SS #: Del Bigtree’den www.icandecide.org

“Aylar süren itirazlardan sonra, Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) ve Moderna, COVID-19 aşısının (mRNA-1273) Faz I denemesi için 322 sayfalık dahili Güvenlik Özet Raporunun bir kopyasını ICAN’a teslim etti ve sağladı. Bu raporun tam kopyası aşağıda mevcuttur ve ilk defa kamuya açıklanmaktadır.

18 Mayıs 2020’de Moderna, Faz I denemesinden elde edilen verileri iddia eden bir basın bülteni yayınladı “mRNA-1273’ün COVID-19 hastalığını önleme potansiyeline sahip olduğuna olan inancımızı doğruladı.” Bu deneme aslında NIH tarafından yürütüldüğünden, ICAN, 22 Mayıs 2020’de NIH’ye şu konularda bir FOIA talebinde bulundu: “Bu deneysel aşının Aşama I klinik denemesinden de dahil olmak üzere, mRNA-1273 ile ilgili tüm güvenlik ve etkililik verileri ve bilgileri. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü. ” ICAN, NIH’nin bu talep için hızlandırılmış işlem izni vermesini istedi.

8 Haziran 2020’de NIH, hızlandırılmış işleme talebini kabul ederek ICAN’ın aradığı bilgileri hızlı bir şekilde kamuya açıklamak için “zorunlu ihtiyacı” kabul etti. Ancak NIH hiçbir şey üretemedi. Bu nedenle ICAN, NIH’yi bu verileri yayınlamaya zorlamak için 13 Ağustos 2020’de federal mahkemede NIH’ye dava açtı. NIH daha sonra ICAN’a son olarak bir “nihai yanıt” göndererek şunları söyledi: “Bu çalışma için güvenlik verileri 1.093 sayfadan oluşmaktadır. Uyarınca bu kayıtları bütünüyle saklamaya karar verdim [exemptions that] ticari sır niteliğindeki bilgileri ve gizli, ticari veya finansal nitelikteki bilgileri korumak. “

ICAN bu itirazı kabul etmedi ve Aaron Siri liderliğindeki avukatları, belgeleri brifingle mahkemeye sunacağımızı mahkemeye bildirdi. NIH’nin – neden bu verileri üretmemesi gerektiğini açıklayan – açılış özeti 30 Ekim 2020’de Mahkemeye verilecek şekilde belirlendi. Bu son tarihten sekiz gün önce, 22 Ekim 2020’de, NIH ve Moderna aniden pozisyonlarını tersine çevirdi ve tavsiyede bulundu. tüm verileri üreteceklerdi.

29 Ekim 2020’de ICAN, geri kalanı kısa süre içinde üretilecek olan 1.093 sayfanın ilk 332’sini aldı. Buradan indirilebilir. ICAN ve aboneleri, NIH ve Moderna dışında dünyada bu verileri gerçekten gören ilk kişilerdir. Açıklanan tüm verileri dikkatlice inceleyeceğiz, ancak ICAN, başkalarının da aynı şeyi yapma fırsatına sahip olması için bunları derhal yaygınlaştırmak istedi.

Verilerin sadece bir kısmını almasına rağmen, ICAN’ın halihazırda aldığı bilgiler, Moderna’nın aşısının değerlendirilmesinde halkın bilmesi için önemli bilgiler sağlar. Örneğin, ICAN’ın aldığı belgeler, katılımcıların yaklaşık% 70’inin, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olayları rapor ettiğini ortaya koymaktadır.

Tıpkı ilaç şirketlerinin aşı ürünlerini tanıtma ve satma konusunda asla dinlenmeyecekleri gibi, biz de bu ürünlerle ilgili gerçeği ifşa etmekten veya tüm aşılar için tam şeffaflık ve tam bilgilendirilmiş onay talep etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. “

Author

46 Comments

1. Slm sayfanız cidden çok iyi, twitter da paylaştım

2. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Selamlar siten harbiden hayran bıraktı, saolun , mehmet – 462

3. Selam herkese siten gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım

4. Aksaray dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Slm sayfanız vallaha billaha çok güzel, sağolun , Aylin – 245

5. elif yılmaz Reply

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese siten inanki iyi, şukuladım 05-11-2020 01:32:38

6. Merhaba paylaşım inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım

7. Bolu dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . selam arkadaşlar siten gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 146

8. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Selamlar web sitesi inanki çok güzel, şukuladım , emin – 325

9. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Merhabalar paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , hatice – 315

10. Ağrı merkezden ben Hasan. Mrb sayfa süper ötesi hayran edici, saolun 14-11-2020 16:26:29

11. Mersin dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Mrb paylaşımınız harbiden hayran edici, teraziye tıkladım , Aylin – 159

12. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim dikkat çekici, tebrikler

13. elif yılmaz Reply

Antalya dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . selamun aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 205

14. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Mrb sayfan vallaha hayran edici, tebrikler , gaye – 437

15. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 271

16. Artvin dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 378

17. Selamın aleyküm sayfanız inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

18. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, şukuladım , – 158

19. Rize merkezden ben emin. Selamlar web sitesi vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım 06-12-2020 14:06:50

20. selamun aleyküm web siteniz vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

21. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Selam sayfa valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

23. Kırklareli merkezden ben emin. Slm web siten vallaha billaha mükemmel, saolun 15-12-2020 22:41:55

24. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 396

25. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Mrb paylaşımın yeminle dikkat çekici, teşekkürler , ziya – 360

26. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. selam arkadaşlar siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ali – 440

27. Gürbüz Reply

Ordu merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız harbiden çok güzel, şukuladım 22-12-2020 19:43:31

28. Merhabalar sayfa inanılmaz hayran bıraktı, sağolun

29. Trabzon merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım 07-01-2021 15:36:06

30. Gümüşhane dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Mrb siten inan ki güzel, linkedinde paylaştım , banu – 470

31. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Merhabalar sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, sağolun , Aylin – 147

32. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 360

33. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inanılmaz çok güzel, saolun , Emine – 33

34. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Mrb sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler , Hasan – 83

35. Tunceli merkezden ben gaye. Merhabalar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 24-01-2021 10:17:54

36. Gürbüz Reply

Diyarbakır dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Selamlar web siten vallaha billaha iyi, teşekkürler , Gürbüz – 179

37. Bu konu : ” Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM ” çok güzel. Mrb sayfanız vallaha mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 329

38. Şanlıurfa dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Mrb web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 424

39. Trabzon dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Selamlar bu web sitesi ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 339

40. Adana dan kimler var. Moderna Aşısı Üzerine Yayınlanan Veriler – “Katılımcıların yaklaşık% 70’i, çoğu son derece endişe verici olan istenmeyen advers olaylar bildirdi.” — YAPABİLİRİM . Mrb sayfa süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 105

41. Bayburt merkezden ben Gürbüz. Mrb siten cidden hayran bıraktı, şukuladım 20-02-2021 19:20:47

42. Manisa merkezden ben ali. Selamlar web siten yeminle güzel, saolun 25-02-2021 23:52:49

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link