermesine neden olacaktır. Neden? Morphous en iyisini söyledi,

“Matrix bir sistemdir, Neo. Bu sistem bizim düşmanımızdır. Ama içerideyken etrafa bakarsınız, ne görüyorsunuz? İş adamları, öğretmenler, avukatlar, marangozlar. Kurtarmaya çalıştığımız insanların zihinleri Ama biz bunu yapana kadar, bu insanlar hala o sistemin bir parçası ve bu onları bizim düşmanımız yapıyor. Anlamalısın, bu insanların çoğu fişten çekilmeye hazır değil. Ve birçoğu o kadar inert, o kadar umutsuzca bağlı ki onu korumak için savaşacakları sistem. “

Filmler bir sanat biçimidir ve sanat, mesajı gerçek anlamda kabul etmeden ve dikkate almadan gerçeği söylemekten sıyrılabilir, bu nedenle maalesef birçok kişi “Bu sadece bir film” diye ağlayacaktır.

“Matrix, sizi gerçeklerden kör etmek için gözlerinizin üzerine çekilmiş dünyadır.”

Kırmızı Hap veya Mavi Hap: Matristen Çık

“Matrix İçinde Yaşıyoruz” üzerine 18 yorum

1. Amasya merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siten gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-08-2020 09:23:53

2. Nevşehir merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 16-08-2020 09:20:12

3. Adana merkezden ben ziya. Merhaba bu web sitesi vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-09-2020 07:07:32

4. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selam paylaşım gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:16:16

5. Bayburt merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım harbiden mükemmel, saolun 04-10-2020 03:30:01

6. Adıyaman merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-10-2020 23:00:19

Yorum yapın