Kategoriler
Genel

Milyonuncu kez, maske yok ama bir N95 maskesi bir virüs kadar küçük bir şeyi durdurabilir, bu tüm ülkenin bunu aniden nasıl unutmadığı iyi bilinmektedir.

SS: Bunu bir ton kez yorumladıktan sonra, sanırım bunun bir gönderiye ihtiyacı var, çünkü görünüşe göre kimse bunu bilmiyor mu? Bunu sonsuza kadar biliyoruz, ffs satın aldığınız maskenin çok tarafında.

Şansı bile olan tek kişi, neredeyse hiçbir halkın sahip olmadığı bir N95 veya N99. Hiçbir bez veya kağıt maskesi virüsü durduramaz, nokta. Bu bilim. Biri yakınınızda öksürse veya öksürürseniz bile … bir virüs tam yoldan gidebilir ve geçebilir. Üzerinde tükürük topraklar olsa bile … bir virüs geçebilir ve geçecektir.

Bu ani insanların unuttuğu benim için inanılmaz bir şey mi? Yoksa bakmadı mı? Medial mesleğinde veya işte inşaat veya kimyasallarla çalışan herkes bunu bilir. Bu alt bölümde bile insanların “başkalarını korumak için” dediğini görüyorum … hayır, hayır olamaz.

İnsanlar cehennemde bunu bilmelerinin neden gerekli olduğunu sorgulamalıdır. Temsilci temsilcileri aramak için aptal mı? İnsanlar mümkün olduğu sürece bakım için çok aptal mı? Bu toplum hakkında ALOT diyor ve dürüst korkutucu.

Gerçekler artık önemli değil …? İnsanların bilime inandığını düşündüm?

Neredeyse hiç kimse N95 maskesi takmıyor. Bir bez veya kağıt giymenizi önerirler çünkü “hiçbir şeyden daha iyi değil” … edebi olarak bir virüsü durduramadığında. Bu delilik.

“N95 maskeleri

Aslında bir tür solunum cihazı olan N95 maskesi, ameliyat maskesinden daha fazla koruma sunar, çünkü kullanıcı soluduğunda hem büyük hem de küçük parçacıkları filtreleyebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, maske çok küçük parçacıkların% 95’ini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı N95 maskelerinin nefes almasını kolaylaştıran vanaları vardır. Bu tür maske ile, kullanıcı nefes verdiğinde filtrelenmemiş hava serbest bırakılır.

Sağlık hizmeti sunucuları, işyerinde bir N95 solunum cihazı kullanmadan önce uygun bir sızdırmazlık sağlamak için eğitilmeli ve uygun bir testi geçmelidir. Cerrahi maskeler gibi, N95 maskelerinin de tek kullanımlık olması amaçlanmıştır. Ancak araştırmacılar N95 maskelerini dezenfekte etmenin yollarını test ediyorlar, böylece tekrar kullanılabilirler. “

“Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, sağlık çalışanlarına havadaki parçacıklar veya havadaki damlacıklar içerisinde dolaşabilen mikroplar gibi davranmalarını önermektedir. Bu, bir koronavirüs hastasıyla etkileşime giren sağlık çalışanlarının, Bu solunum maskeleri, burun ve ağız çevresine sıkıca oturacak şekilde tasarlanmıştır ve doğru şekilde takıldığında CDC’ye göre havadaki küçük parçacıkların en az% 95’ini engeller. “

“Aksine, cerrahi maskeler – genellikle mavi veya yeşil renkte gelen ucuz, tek kullanımlık, gazlı maskeler – daha az rahatsız edici. Ancak Schaffner,” topluluktaki insanlar için bir fayda olabileceğini ” [surgical] yüz maskeleri çok ama çok yetersiz. Genel anlamda belki de, ama kesinlikle mutlak bir koruma değiller. “Başka bir deyişle, bir fayda sağlıyorlar ama kusursuz değiller.

Cerrahi maskeler, sizi “görünür bir sıvı veya büyük damlacıkların görünür bir sıçramasına veya spreyine” karşı koruyacak fiziksel bir bariyerdir, açıklayan enfeksiyöz bir hastalık araştırmacısı ve Sydney’deki New South Wales Üniversitesi’nde küresel biyogüvenlik profesörü Raina MacIntyre yüz maskelerinin etkinliği. Bu maskeler kenarların etrafındaki yüze gevşek bir şekilde oturur, bu nedenle mikropları tamamen dışarıda tutmazlar ve küçük havadaki parçacıklar yine de geçebilir. “

https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2020/01/29/800531753/face-masks-what-doctors-say-about-their-role-in-containing-coronavirus

“Milyonuncu kez, maske yok ama bir N95 maskesi bir virüs kadar küçük bir şeyi durdurabilir, bu tüm ülkenin bunu aniden nasıl unutmadığı iyi bilinmektedir.” için 20 yanıt

Aydın merkezden ben Gürbüz. Merhabalar bu web sitesi gerçekten mükemmel, sağolun 07-07-2020 02:25:41

Ağrı merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 07-07-2020 03:28:19

Tekirdağ merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 07-07-2020 03:44:23

Konya merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım 09-07-2020 17:10:27

Mardin merkezden ben ali. Mrb web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-07-2020 05:07:28

Bursa merkezden ben ziya. Mrb paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 31-07-2020 11:34:09

Iğdır merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfa ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım 12-08-2020 04:50:30

Çankırı merkezden ben Emine. selamun aleyküm sayfan gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler 16-08-2020 06:53:43

Ağrı merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle mükemmel, face de paylaştım 31-08-2020 06:05:39

Iğdır merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız cidden hayran edici, linkedinde paylaştım 11-09-2020 16:50:49

Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Slm web sitesi yeminle dikkat çekici, tebrikler 20-09-2020 12:17:28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir