Kategoriler
Genel

[Meta] Joe Biden ile gerçekte neler oluyor? Bazı olasılıkları düşünelim

Joe Biden’i çevreleyen derin politikaları ele alalım. Bunun yüzey siyaseti hakkında bir tartışma olması amaçlanmamıştır (yanlış sağa karşı sol paradigma, vb.)

Aday olarak Joe Biden’ın çok ciddi sorunları var. Kadınları ve çocukları koklama ve groplama ile ilgili birçok video var. Sürekli, uygunsuz, tuhaf ve tuhaf şeyler söylüyor. Açıkça bir tür bilişsel gerileme çekiyor.

Peki, neden DNC onu diğer adaylara, özellikle Bernie Sanders’a tercih etti? Bazı olasılıkları ele alalım.

1. Bazıları aslında Joe Biden gibi. Belki de kolayca kontrol edilebilir ya da sadık görüldüğü için. Belki şantaj ile kontrol edilir.

2. Sanders gibi alternatiflerin kontrol edilmesi zor görülüyordu. Sanders’ın şirket karşıtı görüşleri bazı oligarklar için bir tehdit olacaktır.

3. Trump’ın kazanmasını istiyorlar. Retorikini kabartmak olarak görüyorlar ve “derin devlet” “küreselistleri” için gerçek bir tehdit değil.

4. VP’sinin lehine kısa bir süre için bir kenara çekilmesini istiyorlar. Bu, seçilemeyen bir VP’yi (Hillary Clinton) beyaz salona almak için kullanılabilir.

5. Kongrede başka bir aday lehine bir kenara çekilmesini istiyorlar. Bu, birincil olanı kazanamayan ancak seçimi kazanabileceğine inanılan bir aday oluşturmalarını sağlayacaktır (Bloomberg?)

6. Biden göründüğü kadar aptal değil. Belki de onun denetleyicileri, oylama makinelerinde yazılımı kontrol etmek gibi önemli güç kolları üzerinde kontrol sahibidir. İnsanlara ne kadar zeki olduğunu bildirmek istemiyor, bu yüzden aptal oynuyor. Bu pek olası görünmüyor, çünkü uzun süredir bu şekilde davrandı, ancak dikkate almamız gereken bir şey.

Ne yapar sen burada ne olduğunu düşünüyorsun?

“[Meta] Joe Biden ile gerçekte neler oluyor? Bazı olasılıkları düşünelim” için 11 yanıt

Burdur merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siteniz harbiden iyi, twitter da paylaştım 27-05-2020 00:05:25

Kars merkezden ben Emine. Mrb web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 06-06-2020 17:26:47

Trabzon merkezden ben ali. Merhaba sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-06-2020 05:00:26

Uşak merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfanız inanki hayran bıraktı, teşekkürler 21-06-2020 14:29:07

Giresun merkezden ben ziya. Selam herkese siteniz süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım 23-06-2020 00:17:30

Erzincan merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfan inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 02-07-2020 13:36:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir