[Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama

Tabii ki seçim yılı olduğu için partizanlık özellikle internette Reddit gibi web sitelerinde zirvede.

Artan siyasi gerilimlerle alt dizilerin daha siyasallaştığını ve önyargılı hale geldiğini gördük. Doğası gereği politik olmayan alt dizinler bile zirveye yükselen partizan propagandası görüyor. Her zaman mevcut siyasi iklim olan kültürel coşkuyla oynamadan yardım edemeyiz.

Alt başlıkların çoğu ana akım alt dizinin solda yer almasıyla, komplo forumlarının her zaman sağa doğru eğildiğini görmek ilginç. Ben şahsen bunun sol kanat zeitgeist ve Demokrat Parti adına çok özel bir imaj sorunu olduğunu ve ayrıca bu sorunun sağ için yararlı olduğunu düşünüyorum. İşte görüntü problemi …

Asıl verilerin veya partilerin gerçekliğinin veya kimin hangi güce / etkiye sahip olduğu önemli değil, ancak PR ve imaj perspektifinden sol ve Demokratlar, başka türlü bakmaya çalışsalar da derin devlet imajlarını oluşturdular. parti, normalleşmiş düzen, elitist siyasi güç. Yine bu, gerçeklikten bağımsız olarak sadece bir algı perspektifinden.

Derin devlet imajını bilmeden yansıtmaya gelince, sol kendilerine yardım edemez. Sosyal medyanın ve Hollywood’un genel hakimiyetinden ve onlarla işbirliği, sağ kanat taktiklerinden çok daha görünür olan aleni sansür ve propagandadan başlayarak, bu itibarı sürdüren unsurlarla bağlantıları ve kullanımları fazlasıyla doymuş durumda. CNN, Hilary’ye önceden tartışma sorularını veriyor ve Joe Biden’ın tecavüz suçlamalarının susturulması, insanların gördüğü ve hatırladığı açık örnekler.

Solun da sosyal mühendisliğin partisi gibi görünmekle ilgili bir sorunu var. Soldaki kimlik siyaseti, nefret dolu, kırgın ve amansız görünmek ve Demokrat Parti ile el ele çalışmakla büyük bir PR sorununa sahip. Kimlik siyaseti, siyasi puan almanın ucuz bir yoludur, ancak çoğu insanda yankı bulduğu ve haklarından mahrum bırakılanları teşvik etmekten çok, nefret ettiklerini yok etmekten daha fazlası olduğu algısına gerçekten yansımadığı gösterilmemiştir. Mevcut haliyle, kendisini daha fazla bölünmüşlük içinde ifade eden sürdürülemez bir siyasi modeldir.

Bir diğer büyük imaj problemi de korumalı ve onaylanmış siyasi koridor gibi görünmeleridir. Kurumsal eleştiriden muaf bir parti olarak algılandıkları hak üzerinde yarattıkları “parya” etkisine ve normalleşmeye kendileri alışmışlardır. Çoğu ana akım kurum, üniversite sisteminden bilim camiasına (BLM için bilimin bilimden ve doğadan kapatılmasına atıfta bulunarak) kendi lehine eğilirler, yardım edemezler, ancak kurumun her seviyesinde içeriden bilgi sahibi olduklarından emin olurlar. Tüm bunlar, kötü şöhretli Yeni Dünya Düzeni teorisi gibi şeylerin solun ve Demokrat Partinin davranışları ve hedefleriyle uyumlu olduğu algısına giriyor.

Bu, mükemmel bir şekilde sağa doğru oynar. Güçsüzlermiş gibi davranabilirler. Siyasi güce sahip olmalarına rağmen şehitlik imajını koruyabilirler. Ana akım medyada ve sosyal medyada (çoğu insanın bilgi tükettiği yerler) aşırı doygunluktan dolayı insanlar, sağcı eleştirinin ve sol yanlısı medyanın hiç bitmeyen bombardımanını görmektedir.

Trump ve MAGA, bu taktiğin kesin sonucudur. Sağ taraf, personalarının bardaki haberleri izleyen ve dirseğiyle “tüm bunlar çok saçma ve çılgınca, değil mi?” Diyerek sizi dürten arkadaşınız olmasını sağlar. ve “şimdi her şeyin peşinden geliyorlar”. Bu, sağın yeni siyasi modelidir ve bu yüzden komplo teorisinde bu kadar çok rol oynar. Doğru, algılanan niyetlerin işleri sadece “normal” e ve bir tür istikrara kavuşturmak olduğundan emin olur. Sol, sosyal mühendislik ve sansür gerektiren gizli derin devlet hedeflerine sahip olarak algılanarak tam da bunun içine giriyor. Sağ, solun sahip olduğu susturma gücüne sahip değil. Algı açısından çok büyük bir fark yaratıyor.

Hepsi sahte. Sadece tükettiğimiz medya sayesinde bildiğimiz bilgileri biliyoruz ve sahip olduğumuz görüşlere sahibiz. Dünya görüşümüzün temeli budur. Bu yüzden stajyer yaşı kültürü hızla böylesine böldü. Bilgi filtresi her zamankinden daha büyük. Siyasi devletin genelleştirilmiş görüntülerini algılıyoruz. Halkla ilişkiler ve itibarın bununla sandığımızdan çok daha fazlası var.

Anlaşmazlıktan çekinmeyin. Bu sadece benim kişisel görüşüm.

“[Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama” üzerine 16 yorum

1. Denizli merkezden ben ziya. selam arkadaşlar web siteniz yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 10-09-2020 00:38:44

2. Sinop merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:22:13

3. Siirt dan kimler var. [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama . Merhaba herkese bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 126

4. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. Selam sayfanız harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 231

5. Bu konu : ” [Meta] Sağın neden komplo forumlarına hakim olduğuna dair olası bir açıklama ” çok güzel. selam arkadaşlar siten cidden çok güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 255

Yorum yapın