Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi?

Darwinizm-evrim – doğal seleksiyon olarak bilinen bir mekanizma ile. En güçlü olanın hayatta kalması.

Herbert Spencer tarafından tanımlanan Sosyal Darwinizm, toplumun da evrim tarafından ikna edildiği fikridir. Bir toplumda en son ve popüler doğal seçilim fikri. Bu zihniyetin hem 1. ve 2. Dünya Savaşı’na yol açan fikirleri ateşlediğini gördük. Sosyal Darwinizm ideolojisi Alman Nazileri tarafından en güçlünün doğal olarak hüküm sürmesi gerektiği fikrini teşvik ettiği için açıkça benimsenmiştir.

Bugünün çağında, dinin ortadan kaldırılması için gündemi zorlayan Amerikalılar var. Neo Darwinizm’e tutkuyla inanan büyük bir grubumuz var. ve şu anda onların sosyalizmi zorlayan büyük bir grubu var. Ve bu inançların birçoğu en atletik hareketin fikirlerinde kökleşmiş.

“Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi?” üzerine 50 yorum

1. Burdur merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 20-04-2020 10:50:59

2. Gaziantep merkezden ben Emine. Merhaba web siten inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 23-04-2020 04:53:53

3. Kırşehir merkezden ben banu. Selamın aleyküm siten vallaha billaha çok güzel, sağolun 14-05-2020 08:38:39

4. Çankırı merkezden ben banu. Merhaba herkese web siteniz vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 06-07-2020 23:16:46

5. Adana merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfan valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 28-07-2020 22:06:19

6. Kocaeli merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım 05-08-2020 09:30:56

7. Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım 06-08-2020 15:17:18

8. Erzincan merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 16-08-2020 13:13:56

9. Kayseri merkezden ben gaye. Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler 03-09-2020 22:49:01

10. Denizli merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:33:07

11. Bu konu : ” Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi? ” çok güzel. Merhaba sayfa yeminle çok güzel, sağolun , doruk – 7

12. Yalova dan kimler var. Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi? . Merhaba sayfa inan ki güzel, teşekkürler , ziya – 292

Yorum yapın