Nakit kabul etmiyoruz …..

Birkaç ay önce bunun başlangıcına yakın Walmart’taydım ve toplamım 13 dolar civarındaydı. 20 dolarlık bir banknot koydum. (Kendi kendime kontrol ediyordum) Makine daha sonra “hata – lütfen kartı takın” dedi ve bir çeşit arıza / dondu. Toplamım hala 13 doları borçlu olduğumu söylüyor. Bu yüzden bir işçiyi makineyi açıp faturamın sıkışmış mı diye bakması için çağırıyorum. Makineyi açtı ve LO VE İÇİNDE NAKİT OLMADIĞINA DİKKAT! Bana para koyup koymadığımı sormaya devam ediyor. Evet diyorum, 20 dolarlık bir banknot koydum. Bu noktada, ona para koyduğuma inanmıyormuş gibi görünüyor, bu yüzden yönetici gelir. “Bu çok tuhaf. Kartınızı takmayı deneyin. ” Buna karşılık olarak, “Kartla ödeme yapmak istemedim, bu yüzden 20 dolarlık banknotu neden yatırdım.” Bu yüzden “bir kart girişine sahip olmaktan hoşlanmanın tuhaf olduğunu ve genellikle makinenin çalışmasını sağladığını” söylüyor ve bu noktada çipimi yerleştiriyorum ve 20 dolarlık banknotun takıldığını kaydediyor ve bana para üstü vermeye başlıyor. Bunun arkasında bir “komplo” var mı bilmiyorum, ama şimdi 20 dolarlık banknot ve işlem artık banka kartımla kaydediliyor. Sanki sabitleyebileceğim bir “adı” veya “çipi” olmadıkça nakit ödemeye devam etmeme izin vermiyormuş gibi. Geldiğimiz korkunç zamanlar, şu andan itibaren bölgemdeki çoğu mağaza nakit kabul etmiyor ve size para da vermiyor. Ve senden kıçıma “bağış” toplamanı istiyorlar. Geç saatlerde başka ilginç nakit durumları olan var mı? Sorum şu, şimdiye kadar yaptıkları tek şey milyarlarca madeni paraya eklemek için DAHA FAZLA değişiklik yapmak olduğunda nasıl bir “ulusal değişim kıtlığı” var, tam anlamıyla 50’lerden kuruşlarım var ama yine de bize bitiyor …. madeni paralar nereye gidiyor peki?

“Nakit kabul etmiyoruz …..” üzerine 12 yorum

1. Erzincan merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten çok güzel, saolun 28-09-2020 22:17:39

2. Hakkari merkezden ben ahmet. Selam herkese bu web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 30-09-2020 15:19:56

3. Bu konu : ” Nakit kabul etmiyoruz ….. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım , emin – 250

4. Bu konu : ” Nakit kabul etmiyoruz ….. ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz inan ki iyi, saolun , Aylin – 457

5. Denizli dan kimler var. Nakit kabul etmiyoruz ….. . Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim çok güzel, face de paylaştım , hatice – 95

Yorum yapın