Medya ve Politikacılar Siyahi Şiddetten Beyaz Üstünlüğü Suçluyor

• Solcular, George Floyd’un ölümünden sonraki ayaklanmalardan beyaz üstünlükçüleri suçladılar. Mayıs ayı sonlarında Minnesota Gov.

• Tim Waltz ve Minneapolis Belediye Başkanı Jacob Frey Beyaz milliyetçilerin Minneapolis’teki isyanlarda aktif olduğunu söyledi.

• Temmuz ayının sonlarında Richmond’un siyahi belediye başkanı Levar Stoney de kentindeki ayaklanmalardan “beyaz üstünlükçüleri” suçladı.

• Nepal Rupisi talep “Aşırı sağcılar” arabalarda protestocuları eziyordu.

Solcular, ülkenin sorunları için “ırkçı” öcü adamı suçlamaya çaresiz.

Minneapolis, şiddetin başladığı yerdi.

1. Vali Walz, beyaz üstünlükçülerin yağmalamaya katılıp katılmadıkları sorusuna yanıt olarak, dedim “şüphelerime ve bu konuda gördüklerime dayanarak, evet.”

2. Ayrıca uyuşturucu kartellerinin “kaostan yararlanmaya çalıştığını” söyledi.

3. Vali Walz, suç işleyenlerin “yüzde 80’inin” Minnesotlu olmadığını tahmin etti.

4. 30 Mayıs’ta Belediye Başkanı Jacob Frey, “beyaz üstünlükçüler, organize suç üyeleri, devlet dışı kışkırtıcılar ve hatta muhtemelen yabancı aktörler” “şehrimizi ve bölgemizi yok etmeye ve istikrarsızlaştırmaya” çalıştığını söyledi.

Bu iddialar hiçbir zaman doğrulanmadı. Tahminen Yüzde 86 30 Mayıs’a kadar Minnesotalılar tutuklandı. Hiçbiri “beyaz milliyetçiler” ile bağlantılı değildi.

Video kanıt Ayaklanmalardan% 100’ü yağmacıların çoğunun siyah olduğunu, Black Lives Matter sloganları sergilediğini veya çete işaretleri gibi görünen şeyleri yanıp söndüğünü gösteriyor.

Minneapolis isyanlarının başlarında, şemsiyeli ve gaz maskesi takan bir adamın camları kırdığı doğrudur. Bazıları adamın polis olduğunu iddia etti. hangi yerel polis reddetti. İki hafta önce, arama beyannamesi Yetkililerin “Şemsiye Adam” olduğundan şüphelendikleri, sözde bir Cehennem Meleğinin üyesi ve beyaz hapishane çetesi üyesini seçti. beyanname diyor Protestolar o ortaya çıkıncaya kadar barışçıldı ve Mitchell Carlson’u “Cehennem Melekleri’nin tam teşekküllü bir üyesi” ve “Aryan Kovboylarının bilinen bir ortağı”, “bilinen bir hapishane çetesi” olarak tanımlıyor. Bay Carlson ve “Şemsiye Adam” arasında “göz, burun köprüsü ve kaş bölgesinde çarpıcı bir benzerliğe” dikkat çekiyor.

Tutuklama olmadı. Ayaklanmaları ve antifayı haber yapan gazeteci Andy Ngo, insanların suçu şehirdeki şiddet olaylarından gerçekten sorumlu olan kişiden uzaklaştırmaya çalıştığını söylüyor.

İsimsiz bir ipucuna dayanan bir yeminli ifade, pek hikaye değildir. Ve neden bir tutuklama olmadı? Bay Carlson tutuklanıp suçlansa bile, yine de fazla olmaz. Birkaç kırık pencere, son birkaç ayda ülke çapında ortaya çıkan dehşetle karşılaştırıldığında hiçbir şey değil. Bay Carlson bazı pencereleri kırdıysa, bunun diğerlerine Autozone’u ve bir polis binasını ateşe verme konusunda ilham verdiği sonucu çıkmaz. Yine de, ağır bir basın öfkesi vardı.

