Gerçek bir bilgisayar simülasyonunda yaşayan insanlar ve dünyayı ele geçiren ve enerji için insan bebekleri toplayan AGI robotları gibi çılgın saçmalıklar dışında; Morpheus’un klasik “Kırmızı veya Mavi Hap” sahnesinde tanımladığı bir dünyada yaşıyoruz.

Morpheus, biz farkına bile varmadan gerçek yaşam hakkındaki gerçeği bize verdi. Hepimiz doğduk sisteme kölelik. Vatandaşlarını kontrol eden bir sistem korku. Biz aşılandığını doğuştan sistem için çalışmaya, tüm hayatımızı geçirmek için para kazanmaktamamen olmak bağımlı sistemde; istedikleri bu.

Sistemdeki viteslerin gece gündüz çalışmaya devam etmesini kim sağlıyor? Milyarderler ve seçkinler mi? Yoksa çöp toplayıcıları, öğretmenler, doktorlar, itfaiyeciler, vergi tahsildarları, tamirciler, araba satıcıları mı?

Sistemden ‘koparabilmemizin’ yolu korkularımızla yüzleşmek ve para için çalışmayı bırakmaktır. Bu tek Çözüm kendimizi ve gelecek nesilleri kurtarmak için (Zion).

Paraya köleliği bırakmanın DÜŞÜNCESİ birçok insanın korku ve öfke içinde tepki vermesine neden olacaktır. Neden? Morphous en iyisini söyledi,

“Matrix bir sistemdir, Neo. Bu sistem bizim düşmanımızdır. Ama içerideyken etrafa bakarsınız, ne görüyorsunuz? İş adamları, öğretmenler, avukatlar, marangozlar. Kurtarmaya çalıştığımız insanların zihinleri Ama biz bunu yapana kadar, bu insanlar hala o sistemin bir parçası ve bu onları bizim düşmanımız yapıyor. Anlamalısın, bu insanların çoğu fişten çekilmeye hazır değil. Ve birçoğu o kadar inert, o kadar umutsuzca bağlı ki onu korumak için savaşacakları sistem. “

Filmler bir sanat biçimidir ve sanat, mesajı gerçek anlamda kabul etmeden ve dikkate almadan gerçeği söylemekten sıyrılabilir, bu nedenle maalesef birçok kişi “Bu sadece bir film” diye ağlayacaktır.

“Matrix, sizi gerçeklerden kör etmek için gözlerinizin üzerine çekilmiş dünyadır.”

Kırmızı Hap veya Mavi Hap: Matristen Çık

Author

93 Comments

1. elif yılmaz Reply

Amasya merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siten gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-08-2020 09:23:53

2. Merhaba herkese paylaşımınız inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

3. Selam bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

4. Nevşehir merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 16-08-2020 09:20:12

5. Çorum merkezden ben Emine. Merhabalar siten harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 16-08-2020 23:41:44

6. Selamın aleyküm paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, saolun

7. Merhaba paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım

8. Slm siten harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

9. Burdur merkezden ben Emine. Selam sayfa harbiden iyi, sağolun 06-09-2020 14:21:26

10. Adana merkezden ben ziya. Merhaba bu web sitesi vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-09-2020 07:07:32

11. selamun aleyküm siteniz inanki hayran edici, tebrikler

12. Merhaba herkese sayfan inanılmaz mükemmel, teşekkürler

13. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selam paylaşım gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:16:16

14. Selam herkese web sitesi inan ki çok iyi, facebookta paylaştım

15. Bayburt merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım harbiden mükemmel, saolun 04-10-2020 03:30:01

16. Adıyaman merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-10-2020 23:00:19

17. Selamlar siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

18. elif yılmaz Reply

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfanız valla hayran bıraktı, teşekkürler 08-11-2020 14:13:00

19. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım , ziya – 219

20. Selam herkese siteniz valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

21. Çorum merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-11-2020 22:45:09

22. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Slm sayfanız inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım , banu – 281

23. Muş dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz iyi, tebrikler , Hasan – 12

24. Ankara dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim iyi, tebrikler , Hasan – 264

25. Osmaniye merkezden ben . Merhabalar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 04-12-2020 12:32:59

26. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Selam web sitesi valla mükemmel, saolun , emin – 380

27. elif yılmaz Reply

Mrb web siten vallaha billaha dikkatimi çekti, sağolun

28. Bitlis merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi hayran edici, tebrikler 12-12-2020 01:13:55

29. Slm sayfa süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım

30. Karaman dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm web siten cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ahmet – 162

