Newburyport MA Daily News’den 7/2/21

Editöre Mektuplar:

Bu

— ‘Demokrasinin Ölümü?’ —

Bağımsızlık Günü’nde havada patlayan bombalar ve roketlerin kızıl parıltısı ulusal özgürlüğün doğuşunu mu kutlayacak yoksa demokrasinin ölümünü mü işaret edecek?

Yüksek mevkilerdeki hain nüfuz sahibi kişiler, hükümet biçimimizi geri almak için köleliğe karşı tarihsel düşmanlıklar uyandırarak ırk savaşını körükler. Çabaları şimdiden canice sonuçlarla etkisini göstermeye başladı.

Afrika köleliği icat etti ve Amerika 156 yıl önce burada bitirdi. İç Savaşı kaybederek köleliği genişletme tekliflerini kaybeden Güney Demokratlar, şimdi Cumhuriyetçileri suçlamak istedikleri Jim Crow yasalarıyla ırk ayrımcılığını başlattılar.

Günümüz Demokratları, yarattıkları ırk ayrımcılığını reddetmeye çalışıyorlar, ancak ten rengi gibi gülünç bir şeye aralıksız odaklanmaları ülkeyi parçalıyor.

Sonuç olarak, ABD suç oranları tarihteki en yüksek ve her geçen gün daha da kötüleşiyor.

Yönetimin tepkisi, sokak haydutlarını silahsızlandırmak ve suçluları hapse atmak yerine, sokak haydutlarına silah satarak uzun hapis cezalarını riske atıp atmadıklarını görmek için Federal ateşli silah tacirlerinin kayıtlarını kontrol etmek. Muhtemel değil.

Ama bekleyin, dahası var!

Fazla maaş alan sporcular ve müstakbel Olimpiyatçılar bayrağa saygısızlık ediyor, reşit olmayan çocuklar cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiriyorlar ve okul öğretmenleri üçüncü sınıflar için seks eylemlerini grafiksel olarak gösterirken, Kritik Irk Teorisi’nin aptallığını ve sözde beyaz üstünlüğünün kötülüklerini anlatıyor.

İfade özgürlüğü saldırı altında, halk kütüphaneleri çocuklar için travesti hikayelerine ev sahipliği yapıyor ve Başsavcı Garland yüzlerce barışçıl Capitol protestocusunu devlet düşmanı olarak hapsediyor. Çocuklar toplumun değerli üyeleri olmak için dünyaya gidebilsinler diye okuma, yazma ve aritmetik öğretmeye ne oldu?

Eh, çok daha uzun sürmeyebilir. Yönetim – buna böyle diyebilirseniz – dahi John Kerry’nin tercih ettiği İran anlaşmasına yeniden katıldığından, İranlıların sapkın dini felsefelerini desteklemek için İsrail’i buharlaştırması çok uzun sürmeyebilir.

Sorular şunlar: ABD, İsrail’in yakılması konusunda bir şey yapacak mı ve hangi İslam dışı ülke İran’ın ikinci hedefi olacak?

Amerika’yı bu karmaşadan kurtarmak kolay bir iş olmayacak, ancak böyle bir düzeltmeye nasıl girdiğimizi anlamamıza yardımcı oluyor.

Asıl neden: Adından sonra “D” harfi olan herkese mekanik olarak oy veren, bilgisiz seçmenler. Araştırma ve gerçeklere dayalı rasyonel, akıllı bir seçim fikriniz buysa, işareti kaçırıyorsunuz ve bu tür robotik oylama için hepimiz daha kötüyüz.

Birincil tedavi: Kendinizi bilinçli bir seçmene dönüştürün. Sorunları ve bunları benimseyen kişilerin savunduğu çözümleri okuyun, araştırın ve inceleyin. Ülkeye fayda sağlayacağına inandığınız seçimleri, kimsenin parti üyeliğini düşünmeden yapın.

Bir dahaki sefere, oy vermeden önce düşünün ve her zaman ülkenizin çıkarlarını herhangi bir siyasi partinin çıkarlarının önüne koyun, çünkü gerçek bir Amerikalı olmak bunu gerektirir. Bu benim gibi bağımsız seçmenler için daha kolay olabilir.

Tüm eski gemi arkadaşlarımın ve sadık Amerikalıların Bağımsızlık Günü kutlu olsun!

WARREN P. RUSSO, LCDR, USN (RET.) Newburyport MA

45 Comments

1. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Slm paylaşım vallaha iyi, twitter da paylaştım , doruk – 101

2. Selam herkese bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım

3. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selam siten vallaha billaha güzel, sağolun , gaye – 395

4. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selam sayfan ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım , Hasan – 183

5. Merhabalar paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım

6. Merhaba siten ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

7. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Gürbüz – 399

8. İstanbul merkezden ben ahmet. Selam paylaşımın gerçekten çok iyi, sağolun 05-07-2021 09:16:21

9. Aydın dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Selam herkese paylaşım valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , – 135

10. Uşak merkezden ben ali. Slm paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler 06-07-2021 04:16:02

11. Kütahya merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki çok iyi, face de paylaştım 06-07-2021 04:16:11

12. elif yılmaz Reply

Merhabalar siteniz vallaha mükemmel, face de paylaştım

13. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ahmet – 50

14. Sakarya merkezden ben banu. Selam herkese siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun 08-07-2021 17:00:58

15. Kastamonu dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teşekkürler , Hasan – 174

16. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selamlar siteniz valla iyi, saolun , banu – 131

17. Bursa merkezden ben emin. Selam herkese web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler 10-07-2021 20:09:56

18. Muş dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . merhaba arkadaşlar siten yeminle dikkat çekici, sağolun , doruk – 430

19. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler

20. Çorum merkezden ben Hasan. Merhaba sayfan inan ki güzel, tebrikler 13-07-2021 09:57:56

21. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Slm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım , ali – 121

22. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inanki iyi, tebrikler , banu – 5

23. Bursa dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Selamlar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun , – 169

24. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 241

25. elif yılmaz Reply

Denizli dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . selam arkadaşlar web sitesi harbiden çok iyi, şukuladım , elif yılmaz – 477

26. Erzincan merkezden ben memo. Mrb web sitesi ciddiyim hayran edici, şukuladım 24-07-2021 13:23:13

27. Ankara dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Merhaba herkese siteniz yeminle çok iyi, tebrikler , banu – 206

28. Kastamonu dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Selam sayfa ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 428

29. Merhaba paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım

30. selamun aleyküm paylaşım inanki hoşuma gitti, teşekkürler

31. selam arkadaşlar sayfan yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım

32. elif yılmaz Reply

Selam herkese bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım

33. Nevşehir merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız inanki mükemmel, teraziye tıkladım 26-08-2021 20:43:42

34. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, saolun , ziya – 401

35. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selam sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 258

36. Şırnak merkezden ben ali. Selam paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım 30-08-2021 11:34:03

37. Adana dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Selam herkese bu web sitesi ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , banu – 206

38. Rize dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . merhaba arkadaşlar web siteniz valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 486

39. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Merhaba siten inan ki çok güzel, teşekkürler , – 212

40. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Selam herkese web siteniz vallaha mükemmel, face de paylaştım , gaye – 365

41. Bu konu : ” Mutlu bağımsızlık Günü ! ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, tebrikler , Emine – 139

42. Isparta dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Selamlar web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Emine – 179

43. Gümüşhane dan kimler var. Mutlu bağımsızlık Günü ! . Merhaba herkese web siten ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ziya – 472

Write A Comment