Önsöz:

Kocam, topluluk içinde fark ettiğim bazı yeni ortaya çıkan kalıpları ele almak için aşağıdaki gönderiyi bir araya getirmeme yardımcı oldu. 20 yıllık CT gazileri olarak, bunları belirtmeye ve bir diyalog açmaya kendimizi mecbur hissediyoruz.

Lütfen otoriter üslubuma gücenmeyin – Yazımın mükemmel olmadığını ve üslubun biraz ince ayar yaparak geliştirilebileceğini biliyorum, ancak yağmur mevsimi için hazırlanmanın ortasındayız ve elimde çok fazla şey yok. şu anda çiftlikle ilgili olmayan her şeyin zamanı.

Bu, başkalarının fark ettiği ve ele almak zorunda hissettiği bir sorunsa, hepiniz konuşmayı ileriye taşıyacaksınız. Eğer üssün dışındaysam ve bu gönderi “yeni” bölümde hızlı bir şekilde ölürse, öyle olsun. Bu sadece aslında alakalı olmadığı anlamına gelir.

Okuyan herkese sevgiler. Bu yaşadığımız bir boktan şey, değil mi?

NOOB’LARA:

Hey çaylak! Bir süredir seni bekliyorduk çok uzun zamandır ve sonunda burada olduğun için gerçekten mutluyum!

Şu anda neler olduğuyla ilgili bir sürü sorunuz olduğunu biliyorum. Bu gerçekten bizim tarzımız değil sana söyle ne düşünmeli, ancak bilgi bulmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Araştırmanızı sizin için yapmayacağız, ancak arama anahtar kelimeleri veya önerilen veritabanları gibi şeyler önerebiliriz. Yararlı bulacağınız bilgilere yer imlerine eklenmiş bir bağlantımız varsa, bunu paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Şimdi, covid ve aşı ile ilgili konularda göreceğiniz yorum ve cevap türleri hakkında bir şeyler açıklayalım. Yakın zamanda aşıyı savunan, aşıyı reddedenlerle tartışan ve onlara tutumumuzun “kanıtını” göstermemizi talep eden bir akını oldu. Bizden “verileri göstermemizi!” talep ediyorlar.

Ayrıca sık sık “kanıtlamak için!” taleplerine yanıt vermediğimizi fark edeceksiniz. veya “onlara verileri göster!!”. Bunun nedeni çoğu zaman biz yapamam kanıtla ya da biz sahip değil veri. Bunun nedeni, (son 18 ayı tıp dergilerine, patent kayıtlarına vs. derin bir dalış yaparak geçirerek) haklı olduğumuzu bildiğimiz için. Sizi sonu gelmeyen tartışmalara sürüklemek niyetinde olan birine “Bunu kanıtlamak”, ne zamanımız ne de enerjimiz olmayan bir lükstür. Ve hiçbir şekilde anlamsız. Bu yüzden onları görmezden geliyoruz – haklı oldukları için değil, zamanımızı boşa harcadıkları için.

Siz nooblar, o tartışmacı adamlarla aynı anda gelmeye başlamış olsanız da, aynı şey olmadığınızı biliyoruz. Sorularınızın gerçek meraktan kaynaklandığını ve gerçek sorulara yardımcı olmak için çaba sarf ettiğimizi genellikle anlayabiliriz. Bu nedenle, gizleniyor ve gözlem yapıyorsanız, ancak yayınlamaktan çekiniyorsanız, çekinmeyin ve kendinizi belirli bir bilgi arayan bir çaylak olarak tanımlamaktan korkmayın. Genelde yardımsever bir grubuz ve burada çaylak olduğunuz için alay edilmeyeceksiniz. Toplum olarak bu tür davranışlara müsamaha göstermeyiz. Hepimizin de bir yerden başlaması gerekiyordu ve senin olduğun yerde durduğumuzu hatırlıyoruz.

ESKİ ZAMANLAYICILARA:

Son zamanlardaki şilin akışından bıkmış eski zamanlayıcılara – lütfen anlamayın böyle çaylakları terk ederek ayrıldığın için hayal kırıklığına uğradın. Şilelerin sadece nooblar yüzünden / noobları etkilemek için burada olduğunu unutmayın. Kafalarını karıştırırlar, şaşırtırlar, dikkatlerini dağıtırlar ve hayal kırıklığına uğratırlar. Anlaşmazlık ekiyorlar. Senden paralarla tartışarak enerjini boşa harcamanı istemiyorum. Senden sadece durup kendine “shill mi noob?” diye sormanı istiyorum. cevaplamadan (veya yanından yürümeden) önce.

Gönderileri “yeni” olarak sıralayarak zaman ayırın (asla ön sayfaya çıkmayan tüm gönderilere odaklanın), bilgi arayan noobları tanımlayın ve onlara yardım edin, onların kazançlarını elde etmelerine yardımcı olun. IMO, bu uygulama komplo topluluğuna karşı “vatandaşlık görevimiz” gibidir, sadece yeni gelenlere yardım eder.

