Bir mRNA aşısı koronavirüs için onaylandıysa, türünün ilk örneği olacaktı. Prof. Bekeredjian-Ding, “Bu, aşı yapmanın çok benzersiz bir yolu ve şu ana kadar (böyle) hiçbir aşı, bulaşıcı hastalık için ruhsatlandırılmadı,” dedi.

Aşılar, vücuda virüs veya bakteri gibi hastalığa neden olan organizmalar tarafından üretilen proteinleri tanıması ve bunlara yanıt vermesi için eğitim vererek çalışır. Geleneksel aşılar, tüm hastalığa neden olan organizmanın veya ürettiği proteinlerin küçük veya inaktive edilmiş dozlarından oluşur ve vücuda bağışıklık sistemini harekete geçirerek bir yanıt oluşturmaya teşvik eder.

mRNA aşıları, bunun tersine, vücudu viral proteinlerin bir kısmını kendisinin üretmesi için kandırır. DNA talimatlarını esasen eyleme geçiren molekül olan mRNA veya haberci RNA kullanarak çalışırlar. Bir hücrenin içinde mRNA, bir protein oluşturmak için bir şablon olarak kullanılır. Prof. Bekeredjian-Ding, ‘Bir mRNA, temelde bir proteinin ön formu gibidir ve onun (sekans kodlar) proteinin temelde daha sonra yapıldığı şeydir,’ dedi.

Bir mRNA aşısı üretmek için bilim adamları, bir virüsün bulaşıcı proteinlerini oluşturmak için kullandığı mRNA’nın sentetik bir versiyonunu üretirler. Bu mRNA, hücreleri bu viral proteini inşa etme talimatı olarak okuyan insan vücuduna verilir ve bu nedenle virüsün moleküllerinden bazılarını kendileri oluşturur. Bu proteinler soliterdir, dolayısıyla bir virüs oluşturmak için birleşmezler. Bağışıklık sistemi daha sonra bu viral proteinleri tespit eder ve onlara savunmacı bir yanıt üretmeye başlar.

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz – türünün ilk örneği mi? Bunun Bill Gates BS’nin bir woo woo olduğunu mu düşünüyorsun yoksa bu gerçekten işe yarayabilir mi? Bazı insanlar bunun aslında insan DNA’sını değiştireceğini söylüyor.

Kaynak

Author

73 Comments

1. Kilis merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz vallaha mükemmel, teraziye tıkladım 05-09-2020 05:04:16

2. Selam herkese web siten ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım

3. Kayseri merkezden ben ziya. Merhabalar siten valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 05-09-2020 09:26:02

4. Rize merkezden ben doruk. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz çok iyi, teşekkürler 05-09-2020 09:42:40

5. Gürbüz Reply

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım 05-09-2020 15:07:39

6. Zonguldak merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 12-09-2020 04:50:18

7. Kırıkkale merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten inanılmaz dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 13-09-2020 22:14:56

8. Selam paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım

9. selamun aleyküm sayfan valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

10. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:38:34

11. Selamlar bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, tebrikler

12. Düzce dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selamlar sayfan valla dikkatimi çekti, şukuladım , memo – 415

13. Düzce merkezden ben emin. Merhaba sayfanız yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 16-10-2020 10:51:46

14. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok iyi, saolun , emin – 8

15. Osmaniye merkezden ben ahmet. Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, sağolun 19-10-2020 05:29:15

16. Gürbüz Reply

Bartın dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selam siten vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 372

17. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selamlar siteniz harbiden çok hoşuma gitti, sağolun , mehmet – 205

18. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , memo – 162

19. Merhaba siten vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

20. Samsun merkezden ben ali. Merhabalar siteniz inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 08-11-2020 18:29:35

21. Ardahan dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selam web siten süper ötesi hayran edici, teraziye tıkladım , mehmet – 354

22. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selamın aleyküm siten vallaha çok güzel, saolun , ahmet – 177

23. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten güzel, facebookta paylaştım , ahmet – 197

24. Gürbüz Reply

Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 17

25. Slm sayfa ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım

26. Kayseri merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımınız inan ki güzel, şukuladım 06-12-2020 14:11:11

27. elif yılmaz Reply

Aydın dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selam arkadaşlar paylaşım harbiden güzel, tebrikler , elif yılmaz – 217

28. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşım inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

29. Selam web sitesi harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım

30. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım , emin – 88

31. Erzurum merkezden ben banu. Slm sayfa yeminle dikkat çekici, sağolun 16-12-2020 09:12:24

32. Tunceli merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 23-12-2020 04:18:36

33. Gürbüz Reply

Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız ciddiyim iyi, sağolun , Gürbüz – 159

34. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi cidden iyi, face de paylaştım , ahmet – 244

35. Yalova dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhabalar web siten süper ötesi dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Emine – 20

36. elif yılmaz Reply

Bitlis dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selamlar sayfan ciddiyim hayran bıraktı, sağolun , elif yılmaz – 27

37. Merhaba herkese paylaşım gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım

38. Isparta dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selam arkadaşlar web siten harbiden güzel, facebookta paylaştım , ali – 157

39. Tunceli merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan yeminle iyi, saolun 15-01-2021 19:06:37

40. Malatya merkezden ben . Merhaba herkese siteniz cidden iyi, linkedinde paylaştım 16-01-2021 18:46:46

41. Karaman dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhaba siteniz inan ki çok iyi, şukuladım , ali – 18

42. Afyon dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . merhaba arkadaşlar web siten cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , memo – 143

43. Slm paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler

44. Selam siteniz cidden dikkat çekici, face de paylaştım

45. Giresun dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhaba herkese sayfanız harbiden çok iyi, twitter da paylaştım , gaye – 478

46. Kocaeli dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhaba herkese siten inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 197

47. Selam herkese paylaşım cidden hayran edici, face de paylaştım

48. Eskişehir dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 349

49. Batman merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 31-01-2021 01:55:32

50. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inan ki hayran edici, tebrikler , Aylin – 419

51. Kars dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selamun aleyküm paylaşım cidden çok iyi, tebrikler , doruk – 201

52. Gürbüz Reply

Ordu merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web siteniz harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 16-02-2021 09:49:33

53. Selamlar paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler

54. Sakarya dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selam web siteniz yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 439

55. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selam web sitesi vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 257

56. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Mrb web sitesi gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , memo – 16

57. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selam sayfanız inan ki güzel, tebrikler , gaye – 143

58. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 342

59. Kahramanmaraş dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selam herkese paylaşım vallaha billaha iyi, tebrikler , ziya – 453

60. Gürbüz Reply

Kars dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhaba herkese web siteniz valla ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , Gürbüz – 324

61. Selam herkese web siteniz inanılmaz mükemmel, teşekkürler

62. Aydın dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selamun aleyküm sayfa ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 133

63. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 405

64. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha güzel, şukuladım

65. Çorum dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok güzel, twitter da paylaştım , ali – 476

66. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Selam herkese paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , gaye – 269

67. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese bu web sitesi valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım

68. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Mrb web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , emin – 353

69. Kocaeli dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Merhabalar paylaşımınız vallaha hayran edici, teşekkürler , Gürbüz – 82

70. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız yeminle çok güzel, facebookta paylaştım , banu – 217

71. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. Slm paylaşım vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım , memo – 287

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link