Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi?

(Bu gönderi, bir kişinin otoriter figüre uymak için ne ölçüde gideceğini tartışmak içindir)

“Milgram Deneyi”, Stanley Milgram tarafından elektroşoklar, hafıza oyunları ve itaat ve otoriteyi daha iyi anlamak için şüphelenmeyen bir katılımcıyı içeren zarif bir şekilde tasarlanmış bir çalışmaydı.

Katılımcılar genellikle deneysel bir simülasyon bağlamında başka bir insanı incitmek, hatta “öldürmek” gibi korkunç eylemlerde bulundukları için bu çalışma 21. yüzyılın en önemli psikolojik çalışmalarından biri haline geldi (kimse gerçekten zarar görmedi veya öldürülmedi).

Milgram Deneyleri, insanların büyük çoğunluğunun içinde var olan karanlık bir doğayı ortaya çıkardı ve otoriter rejimlerin ulusları iğrenç eylemlerde bulunmaya nasıl “ikna edebileceğine” dair psikolojik bir bağlam sağladı.

Burada, “Milgram Deneyleri” nin arka planını, tasarımını ve uygulanışını, bulguların 2. Dünya Savaşı ve diğer otoriter rejim zulümleriyle nasıl bağlantılı olduğunu, bu sonuçların bize günümüzde öğretebileceği dersleri ve insan doğasının karanlık yönlerini tartışıyoruz. .

Kaçınız bilerek ölümcül dozda elektrik vermeyeceğinize inanıyorsunuz?

Ne diyorsun?

r / komplo - Milgram Deneyleri - Otoriteye itaat etmek için ne kadar ileri gidilebilir?  Birine zarar verirler mi?  Birini bilerek öldürürler mi?

📷

⟁ SPOTIFY: https://open.spotify.com/show/5MC2T4wu9RDe3sSkBueOYj

⟁ iTUNES: https://podcasts.apple.com/ca/podcast/the-swerve-podcast/id1517155366

⟁ YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=A9f-MvHd8j0

“Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi?” üzerine 25 yorum

1. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Selamlar siten vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , ali – 314

2. Burdur merkezden ben ali. Merhaba paylaşım süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım 06-12-2020 14:04:33

3. Balıkesir merkezden ben emin. selamun aleyküm web siteniz yeminle dikkatimi çekti, şukuladım 07-12-2020 06:51:07

4. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Aylin – 290

5. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 188

6. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ahmet – 261

7. Tekirdağ dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . Mrb web siteniz inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 210

8. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha billaha güzel, sağolun , emin – 111

9. Kilis dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim iyi, saolun , ali – 75

10. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Merhaba siteniz valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 232

11. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Merhaba sayfa vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 162

12. Balıkesir dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . Merhaba herkese web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler , Gürbüz – 39

13. Zonguldak merkezden ben . selamun aleyküm sayfanız cidden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 10-01-2021 18:05:13

14. Siirt dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . Selam sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , mehmet – 454

15. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi inan ki iyi, teşekkürler , ahmet – 201

16. Sakarya dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . Selamın aleyküm web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , gaye – 141

17. Sakarya dan kimler var. Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? . Slm sayfan cidden hayran bıraktı, sağolun , ali – 100

18. Bu konu : ” Milgram Deneyleri – Otoriteye uymak için ne kadar ileri gidilebilir? Birine zarar verirler mi? Birini bilerek öldürürler mi? ” çok güzel. Selam herkese sayfanız cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 371

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link