Acemilere empati ve şefkatle davranın. Tüm bu şeyleri (dünya hakkında) özümsemek için yıllarınız olduğunu unutmayın, ancak bu zavallı insanlar bir anda hepsine çarptılar! Alınacak çok şey var.

Çok temel sorular sorarlarsa lütfen onlara “aptal” muamelesi yapmayın – gerçekten bilmiyorlar ve henüz aradıkları bilgiyi nasıl bulacaklarını bilmiyor olabilirler. Araştırma ipuçlarınızı özgürce paylaşın – kendilerine yardım etmelerine yardımcı olun. Aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olun ve ileriye gitmek ve başkalarına yardım etmek için yetkilendirilecek araştırma yöntemlerini öğrenin.

61 Comments

1. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Slm web sitesi vallaha dikkatimi çekti, şukuladım , ali – 324

2. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım , memo – 345

3. Erzincan dan kimler var. n00bs HAKKINDA . merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Emine – 158

4. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle dikkat çekici, tebrikler , Aylin – 44

6. Çankırı merkezden ben ali. Merhaba siten harbiden iyi, linkedinde paylaştım 09-08-2021 23:45:21

7. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Denizli merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler 09-08-2021 23:48:48

9. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, face de paylaştım

10. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Aylin – 402

11. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım , hatice – 121

12. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım

13. selam arkadaşlar siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

14. Kırklareli dan kimler var. n00bs HAKKINDA . Merhabalar web siten valla çok hoşuma gitti, sağolun , – 11

15. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha iyi, sağolun , ali – 282

16. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Slm paylaşımınız valla dikkat çekici, şukuladım , ziya – 49

17. Eskişehir merkezden ben Aylin. Merhaba web sitesi cidden hayran edici, twitter da paylaştım 09-08-2021 23:58:16

18. Selamlar sayfa inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım

19. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selam web siteniz inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 354

20. Gürbüz Reply

Slm bu web sitesi yeminle mükemmel, twitter da paylaştım

21. Gürbüz Reply

Isparta merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 10-08-2021 00:05:46

22. Bilecik dan kimler var. n00bs HAKKINDA . Selamlar paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 91

23. Gürbüz Reply

Siirt merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 10-08-2021 00:07:54

24. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selam bu web sitesi inanki hayran edici, teşekkürler , memo – 43

25. Malatya merkezden ben mehmet. Selam herkese bu web sitesi cidden mükemmel, teşekkürler 10-08-2021 00:11:51

26. Eskişehir merkezden ben ziya. selamun aleyküm siten yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım 10-08-2021 00:12:36

27. Mersin dan kimler var. n00bs HAKKINDA . selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkat çekici, sağolun , banu – 498

28. Selamlar paylaşım cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım

29. Ordu merkezden ben hatice. Slm web siteniz valla mükemmel, sağolun 10-08-2021 00:14:37

30. Slm siten yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım

31. Gürbüz Reply

Çorum dan kimler var. n00bs HAKKINDA . selam arkadaşlar siteniz süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 476

32. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz çok güzel, saolun

33. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selamın aleyküm siten yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , banu – 233

34. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 371

35. Gürbüz Reply

Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 162

36. selam arkadaşlar bu web sitesi valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

37. Kayseri merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım 10-08-2021 00:26:41

38. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım

39. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım

40. Kırıkkale merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 10-08-2021 02:01:27

41. elif yılmaz Reply

Aydın merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siten cidden hayran edici, şukuladım 10-08-2021 04:21:49

42. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selamlar web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, sağolun , ziya – 127

43. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım , – 404

44. selamun aleyküm siten gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

45. Gümüşhane dan kimler var. n00bs HAKKINDA . Selamın aleyküm sayfa valla hayran edici, şukuladım , Hasan – 114

46. Gürbüz Reply

Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 215

47. Merhaba herkese siten inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım

48. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle dikkatimi çekti, sağolun

49. Mrb web siteniz inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım

50. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun , memo – 351

51. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Selamlar paylaşım süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , hatice – 20

52. Iğdır merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz mükemmel, twitter da paylaştım 27-08-2021 15:26:30

53. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi harbiden çok iyi, tebrikler , ali – 282

54. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım , doruk – 17

55. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım , ahmet – 96

56. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba sayfan gerçekten hayran edici, face de paylaştım , ali – 334

57. Aydın merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşım harbiden iyi, teşekkürler 23-09-2021 21:54:31

58. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba paylaşımın gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım , mehmet – 383

59. Bu konu : ” n00bs HAKKINDA ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , doruk – 32

Write A Comment