Kategoriler
Genel

Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi?

Darwinizm-evrim – doğal seleksiyon olarak bilinen bir mekanizma ile. En güçlü olanın hayatta kalması.

Herbert Spencer tarafından tanımlanan Sosyal Darwinizm, toplumun da evrim tarafından ikna edildiği fikridir. Bir toplumda en son ve popüler doğal seçilim fikri. Bu zihniyetin hem 1. ve 2. Dünya Savaşı’na yol açan fikirleri ateşlediğini gördük. Sosyal Darwinizm ideolojisi Alman Nazileri tarafından en güçlünün doğal olarak hüküm sürmesi gerektiği fikrini teşvik ettiği için açıkça benimsenmiştir.

Bugünün çağında, dinin ortadan kaldırılması için gündemi zorlayan Amerikalılar var. Neo Darwinizm’e tutkuyla inanan büyük bir grubumuz var. ve şu anda onların sosyalizmi zorlayan büyük bir grubu var. Ve bu inançların birçoğu en atletik hareketin fikirlerinde kökleşmiş.

“Modern düşünce ve atletik (Darwinizm ve sosyalizm) inançları Nazizmin yeniden doğuşunu tetikleyebilir mi?” için 19 yanıt

Burdur merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 20-04-2020 10:50:59

Gaziantep merkezden ben Emine. Merhaba web siten inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 23-04-2020 04:53:53

Konya merkezden ben Aylin. Merhaba web siten valla ilgi uyandırıcı, tebrikler 29-04-2020 02:17:13

Kırşehir merkezden ben banu. Selamın aleyküm siten vallaha billaha çok güzel, sağolun 14-05-2020 08:38:39

Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir