https://www.theguardian.com/us-news/2021/jan/29/trump-russia-asset-claims-former-kgb-spy-new-book

Eski bir KGB casusu Guardian’a, Donald Trump’ın 40 yılı aşkın süredir bir Rus varlığı olarak yetiştirildiğini ve Batı karşıtı propagandayı papağan gibi göstermeye çok istekli olduğunu, Moskova’da kutlamalar yapıldığını söyledi.

Yuri Shvets, 1980’lerde Sovyetler Birliği tarafından Washington’a gönderilen, eski ABD başkanını “Cambridge beşi”, İkinci dünya savaşı ve erken soğuk savaş sırasında sırları Moskova’ya aktaran İngiliz casus yüzüğü.

Şimdi 67, Shvets için anahtar kaynak Amerikan Kompromat, önceki çalışmaları House of Trump, House of Putin olan gazeteci Craig Unger’in yeni kitabı. Kitap ayrıca eski başkanın, gözden düşmüş finansçı Jeffrey Epstein.

“Bu, insanların sadece öğrenci iken işe alındıkları ve sonra önemli pozisyonlara yükseldikleri bir örnek; Trump’la da böyle bir şey oluyordu ”diyor Shvets Pazartesi günü Virginia’daki evinden telefonla.

Bir KGB binbaşı olan Shvets’in Washington’da muhabir olarak kapak işi vardı. Rus haber ajansı Tass 1980’lerde. 1993’te kalıcı olarak ABD’ye taşındı ve Amerikan vatandaşlığı kazandı. Kurumsal güvenlik araştırmacısı olarak çalışıyor ve 2006’da Londra’da suikasta kurban giden Alexander Litvinenko’nun ortağıydı.

Unger, Trump’ın 1977’de ilk karısıyla evlendiğinde Rusların radarına ilk kez nasıl çıktığını anlatıyor: Ivana Zelnickova, bir Çek modeli. Trump, Çekoslovakya istihbarat servisinin KGB ile işbirliği içinde yönettiği bir casusluk operasyonunun hedefi oldu.

Üç yıl sonra, Trump ilk büyük gayrimenkul geliştirmesini açtı, Grand Hyatt New York oteli Grand Central istasyonuna yakın. Trump, Beşinci Cadde’de Joy-Lud elektroniğinin ortak sahibi olan bir Sovyet göçmeni olan Semyon Kislin’den otel için 200 televizyon seti satın aldı.

Shvets’e göre Joy-Lud, KGB tarafından kontrol ediliyordu ve Kislin, yükselişteki genç bir işadamı olan Trump’ı potansiyel bir varlık olarak tanımlayan sözde bir “gözcü ajan” olarak çalıştı. Kislin, KGB ile bir ilişkisi olduğunu reddediyor.

Ardından 1987’de Trump ve Ivana Moskova ve St Petersburg’u ziyaret etti ilk kez. Shvets, KGB konuşma noktalarından beslendiğini ve siyasete girmesi gerektiği fikrini ortaya atan KGB ajanları tarafından gurur duyduğunu söyledi.

Eski binbaşı hatırladı: “KGB için bu bir cazibeli saldırıydı. Onun kişiliği hakkında pek çok bilgi topladılar, böylece kişisel olarak kim olduğunu biliyorlardı. Düşünce, entelektüel ve psikolojik olarak son derece savunmasız olduğu ve pohpohlamaya yatkın olduğu yönündeydi.

“Onların istismar ettiği şey bu. Oyunu sanki kişiliğinden çok etkilenmiş gibi oynadılar ve bir gün Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı olması gereken kişinin bu olduğuna inanıyorlardı: Dünyayı değiştirebilecek olan onun gibi insanlardır. Onu bu sözde aktif önlemlerle beslediler ve oldu. Dolayısıyla, o zamanki KGB aktif önlemleri için büyük bir başarıydı. “

ABD’ye döndükten kısa bir süre sonra Trump, Cumhuriyetçilerin cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışını araştırmaya başladı ve hatta New Hampshire, Portsmouth’da bir kampanya mitingi düzenledi. 1 Eylül’de tam sayfa bir ilan çıkardı New York Times, Washington Post ve Boston Globe dergilerinde şöyle yazıyordu: “Amerika’nın Dış Savunma Politikasında küçük bir omurga tedavi edemeyecek yanlış hiçbir şey yok.”

Reklam biraz teklif etti son derece alışılmışın dışında görüşler Ronald Reagan’ın soğuk savaş Amerika’sında, müttefik Japonya’yı ABD’yi sömürmekle suçlayarak ve ABD’nin NATO’ya katılımı konusunda şüphelerini dile getirdi. Amerikan halkına “Amerika’nın kendilerini savunmaya gücü yeten ülkeleri savunmak için neden para ödemeyi bırakması gerektiği” üzerine açık bir mektup şeklini aldı.

Tuhaf müdahale, şaşkınlık ve coşkuya neden oldu. Rusya. Birkaç gün sonra şimdiye kadar eve dönen Shvets, reklamı yeni bir KGB varlığı tarafından yürütülen başarılı bir “aktif önlem” olarak kutlayan bir telgraf aldığında KGB’nin Yasenevo’daki ilk genel müdürlüğünün merkezindeydi.

“Benzeri görülmemişti. 70’li ve 80’li yılların başından itibaren KGB’nin aktif önlemlerine ve ardından Rusya’nın aktif önlemlerine oldukça aşinayım ve buna benzer bir şey duymadım – Trump bu ülkenin başkanı olana kadar – çünkü öyleydi sadece aptalca. Birinin onu kendi adına yayınlayacağına ve batıdaki gerçek ciddi insanları etkileyeceğine inanmak zordu ama oldu ve sonunda bu adam başkan oldu. “

Trump’ın 2016’daki seçim zaferi Moskova tarafından yine memnuniyetle karşılandı. Özel avukat Robert Mueller, Trump kampanyasının üyeleri ile Ruslar arasında bir komplo kurmadı. Ancak Center for American Progress Action Fund’un bir girişimi olan Moskova Projesi, Trump kampanyasının ve geçiş ekibinin en az 272 bilinen kişi ve Rusya bağlantılı ajanlarla en az 38 bilinen toplantı.

Kendi soruşturmasını yürüten Shvets şunları söyledi: “Benim için Mueller raporu büyük bir hayal kırıklığıydı çünkü insanlar bunun Trump ile Moskova arasındaki tüm bağların kapsamlı bir soruşturma olacağını bekliyorlardı, aslında bizim sahip olduğumuz şey bir soruşturmaydı. sadece suçla ilgili konular. Trump ile Moskova arasındaki ilişkinin karşı istihbarat yönü yoktu. “

“Temelde düzeltmeye karar verdiğimiz şey buydu. Bu yüzden araştırmamı yaptım ve ardından Craig ile bir araya geldim. Bu yüzden kitabının Mueller’in kaldığı yerden devam edeceğine inanıyoruz. “

Unger, yedi kitabın yazarı ve Vanity Fair dergisinin eski bir yardımcı editörü, Trump hakkında şunları söyledi: “O bir varlıktı. Bu adamı geliştireceğimiz bu büyük, ustaca plan değildi ve 40 yıl sonra o başkan olacak. 1980’lerde başladığı sırada, Ruslar deli gibi askere almaya çalışıyor ve onlarca ve düzinelerce insanın peşine düşüyorlardı. “

“Trump birçok yönden mükemmel hedefti: kendini beğenmişliği, narsisizmi onu işe almak için doğal bir hedef haline getirdi. 40 yıllık bir süre boyunca, seçimine kadar uygulandı. “

Author

22 Comments

1. Kütahya dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhaba herkese bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, teşekkürler , memo – 475

2. Kahramanmaraş merkezden ben . merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkat çekici, tebrikler 01-02-2021 13:04:10

3. Bu konu : ” ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu ” çok güzel. Selamlar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun , Hasan – 113

4. Hatay merkezden ben memo. Merhaba siten vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 01-02-2021 13:34:03

5. Sakarya merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfa inanki dikkatimi çekti, sağolun 01-02-2021 15:18:52

6. Artvin dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhabalar paylaşımın inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 426

7. Düzce dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhaba herkese siten vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 12

8. Balıkesir dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Selamın aleyküm web sitesi inanılmaz güzel, teşekkürler , gaye – 101

9. Sinop merkezden ben Emine. Merhaba siten vallaha hayran edici, facebookta paylaştım 10-02-2021 19:54:54

10. elif yılmaz Reply

Eskişehir dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhaba herkese sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 166

11. Tokat dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Selam herkese siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 118

12. Düzce dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . selamun aleyküm sayfa inan ki güzel, face de paylaştım , gaye – 237

13. Karabük dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhaba web siten inanılmaz dikkatimi çekti, saolun , hatice – 5

14. Bu konu : ” ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu ” çok güzel. Selam herkese web sitesi inan ki iyi, linkedinde paylaştım , banu – 5

15. Muş dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Mrb paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Emine – 365

16. Erzincan merkezden ben hatice. selam arkadaşlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 20-03-2021 10:52:21

17. Selamın aleyküm paylaşım inan ki hayran bıraktı, şukuladım

18. Bu konu : ” ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu ” çok güzel. Selamlar sayfanız valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 359

19. Malatya dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Selamlar sayfan vallaha dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 73

20. Balıkesir dan kimler var. ‘Mükemmel hedef’: Rusya, Trump’ı 40 yıldır varlık olarak yetiştirdi – Eski KGB casusu . Merhaba bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 335

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link