Benim ülkemde (eski komünist) bankalar, her hesap sahibinin ayrıntılı olarak güncellenmesi gerektiği bahanesiyle hesapları dondurmaya veya kapatmaya başladı.

Çoğu banka bunu çevrimiçi yapmanıza izin vermez, bu yüzden lanet bir sözleşmeyi fiziksel olarak imzalamak için yerel bir şubeye gitmeniz gerekir. Ülkem nispeten fakir ama her erkeğin ve köpeğinin bir banka hesabı var, 90’lı yaşlarında daha önce bir bankanın içini hiç görmemiş insanlar bile şimdi emekli maaşını almak için lanet bir ATM’ye gitmek zorunda.

Daha da şaşırtıcı olan, hiç kimsenin gerçekte neyi imzaladıklarını bilmemeleri, değişmemiş olsalar bile bilgilerinizi güncellemenizi ve bunun banka politikası olduğunu söyleyen bir kağıt imzalamalarıdır.

Artık orada yaşamıyorum, bu yüzden bu konuda pek eğitimli değilim ama bence hepsi bu sosyal kredi deneyinin bir parçası.

Uzun gönderi için özür dilerim, herhangi biri benzer bir şey yaşadıysa veya neler olup bittiğine dair herhangi bir fikri varsa, lütfen çekinmeyin. Hala orada olan aileme biraz rahatlık vermem gerekiyor.

… greekattorney tarafından gönderildi
[comments]

34 Comments

1. Sinop merkezden ben banu. Mrb sayfan yeminle güzel, teraziye tıkladım 17-04-2021 12:03:49

2. Isparta merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler 17-04-2021 12:15:00

3. Selamın aleyküm paylaşım gerçekten iyi, teşekkürler

4. Merhaba siteniz vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Slm web siten vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım

6. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 149

7. Muğla merkezden ben ziya. Mrb web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 23-04-2021 00:57:32

8. Aksaray dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selamın aleyküm sayfan valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 496

9. Sivas dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam sayfa inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 382

10. Slm sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

11. elif yılmaz Reply

Mardin merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web sitesi vallaha mükemmel, teşekkürler 07-05-2021 02:33:13

12. Eskişehir dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam herkese web sitesi yeminle hayran edici, teşekkürler , memo – 289

13. Ordu merkezden ben Hasan. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 09-05-2021 13:23:58

14. Kırşehir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 14-05-2021 17:24:30

15. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Merhaba sayfanız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , emin – 238

16. Tunceli dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Mrb paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, saolun , Hasan – 33

17. Trabzon merkezden ben . selam arkadaşlar siten ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 03-06-2021 03:17:28

18. Kahramanmaraş merkezden ben Hasan. Selam herkese siten inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 09-06-2021 13:30:14

19. Tekirdağ dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Slm sayfanız gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Hasan – 73

20. Gürbüz Reply

Rize dan kimler var. Nakitsiz toplum. . selamun aleyküm sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 485

21. Merhaba sayfa yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

22. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Mrb paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 46

23. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden mükemmel, tebrikler , emin – 201

24. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Selamlar web sitesi inanki hayran edici, twitter da paylaştım , doruk – 22

25. Merhaba herkese siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım

26. elif yılmaz Reply

Bartın dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam herkese siten inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 15

27. Adıyaman dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam herkese bu web sitesi gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , ahmet – 171

28. Gümüşhane dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Slm sayfanız vallaha billaha iyi, teşekkürler , ziya – 382

29. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım

30. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan harbiden çok güzel, face de paylaştım , Hasan – 71

31. Elazığ dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam web siten yeminle çok iyi, teraziye tıkladım , gaye – 101

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link