Modern Barrabas: George Floyd

İki bin yıl önce, İsa adında bir Tanrı adam, suçlayıcılarının önünde durdu ve yetkililer ve halkın önünde masumiyetini ilan etti. Şimdiye kadar yaptığı tek şey, fakirlere yiyecek ve zenginliğe gücü yetenlere manevi geçim sağlamaktı. Yine de, İsa bir asi olarak zulüm gördü ve Filistin’i yöneten Romalı yetkililer tarafından idam edildi. Ferisilerin rahipleri, alt sınıfa mensup ayaktakımı cezasını haykırmaya, yaşaması için en bilge ve en saf Tanrı adamı yerine Barrabas adlı çılgın katil suçluyu serbest bırakmaya ve İnsanoğlunu çarmıha germeye teşvik etti. (Matta 27)

İsa Mesih, ortak bir suçlu olarak idam edildi, Roma imparatorluk kurallarına isyan etmekle suçlandı ve yaptığı tek şey, fahişeler ve borçlular gibi İbrani toplumunun en fakir ve en çok sömürülen üyelerine kurtuluş sözü vermekti.

George Floyd, soygun, uyuşturucu kullanımı ve şiddet gibi küçük suçlarla uğraşan sıradan bir suçlu olan günümüz Barrabas figürüdür. Hayatında hiç tanışmadığı kızı da dahil olmak üzere hiç kimseyi yükseltmemişti, ancak medya hiç şansı olmayan birçok suç mağduru yerine sahte hikayesini tekrarladı.

Ve o, uluslararası medyada, fakir insanları sıradan bir suçluyu desteklemeleri ve masum Amerikan ailelerinin hayatlarını mahvetmeleri için kandırmak için polis vahşetinin (veya devlet yönetiminin) talihsiz bir kurbanı olarak gösterildi.

George Floyd, Yahudi medyasının kontrolü için mükemmel bir Barrabas sembolüdür, çünkü uluslararası bir imparatorluk tabakasının reddedilenleri, kaybedenleri ve ezilen üyeleri de dahil olmak üzere toplumun alt sınıfının kendi içlerinden birini savunmaktan başka seçeneği yoktu. Barrabas, Yahudi seçkinleri tarafından seçildi, tıpkı George Floyd’un Yahudi kontrollü medyanın kendi egemen toplumları içinde bir iç savaşa neden olmak için seçilmesi gibi. Milyonlarca Filistinli ve azınlık Amerikalı, sömürgeciliğin ve emperyalizmin baskıcı rejimiyle karşı karşıya olduğundan, her zaman uluslararası medyadan dışarıda kalıyorlar ve George Floyd ve Barrabas gibi toplumun en aşağılık ve suçlu unsurları, Yahudi mülkiyetindeki basın tarafından bölmek ve yönetmek için seçiliyor. medeniyet üzerinde.

“Modern Barrabas: George Floyd” üzerine 21 yorum

1. Ardahan merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siteniz yeminle güzel, facebookta paylaştım 23-08-2020 03:04:33

2. Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa cidden iyi, linkedinde paylaştım 24-08-2020 10:47:47

3. Gümüşhane merkezden ben gaye. Selamlar sayfanız yeminle çok iyi, facebookta paylaştım 15-09-2020 17:37:11

4. Giresun merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfan vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 30-09-2020 01:15:08

5. Diyarbakır merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siten gerçekten iyi, tebrikler 02-10-2020 10:05:43

6. Malatya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:21:43

7. Bolu dan kimler var. Modern Barrabas: George Floyd . merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 143

8. Bu konu : ” Modern Barrabas: George Floyd ” çok güzel. Selam herkese web siteniz harbiden dikkat çekici, saolun , ziya – 237

9. Bu konu : ” Modern Barrabas: George Floyd ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın vallaha hayran bıraktı, saolun , doruk – 108

Yorum yapın