Kategoriler
Genel

Merak ediyorsanız, petrol fiyatları neden Pazartesi günü negatif -37 USD’ye ulaştı.

Bunun reddit ile ilgisi olduğu için şaşırabilirsiniz.

Birincisi, medyada sıklıkla belirtilen petrol fiyatları genellikle vadeli işlem sözleşmesi fiyatını ifade eder. Bir vadeli işlem sözleşmesi, sözleşmede belirtilen daha sonraki bir tarihte bir emtia alım satımı sözleşmesidir. Petrol vadeli işlemlerinin vadesi aylık olarak (Ocak, Şubat, Mart ….).

Petrol için dünya fiyatlarını karşılaştırmak için kullanılan iki temel vadeli işlem sözleşmesi vardır: West Texas Intermediate (WTI) ve Brent. Brent ham ticareti uluslararası alanda işlem görmektedir ve genellikle nakit olarak ödenmektedir. İçinde olduğu gibi vadeli brent fiyat vs futures farkı için size ödenir. WTI için, Cushing, Oklahoma’daki depolama tanklarına fiziksel teslimat ile çözülür. Yani WTI için ticaret platformu kullanıcı arayüzünde bu küçük satın al düğmesini tıkladığınızda, yasal olarak fiziksel yağ satın almak için bir sözleşmeye giriyorsunuz. (Veya bir bireyseniz, broker olduğunuzdur).

Piyasa düzensizleşmesinden bu yana, ABD’de 25 bin dolardan daha fazla paraya sahip olan herkes, vadeli işlemlerde bir aracılık hesabı açabilir. Şimdi 1 milyon güçlü üyesi ile r / wallstreetbets otistik bir grup geliyor. Oradaki dahiler, petrolün tarihsel olarak en düşük fiyatı olduğu için petrol vadeli işlemlerini satın almaları gerektiği sonucuna varır, çünkü hiçbir şekilde 20 USD’den daha düşük bir fiyatla daha uzun süre işlem görmez. Bazı uzak ay sözleşmelerinin 30+ USD işlem yaptığı gerçeğiyle desteklenen oldukça sağlam bir varsayım, bu yüzden yaptıkları şey, Mayıs’20 WTI vadeli işlem sözleşmesi, ticker sembolü (CL). 1 CL vadeli işlemleri, sözleşme değeri sözleşme başına sadece 20 bin ABD Doları olduğundan ve marjla birlikte sermaye gereksinimleri sözleşme başına sadece yaklaşık 2 bin-4 ABD Doları olduğundan daha düşük fiyatla 20 USD / bbl olan 1.000 varili temsil etmektedir. Evet, hesaplarında 2K USD olan bin redditor, Cushing’e teslim edilecek 1.000.000 varil yağ satın almak için bir sözleşme yapabilir, tamam. Birçoğunun elbette anlamadığı şey, sözleşmeyi kapatmazlarsa aslında yağı almaları ve depolamak için bir yere ihtiyaçları olması.

Profesyonel para yöneticileri, Haziran ayı sona eren WTI sözleşmesine (devrilme) geçti ve sadece gerçek büyük rafinerileri ve 21 Nisan sonu sona eren Mayıs Sözleşmesinde pozisyonlarını korumaya devam eden ve fiyatların daha da düştüğünü izleyen bir grup reddit otisti bıraktı. 10 USD’den daha azına kadar pozisyonlarını ikiye katlamaya devam ediyorlar. Mayıs sözleşmesinde açık faiz arttıkça, bu yönlendiricilerin etkileri daha belirgin hale geldi, Cushing, OK için herhangi bir yer olup olmadığını kontrol etmeden petrol almak için yapay talep yarattılar (Gerçek rafineriler veya emtialar) tüccar bunu yapardı). Cushing, OK kara ile çevrili, sadece limana yakın park etmek ve petrol almak için bir VLCC tankeri kiralayamazsınız. Ve evet, EPA düzenlemesine karşı sadece yere veya okyanusa dökemezdiniz. 1.000 varillik tek bir sözleşme, karada hareket etmek ve depolamak için yaklaşık 5 büyük tank kamyonuna ihtiyaç duyacaktır (birkaç gün önce ucuz değil ve üzerinde durmak için durdukları herhangi bir hayal edilen kardan biraz daha fazla). Bu aydınlanma isabet ettiğinde panik oluşmaya başlar.

Bu nedenle aşağıdaki komedi yazıları:

Ran out of lube? No worries from wallstreetbets

I bought oil at -$32 yesterday and made $26,000+ (sort of) from wallstreetbets

You retards missed out from wallstreetbets

My ass after spending -400k on oil futures and then finding out you have to have somewhere to put it from wallstreetbets

Daha sonra petrol fiyatları düşünülemez hale geldikten ve negatif bölgeye daha da düşmeye devam ettikten sonra, negatif değer de ticaret yazılımı için çok fazla sorun yarattı (ve marj çağrıları). negatif likidite. Bu otist redditorların bazıları aracılık uygulamasını yeni sildi ve diğerleri gelen davalardan korkarak telefonlarını kapattı.

Alright Which One of You Cost Interactive Brokers $88 Million? from wallstreetbets

Orada, finansal süper dahiler olduklarını düşünen bir grup otistik yeni başlayanlar, dünya kıyaslama fiyatını negatif olarak nasıl çökertmeyi başardılar. Bir tür sofistike kötü komplo değil, sadece büyük bir karmaşa içinde kar yağdıran aptallıkla açgözlülük.

Not:

1. Fiyatlar negatif olduğunda işlem gören sadece birkaç yüz sözleşme vardı, büyük olasılıkla yönlendiriciler pozisyonlarından çıkmaya çalışıyorlardı.

2. Gerçekte fiziksel teslimat yapmaları gerekmeyecek (brokerlarına gerçekten bir silah istemedikleri ve işaret etmedikleri sürece), işlem kapanışı sırasında brokerleri herhangi bir maliyetle (hatta negatif) pozisyonlarını tasfiye eder / açık artırma yaparlar, böylece kayıp tarafından Interactive Brokers.

“Merak ediyorsanız, petrol fiyatları neden Pazartesi günü negatif -37 USD’ye ulaştı.” için 24 yanıt

Bartın merkezden ben Emine. Selam herkese sayfa cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 22-04-2020 18:25:32

Giresun merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 22-04-2020 21:32:43

Kars merkezden ben gaye. Merhabalar siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler 01-05-2020 12:50:35

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşım inanki hayran bıraktı, şukuladım 03-05-2020 08:44:37

Tekirdağ merkezden ben ali. Mrb paylaşımın valla dikkat çekici, teşekkürler 04-05-2020 06:13:42

Çorum merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 06-05-2020 07:49:55

Kars merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşım cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 08-05-2020 02:39:04

Siirt merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 22-05-2020 02:45:24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir