mRNA Aşıları ve COVID

Bir mRNA aşısı koronavirüs için onaylandıysa, türünün ilk örneği olacaktı. Prof. Bekeredjian-Ding, “Bu, aşı yapmanın çok benzersiz bir yolu ve şu ana kadar (böyle) hiçbir aşı, bulaşıcı hastalık için ruhsatlandırılmadı,” dedi.

Aşılar, vücuda virüs veya bakteri gibi hastalığa neden olan organizmalar tarafından üretilen proteinleri tanıması ve bunlara yanıt vermesi için eğitim vererek çalışır. Geleneksel aşılar, tüm hastalığa neden olan organizmanın veya ürettiği proteinlerin küçük veya inaktive edilmiş dozlarından oluşur ve vücuda bağışıklık sistemini harekete geçirerek bir yanıt oluşturmaya teşvik eder.

mRNA aşıları, bunun tersine, vücudu viral proteinlerin bir kısmını kendisinin üretmesi için kandırır. DNA talimatlarını esasen eyleme geçiren molekül olan mRNA veya haberci RNA kullanarak çalışırlar. Bir hücrenin içinde mRNA, bir protein oluşturmak için bir şablon olarak kullanılır. Prof. Bekeredjian-Ding, ‘Bir mRNA, temelde bir proteinin ön formu gibidir ve onun (sekans kodlar) proteinin temelde daha sonra yapıldığı şeydir,’ dedi.

Bir mRNA aşısı üretmek için bilim adamları, bir virüsün bulaşıcı proteinlerini oluşturmak için kullandığı mRNA’nın sentetik bir versiyonunu üretirler. Bu mRNA, hücreleri bu viral proteini inşa etme talimatı olarak okuyan insan vücuduna verilir ve bu nedenle virüsün moleküllerinden bazılarını kendileri oluşturur. Bu proteinler soliterdir, dolayısıyla bir virüs oluşturmak için birleşmezler. Bağışıklık sistemi daha sonra bu viral proteinleri tespit eder ve onlara savunmacı bir yanıt üretmeye başlar.

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz – türünün ilk örneği mi? Bunun Bill Gates BS’nin bir woo woo olduğunu mu düşünüyorsun yoksa bu gerçekten işe yarayabilir mi? Bazı insanlar bunun aslında insan DNA’sını değiştireceğini söylüyor.

Kaynak

“mRNA Aşıları ve COVID” üzerine 16 yorum

1. Kilis merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz vallaha mükemmel, teraziye tıkladım 05-09-2020 05:04:16

2. Kayseri merkezden ben ziya. Merhabalar siten valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 05-09-2020 09:26:02

3. Rize merkezden ben doruk. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz çok iyi, teşekkürler 05-09-2020 09:42:40

4. Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım 05-09-2020 15:07:39

5. Zonguldak merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 12-09-2020 04:50:18

6. Kırıkkale merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten inanılmaz dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 13-09-2020 22:14:56

7. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:38:34

8. Düzce dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selamlar sayfan valla dikkatimi çekti, şukuladım , memo – 415

9. Düzce merkezden ben emin. Merhaba sayfanız yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 16-10-2020 10:51:46

10. Bu konu : ” mRNA Aşıları ve COVID ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok iyi, saolun , emin – 8

11. Bartın dan kimler var. mRNA Aşıları ve COVID . Selam siten vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 372

Yorum yapın