Kategoriler
Genel

Minneapolis şehri Muhammed Noor’u tutuklamak için bir yılı aşkın bir süre aldı, ancak mevcut davada memurları gece boyunca kovdu

Damond saat 23: 27’de 9-1-1’i aradı. ve yine, sekiz dakika sonra, çekim akşamı 23: 35’te.[25] Bir kadının seks yaptığını veya tecavüze uğradığını duyduğunu düşündüğünü bildirdi.[26] Sevk görevlileri çağrıyı “bilinmeyen sorun: kadın çığlıkları” olarak sınıflandırdı – nispeten düşük bir öncelik.[27] Memurlar, Minneapolis’in güneybatısındaki Fulton’un düşük suç mahallesi olan bölgeye,[27] ve Damond’un telefon görüşmelerini 9-1-1’e yönlendiren şüpheli tecavüz şüphesi veya belirtisi bulamadı.[28]

Subaylar Noor ve Harrity, polisleri Ford Explorer’ın ışıkları kapalı bir sokaktan geçtikten sonra hiçbir suç eylemi işareti duymadılar.[27] Noor daha sonra, iki ortak ayrılmaya hazırlanırken, kruvazörün bilgisayarına “Kod Dört” e girdi, bu da manzaranın güvenli olduğu anlamına geliyordu.[27] Harrity daha sonra “kadronun yakınında yüksek sesle ürkütüldüğünü” belirtti ve hemen ardından Bayan Damond, polis arabasının sürücü yan penceresine yaklaştı.[29] Harrity silahını çekti ve aşağı çekti, ama ateş etmedi.[30] Ancak Noor, açık pencereden silahından tek bir atış yaptı, göğsündeki Damond’a çarptı ve onu öldürdü.[27][29] Damond ölümcül bir şekilde vurulduğunda silahsız ve yalınayaktı.[27] Harrity daha sonra bir amirine “İkimiz de ürkütüldük” dedi.[27] Noor’un duruşmasında Harrity, “bir şey arabaya çarptı ve ben de bir çeşit mırıltı duyduğumu” duyduğunu ve “pusu” dan korktuğunu, ancak ölümcül güç kullanmanın “erken” olduğunu kabul etti.[30] Noor, Damond’un elini veya elindeki herhangi bir nesneyi görmediğini ifade etti, ancak yine de partnerinin “hayatı için korktuğuna” ve “bir tehdit olduğuna” inanıyordu.[31] Noor’un duruşmasında savcılar, Damond’un parmak izlerinin polis arabasında olmadığına dair kanıt sunarak, onunla hiç temas etmediğini düşündürdü ve savcılar, polisin güç kullanma kararının mantıksız olduğuna tanıklık eden iki uzman tanık çağırdılar.[32]

Noor soğuk kanlı kadını öldürdü o arandıktan sonra, “ürkütücü” olduğu için göğsüne tek bir silahla yaralanmıştı, ancak şehir Avustralya hükümeti cehennemi yükseltinceye kadar suçlamaları bastırmaya istekli değildi.

Gecikme sebebi? Fark ne”

Medya ve şehir neden bir vakayı kapatıp diğerini yayınlamaya çalıştı?

https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Justine_Damond

Muhammed Noor sadece 12.5 yıl aldı, bu memurlar zaten daha fazla karşı karşıya.

İnsanlar, iki vakayı karşılaştırdığınızda, adaletin orantısız bir şekilde yerine getirileceğini gösterdiği zaman, “polis tarafından öldürülen siyah erkekler için adalet olmadığını” nasıl söyleyebilirler.

Ayrıca, bu iki siyah Chicago polis memurunun arkada silahsız bir beyaz adamı vurmakla suçlanacak mı?

Beck geçen hafta, soruşturmanın sonucunu bekleyen iki polis memurunu görevden aldı. Müfettişler silahlı saldırıların haksız olduğunu düşünürlerse, her iki memur da kendileri cezai suçlamalarla karşılaşabilir.

https://www.nbcchicago.com/news/local/man-shot-by-police-in-chicago-subway-sues-city-officers/2234997/

Neden çifte standart?

“Minneapolis şehri Muhammed Noor’u tutuklamak için bir yılı aşkın bir süre aldı, ancak mevcut davada memurları gece boyunca kovdu” için 41 yanıt

Artvin merkezden ben Aylin. Mrb paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-05-2020 23:00:31

Şanlıurfa merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfanız valla dikkat çekici, tebrikler 27-05-2020 23:00:33

Aksaray merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa vallaha billaha hayran edici, şukuladım 27-05-2020 23:51:36

Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler 28-05-2020 02:59:32

Düzce merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 31-05-2020 05:30:52

Afyon merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım 09-06-2020 18:59:24

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siten inan ki hoşuma gitti, saolun 01-07-2020 13:24:08

Burdur merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm siteniz inanki hoşuma gitti, şukuladım 02-07-2020 02:37:31

Trabzon merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 05-07-2020 23:46:09

Bayburt merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siten vallaha mükemmel, teşekkürler 07-07-2020 22:48:20

Erzincan merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız inanki iyi, twitter da paylaştım 09-07-2020 16:39:37

Isparta merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfa yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 13-07-2020 18:17:23

Ardahan merkezden ben banu. Merhabalar paylaşım inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 18-07-2020 23:07:05

Ankara merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfanız vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-07-2020 09:13:25

Trabzon merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 28-08-2020 19:11:19

Sivas merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siteniz inanki hoşuma gitti, face de paylaştım 08-09-2020 08:22:35

Tokat merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, teraziye tıkladım 11-09-2020 01:36:13

Trabzon merkezden ben ziya. Merhabalar siteniz vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım 18-09-2020 08:10:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir