Tabii ki seçim yılı olduğu için partizanlık özellikle internette Reddit gibi web sitelerinde zirvede.

Artan siyasi gerilimlerle alt dizilerin daha siyasallaştığını ve önyargılı hale geldiğini gördük. Doğası gereği politik olmayan alt dizinler bile zirveye yükselen partizan propagandası görüyor. Her zaman mevcut siyasi iklim olan kültürel coşkuyla oynamadan yardım edemeyiz.

Alt başlıkların çoğu ana akım alt dizinin solda yer almasıyla, komplo forumlarının her zaman sağa doğru eğildiğini görmek ilginç. Ben şahsen bunun sol kanat zeitgeist ve Demokrat Parti adına çok özel bir imaj sorunu olduğunu ve ayrıca bu sorunun sağ için yararlı olduğunu düşünüyorum. İşte görüntü problemi …

Asıl verilerin veya partilerin gerçekliğinin veya kimin hangi güce / etkiye sahip olduğu önemli değil, ancak PR ve imaj perspektifinden sol ve Demokratlar, başka türlü bakmaya çalışsalar da derin devlet imajlarını oluşturdular. parti, normalleşmiş düzen, elitist siyasi güç. Yine bu, gerçeklikten bağımsız olarak sadece bir algı perspektifinden.

Derin devlet imajını bilmeden yansıtmaya gelince, sol kendilerine yardım edemez. Sosyal medyanın ve Hollywood’un genel hakimiyetinden ve onlarla işbirliği, sağ kanat taktiklerinden çok daha görünür olan aleni sansür ve propagandadan başlayarak, bu itibarı sürdüren unsurlarla bağlantıları ve kullanımları fazlasıyla doymuş durumda. CNN, Hilary’ye önceden tartışma sorularını veriyor ve Joe Biden’ın tecavüz suçlamalarının susturulması, insanların gördüğü ve hatırladığı açık örnekler.

Solun da sosyal mühendisliğin partisi gibi görünmekle ilgili bir sorunu var. Soldaki kimlik siyaseti, nefret dolu, kırgın ve amansız görünmek ve Demokrat Parti ile el ele çalışmakla büyük bir PR sorununa sahip. Kimlik siyaseti, siyasi puan almanın ucuz bir yoludur, ancak çoğu insanda yankı bulduğu ve haklarından mahrum bırakılanları teşvik etmekten çok, nefret ettiklerini yok etmekten daha fazlası olduğu algısına gerçekten yansımadığı gösterilmemiştir. Mevcut haliyle, kendisini daha fazla bölünmüşlük içinde ifade eden sürdürülemez bir siyasi modeldir.

Bir diğer büyük imaj problemi de korumalı ve onaylanmış siyasi koridor gibi görünmeleridir. Kurumsal eleştiriden muaf bir parti olarak algılandıkları hak üzerinde yarattıkları “parya” etkisine ve normalleşmeye kendileri alışmışlardır. Çoğu ana akım kurum, üniversite sisteminden bilim camiasına (BLM için bilimin bilimden ve doğadan kapatılmasına atıfta bulunarak) kendi lehine eğilirler, yardım edemezler, ancak kurumun her seviyesinde içeriden bilgi sahibi olduklarından emin olurlar. Tüm bunlar, kötü şöhretli Yeni Dünya Düzeni teorisi gibi şeylerin solun ve Demokrat Partinin davranışları ve hedefleriyle uyumlu olduğu algısına giriyor.

Bu, mükemmel bir şekilde sağa doğru oynar. Güçsüzlermiş gibi davranabilirler. Siyasi güce sahip olmalarına rağmen şehitlik imajını koruyabilirler. Ana akım medyada ve sosyal medyada (çoğu insanın bilgi tükettiği yerler) aşırı doygunluktan dolayı insanlar, sağcı eleştirinin ve sol yanlısı medyanın hiç bitmeyen bombardımanını görmektedir.

Trump ve MAGA, bu taktiğin kesin sonucudur. Sağ taraf, personalarının bardaki haberleri izleyen ve dirseğiyle “tüm bunlar çok saçma ve çılgınca, değil mi?” Diyerek sizi dürten arkadaşınız olmasını sağlar. ve “şimdi her şeyin peşinden geliyorlar”. Bu, sağın yeni siyasi modelidir ve bu yüzden komplo teorisinde bu kadar çok rol oynar. Doğru, algılanan niyetlerin işleri sadece “normal” e ve bir tür istikrara kavuşturmak olduğundan emin olur. Sol, sosyal mühendislik ve sansür gerektiren gizli derin devlet hedeflerine sahip olarak algılanarak tam da bunun içine giriyor. Sağ, solun sahip olduğu susturma gücüne sahip değil. Algı açısından çok büyük bir fark yaratıyor.

Hepsi sahte. Sadece tükettiğimiz medya sayesinde bildiğimiz bilgileri biliyoruz ve sahip olduğumuz görüşlere sahibiz. Dünya görüşümüzün temeli budur. Bu yüzden stajyer yaşı kültürü hızla böylesine böldü. Bilgi filtresi her zamankinden daha büyük. Siyasi devletin genelleştirilmiş görüntülerini algılıyoruz. Halkla ilişkiler ve itibarın bununla sandığımızdan çok daha fazlası var.

Anlaşmazlıktan çekinmeyin. Bu sadece benim kişisel görüşüm.

Author

62 Comments

1. Slm paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, tebrikler

2. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz güzel, tebrikler

3. Adıyaman merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız valla dikkat çekici, tebrikler 15-08-2020 16:54:00

4. Hatay merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfa gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 16-08-2020 19:40:36

5. Nevşehir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siten valla hayran bıraktı, şukuladım 16-08-2020 22:15:15

6. Trabzon merkezden ben ali. Selam herkese paylaşımınız vallaha çok güzel, saolun 25-08-2020 05:33:43

7. selam arkadaşlar web siteniz harbiden iyi, şukuladım

8. selam arkadaşlar sayfanız valla hoşuma gitti, saolun

9. Denizli merkezden ben ziya. selam arkadaşlar web siteniz yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 10-09-2020 00:38:44

10. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

11. Merhabalar paylaşımın vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım

12. Sinop merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:22:13

13. Siirt dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhaba herkese bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 126

14. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selam sayfanız harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 231

15. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. selam arkadaşlar siten cidden çok güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 255

16. Kırşehir merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi yeminle dikkatimi çekti, saolun 29-10-2020 13:20:21

17. Sakarya dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Selam herkese paylaşımınız vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım , memo – 395

18. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm sayfan valla hoşuma gitti, şukuladım

19. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım , mehmet – 213

20. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler , ziya – 13

21. Iğdır dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . merhaba arkadaşlar web sitesi valla güzel, face de paylaştım , ziya – 144

22. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar sayfan harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

23. Gürbüz Reply

Kütahya merkezden ben Gürbüz. Merhaba siten vallaha billaha güzel, şukuladım 07-12-2020 23:43:20

24. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, saolun

25. Çorum merkezden ben emin. Merhaba herkese web siteniz valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım 10-12-2020 09:38:57

26. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selam sayfa harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 120

27. Uşak dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Selamlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 167

28. Şanlıurfa merkezden ben banu. Merhaba sayfa vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 24-12-2020 17:41:04

29. Giresun merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-12-2020 05:58:42

30. Aydın merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 01-01-2021 12:48:01

31. İzmir dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhabalar bu web sitesi cidden çok güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 133

32. Manisa merkezden ben ziya. Merhaba herkese siten inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 10-01-2021 15:22:09

33. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız yeminle iyi, teşekkürler , Hasan – 411

34. Gümüşhane dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhaba herkese web siteniz yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım , – 476

35. Selamlar paylaşımın yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım

36. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim mükemmel, şukuladım

37. İstanbul merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 27-01-2021 05:19:18

38. Kahramanmaraş merkezden ben memo. Selamın aleyküm paylaşımın cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım 27-01-2021 07:12:39

39. Merhaba paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım

40. Tekirdağ dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhaba sayfanız inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 270

41. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla mükemmel, şukuladım , ali – 134

42. selam arkadaşlar web sitesi gerçekten çok iyi, şukuladım

43. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım inan ki çok güzel, teşekkürler , – 59

44. Kars merkezden ben . Mrb sayfanız harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-03-2021 01:03:27

45. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selamlar sayfan inan ki çok iyi, teşekkürler , elif yılmaz – 53

46. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha iyi, saolun , – 219

47. Ordu merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfan vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 06-03-2021 23:09:24

48. Eskişehir merkezden ben emin. selamun aleyküm web siteniz inanki güzel, facebookta paylaştım 13-03-2021 16:05:58

49. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar sayfa inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler

50. elif yılmaz Reply

Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Mrb siten valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-03-2021 03:52:48

51. Siirt merkezden ben Hasan. Merhaba herkese web siteniz cidden hoşuma gitti, saolun 24-03-2021 10:50:31

52. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 256

53. Afyon merkezden ben gaye. Merhabalar web siteniz ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım 25-03-2021 21:32:04

54. Kars merkezden ben ziya. Selam sayfanız vallaha billaha mükemmel, şukuladım 03-04-2021 10:40:14

55. Tokat merkezden ben ali. Selamlar siten valla iyi, şukuladım 07-04-2021 10:08:08

56. Adıyaman dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhabalar siten gerçekten mükemmel, saolun , memo – 480

57. Aksaray merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım 12-04-2021 18:09:23

58. Balıkesir merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 14-04-2021 09:01:37

59. Gaziantep dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . merhaba arkadaşlar siteniz vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım , Emine – 98

60. Kırşehir merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşımın inanki dikkat çekici, teşekkürler 05-05-2021 05:20:17

61. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz mükemmel, şukuladım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link