31. Merhaba herkese paylaşımın yeminle dikkat çekici, şukuladım

32. Ankara dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . merhaba arkadaşlar sayfa vallaha dikkatimi çekti, tebrikler , hatice – 117

33. Bingöl dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok iyi, saolun , emin – 202

34. Selamın aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler

35. Kütahya dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamın aleyküm sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 270

36. Iğdır dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamlar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, sağolun , gaye – 209

37. Bingöl dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba paylaşımınız ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım , – 110

38. Düzce merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşım valla iyi, teraziye tıkladım 18-01-2021 00:30:11

39. Bartın merkezden ben ahmet. Merhaba web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-01-2021 04:27:31

40. Mrb bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler

41. Osmaniye merkezden ben emin. Mrb sayfanız gerçekten güzel, sağolun 19-01-2021 13:34:50

42. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Merhaba web siten valla mükemmel, şukuladım , elif yılmaz – 104

43. Van merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız vallaha billaha iyi, şukuladım 24-01-2021 16:11:23

44. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 329

45. Mardin merkezden ben ali. Selamlar siteniz vallaha hayran edici, tebrikler 08-02-2021 03:04:56

46. Adıyaman merkezden ben banu. Slm sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 09-02-2021 16:14:00

47. Adana merkezden ben ahmet. Selam sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 13-02-2021 04:02:14

48. Kırıkkale dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Mrb web sitesi inanılmaz mükemmel, şukuladım , doruk – 319

49. Siirt dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Mrb web sitesi vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 481

50. merhaba arkadaşlar siten valla güzel, linkedinde paylaştım

51. Tekirdağ merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 20-02-2021 19:23:58

52. Bartın dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, sağolun , ziya – 425

53. selam arkadaşlar web siten yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

54. selam arkadaşlar sayfanız cidden çok iyi, teraziye tıkladım

55. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Merhabalar siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 426

56. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok güzel, face de paylaştım

57. Muş dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selam arkadaşlar web siteniz harbiden çok iyi, saolun , Aylin – 411

58. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Selam sayfa yeminle iyi, twitter da paylaştım , doruk – 152

59. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım

60. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , memo – 269

61. selamun aleyküm siteniz gerçekten hayran bıraktı, saolun

62. Bilecik dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, şukuladım , emin – 416

63. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten valla iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 30

64. Siirt dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım , Hasan – 48

65. Merhaba paylaşımınız süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım

66. Niğde dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Slm sayfanız inan ki hayran edici, teraziye tıkladım , ziya – 279

67. Siirt dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . selamun aleyküm siteniz cidden çok iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 436

68. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Selam web siten vallaha billaha iyi, tebrikler , ali – 70

69. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım , elif yılmaz – 459

70. Selam web sitesi harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım

71. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi inan ki iyi, linkedinde paylaştım , gaye – 176

72. Balıkesir dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Mrb paylaşımınız yeminle çok güzel, teraziye tıkladım , Hasan – 199

73. Tekirdağ dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba herkese paylaşım vallaha dikkat çekici, teşekkürler , ahmet – 22

74. selam arkadaşlar web sitesi inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım

75. Şırnak merkezden ben Hasan. Merhaba herkese siten inanki dikkat çekici, sağolun 07-05-2021 04:13:51

76. Bursa merkezden ben ali. Merhabalar sayfanız inanılmaz çok güzel, teşekkürler 13-05-2021 17:06:41

77. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Slm sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ahmet – 285

78. Çorum dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selamlar sayfa inan ki güzel, sağolun , ali – 201

79. Sivas merkezden ben banu. Selam sayfanız valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 18-05-2021 20:59:33

80. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar sayfanız cidden dikkat çekici, tebrikler

81. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inanki çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 213

82. Iğdır dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Merhaba paylaşımın harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 304

83. Denizli merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 03-06-2021 10:06:09

84. merhaba arkadaşlar paylaşım valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım

85. Samsun dan kimler var. Matrix İçinde Yaşıyoruz . Selam herkese sayfan inan ki mükemmel, face de paylaştım , Aylin – 182

86. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inan ki iyi, tebrikler , Aylin – 257

87. Sivas merkezden ben ali. Mrb siteniz cidden mükemmel, twitter da paylaştım 11-06-2021 18:34:08

88. Merhaba herkese sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

89. Bu konu : ” Matrix İçinde Yaşıyoruz ” çok güzel. Mrb siten inanki hoşuma gitti, sağolun , Aylin – 184

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link