2/1/21 tarihinde, Myanmar’daki durumun farkına vardığım zamandı. Demokrasi isteyenlerin reddedildiğini ilk öğrendiğimde, Amerika neden Amerika’nın her tarafını serbest bırakmıyor diye düşündüm. Yaptığımız bu değil mi? Demokratikleştirmek? (Genellikle istenmediğinde) Bu yüzden cahil bir Amerikalı olmak istemediğim için biraz araştırma yapmaya karar verdim. Ve araştırma yaptım. Bir vpn kullanmak ve bazı öğeleri çevirmek zorunda kaldım, ancak bulduğum şey birkaç nedenden dolayı son derece rahatsız edici.

1. Bugün tüm hikayeyi anlamıyoruz. Elbette bu bir veridir, Myanmar, homojen olmayan ve çeşitli insanlarla dünyanın kadim bir parçasıdır. Onlara bayrak verdiğimiz için tek bir grup değiller.

2. Myanmar kaynak bakımından zengindir. Petrol, yeşim taşı, değerli taşlar, altın? Myanmar bunu anladı … ama bu eski kültürler bizim nakit mahsullerimizle yaşıyor !!

3. Ordu, hükümetin yalnızca% 25’ini istiyor ve yolsuzluk veya beceriksizlik vatandaşları incitmeye başlarsa cuntayı elinde tutuyor.

4. ordu hâlihazırda Suu Kyi’ye kontrolü verdi ve onun altında Rohingya’nın kitlesel tasfiyesi başladı. Bu yüzden,% 80’lik heyelan zaferinin gerçekliği bu kadar çok kişi tarafından sorgulandı. Bu ve 14 yaşındayken Myanmar’dan ayrıldı ve orada evlenip 2 çocuk sahibi olarak Londra’da yaşadı, sadece “hapsedildiği” 8888 Ayaklanmasıyla tam zamanında geri döndü.

5. Myanmar’ın İngiltere ile bir geçmişi var. Suu Kyi’nin İngiltere’de çifte vatandaşlığı var, kocası ve çocukları İngiliz.

6. Myanmar kaynak bakımından zengindir. Ancak homojen olmayan, eski kültürler ve yeni insanlar, bu kullanılmamış zenginliklerin yolunda yaşıyorlar.

Bunu kimse görmüyor mu ?!

Bunun bildirilme şekli tüm Myanmar halkının altını çiziyor ve insanları ve toprağı sıfıra indiriyor. Ya tembel ve bilgisiz ya da kasıtlı olarak yanıltıcı. Sadece bir tat

Author

12 Comments

1. Selam web siten süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım

2. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz mükemmel, face de paylaştım

3. Burdur merkezden ben ahmet. Mrb siteniz inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 30-03-2021 10:12:48

4. Uşak dan kimler var. Myanmar ve Batı’da özellikle medya tarafından yanlış temsil. . merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden hayran edici, tebrikler , gaye – 200

5. Antalya dan kimler var. Myanmar ve Batı’da özellikle medya tarafından yanlış temsil. . Mrb web siteniz gerçekten iyi, twitter da paylaştım , hatice – 7

6. Bu konu : ” Myanmar ve Batı’da özellikle medya tarafından yanlış temsil. ” çok güzel. Merhabalar paylaşım cidden çok iyi, linkedinde paylaştım , banu – 249

7. Tekirdağ merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 12-04-2021 18:25:59

8. Bu konu : ” Myanmar ve Batı’da özellikle medya tarafından yanlış temsil. ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki çok güzel, tebrikler , – 436

9. Eskişehir dan kimler var. Myanmar ve Batı’da özellikle medya tarafından yanlış temsil. . Selam paylaşımınız harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 331

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link