En azından CNN, “isyanlar” hakkında yazdı, “bir protesto.” Yine de, olabileceğini kabul edelim bir şey bu durumda. Richmond’daki “beyaz üstünlükçüleri” isyanından bahsetmek zor.

Belediye Başkanı Levar Stoney talep “Kara Hayatlar Önemlidir bayrağı altında yürüyen beyaz üstünlükçiler vardı, aksi takdirde ezici bir çoğunlukla barışçıl olan sosyal adalete doğru hareketin altını oymaya çalışıyorlardı.” Demokratik kongre adayı Kasım Raşid de bu iddiayı Twitter’da tekrarladı. Bu “beyaz üstünlükçüler” kimdi? Polis Şefi Gerald Smith dedim departmanı “Boogaloo çocuklarıyla birlikte görülen bazı kişileri ve bölgedeki bazı antifa gruplarını tespit etti.” Belediye Başkanı Stoney, “Boogaloo çocukları” nın “beyaz üstünlükçüleri” olduğunu düşünüyor. Değiller. Bunlar genel olarak özgürlükçü, hükümet karşıtı, polis karşıtı ve “ırkçılık karşıtı, ”Ve devlete karşı ırklar arası bir ittifak kurmak istiyor.

Stonewall Jackson, Richmond’da. Beyaz üstünlükçülerin işi mi?

Virginia Mercury, hangi diyor 30 Temmuz’da “Richmond yetkilileri, beyaz üstünlükçülerin protestoyu organize ettiğini, şiddeti teşvik ettiğini veya herhangi bir mülke zarar verdiğini gösteren hiçbir doğrudan kanıt sunmadı.” Polis hiçbir “beyaz üstünlükçü” bulamadı tutuklamak Richmond’da, ama pek çok beyaz olmayanları tutukladı. Yakaladıkları birkaç beyazdan biri, Molly Conger, tanınmış bir antifa blog yazarı. Bu, sözde bir “beyaz üstünlükçünün” tutuklanmamasından çok daha az haber aldı.

Ulusal Halk Radyosu da suçu değiştirmeye çalıştı. Haziran ayında bir makale “Aşırı sağcılar, Mayıs ayı sonlarında ülke çapında polis şiddetine karşı protestoların patlak vermesinden bu yana en az 50 araç çarpma olayıyla ilgili raporlarla arabaları silaha dönüştürüyor.” Barışçıl protestocuları öldürmek için “beyaz üstünlükçülerin” yaptığı ulusal bir kampanya gibi görünüyor, ancak NPR bulmayı başardı sadece bir makul “ırkçı” 50 olaydan. orijinal fotoğraf arabadaki bir kadına saldıran silahlı isyancılardan biriydi. Tutuklandılar, sürücü değil. Muhafazakarlar dahil Donald Trump Jr., hatayı kaydetti; Nepal Rupisi cevap Başkanın oğlunu “o anı ele geçirmekle” suçlayan ve “siyasi yelpazenin kenarlarına konuşma eğilimiyle tanındığını” söyleyen kendine acıyan bir makaleyle. NPR, fotoğrafı 2017’deki Sağ’ı Birleştir mitinginden sonra değiştirdi; eğimine uyan bir şey bulmak için üç yıl geriye gitmek zorunda kaldı

Demokrat yetkililer ve birçok gazeteci suçlamayı reddediyor Siyahların Hayatı Önemlidir veya antifa çete şiddeti için. “Beyaz üstünlükçüleri” suçlamak istiyorlar ve eğer hiçbiri yoksa onları uyandırıyorlar.

http://archive.is/wip/pLh2K

“Medya ve Politikacılar Siyahi Şiddetten Beyaz Üstünlüğü Suçluyor” üzerine 19 yorum

1. Muğla merkezden ben Aylin. Merhaba sayfan valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2020 18:51:47

2. Yozgat merkezden ben mehmet. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 30-08-2020 14:31:14

3. Ankara merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 04-09-2020 01:42:33

4. Kilis merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 28-09-2020 15:11:42

5. Hatay merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:08:24

6. Bu konu : ” Medya ve Politikacılar Siyahi Şiddetten Beyaz Üstünlüğü Suçluyor ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız valla hayran edici, teşekkürler , Emine – 402

Yorum yapın