Yakın tarih boyunca büyük bir sorun, milyonlarca kişinin haber medyası kuruluşları veya sadece sesi olan herhangi biri tarafından aldatıldıklarını veya tahrip edildiklerini anlamamasıdır. Görünüşe göre sunulduğu şekliyle bilgiyi alıyorlar ve hiçbir şeyi sorgulamıyorlar. Onlar Sadece biliyorum bu doğru.

Platon’un Mağara Alegorisi akla geliyor, ancak modern zamanlarda, bu durumda tuğla duvar, bireylerin kendilerine söylenenleri objektif olarak onaylama isteksizliği gibi görünüyor. Teknoloji, sonsuz miktarda bilginin parmaklarımızın ucunda olmasını sağladı, ancak birçoğunun tarayıcılarında “ayarla ve unut” olarak Google veya CNN / FOX yer işareti koydu. Ama neden orada duralım? Belki de tek bir haber olayını araştırmak için yeterli zaman yoktur, ancak doğrulama önyargısı sizi kollarında yakalamak için köşede gittikçe artıyor.

Son zamanlarda, yaygın bir argüman, “Haberler nasıl yalan söyleyebilir? Sen sadece bir komplo teorisyenisin!” Bu kişiler genellikle konuşmacının üslubunu ve sunulan bilginin bağlamını anlamazlar. Bu, bildirilenlere yönelik bir anlatı eğilimi olup olmadığını belirlemek için önemlidir. Neyse ki, CBS muhabirinin Donald Trumps avukatını sorguladığı son videosunda olduğu gibi, bu incelikli eğilimleri hemen görebilenler var. Neredeyse hemen fark edebilirsiniz.

Şimdi bu gönderi için, bu “bireyleri” nasıl sınıflandıracağımdan emin değilim. Birçoğu bunlardan “NPC” olarak bahsetti, ama ben gerçekten daha olgun bir yaklaşım benimsemek istedim. Kişisel olarak topladığım şey, bunların yalnızca …. eleştirel düşünce sürecine duyarsızlaştırılmış sosyal olarak programlanmış tüketiciler olduğudur. Belki de bu sonuçta yanılıyorum, ama değilse bu nasıl oldu ve kim / ne sorumlu?

Author

19 Comments

1. Kastamonu merkezden ben memo. Merhaba herkese paylaşımınız inanki güzel, tebrikler 15-02-2021 00:58:36

2. elif yılmaz Reply

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz güzel, şukuladım 15-02-2021 05:21:09

3. Bu konu : ” MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Emine – 216

4. Adana dan kimler var. MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama . Slm sayfa ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ahmet – 397

5. Bu konu : ” MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama ” çok güzel. Merhabalar web siteniz cidden hayran edici, teşekkürler , emin – 390

6. Bu konu : ” MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 277

7. Ankara dan kimler var. MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama . Selam sayfa inanki hayran edici, saolun , Emine – 105

8. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

9. selamun aleyküm web siten vallaha iyi, twitter da paylaştım

10. Kocaeli dan kimler var. MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama . selamun aleyküm paylaşım vallaha hoşuma gitti, şukuladım , ziya – 426

11. Bu konu : ” MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , banu – 471

12. Mrb siten yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım

13. Uşak merkezden ben ziya. Slm web siten ciddiyim mükemmel, tebrikler 09-04-2021 22:29:04

14. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha iyi, face de paylaştım

15. Erzurum dan kimler var. MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama . selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 84

16. Bu konu : ” MSM Anlatı Önyargısı Üzerine Kısa Bir Düşünce: Gerçekleri ve Kurguyu Algılama ” çok güzel. Mrb paylaşımın yeminle iyi, sağolun , Emine – 255

17. Amasya merkezden ben Emine. Slm web siteniz yeminle güzel, teşekkürler 06-05-2021 23:58:08

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link