Benim ülkemde (eski komünist) bankalar, her hesap sahibinin ayrıntılı olarak güncellenmesi gerektiği bahanesiyle hesapları dondurmaya veya kapatmaya başladı.

Çoğu banka bunu çevrimiçi yapmanıza izin vermez, bu yüzden lanet bir sözleşmeyi fiziksel olarak imzalamak için yerel bir şubeye gitmeniz gerekir. Ülkem nispeten fakir ama her erkeğin ve köpeğinin bir banka hesabı var, 90’lı yaşlarında daha önce bir bankanın içini hiç görmemiş insanlar bile şimdi emekli maaşını almak için lanet bir ATM’ye gitmek zorunda.

Daha da şaşırtıcı olan, hiç kimsenin gerçekte neyi imzaladıklarını bilmemeleri, değişmemiş olsalar bile bilgilerinizi güncellemenizi ve bunun banka politikası olduğunu söyleyen bir kağıt imzalamalarıdır.

Artık orada yaşamıyorum, bu yüzden bu konuda pek eğitimli değilim ama bence hepsi bu sosyal kredi deneyinin bir parçası.

Uzun gönderi için özür dilerim, herhangi biri benzer bir şey yaşadıysa veya neler olup bittiğine dair herhangi bir fikri varsa, lütfen çekinmeyin. Hala orada olan aileme biraz rahatlık vermem gerekiyor.

… greekattorney tarafından gönderildi
[comments]

11 Comments

1. Sinop merkezden ben banu. Mrb sayfan yeminle güzel, teraziye tıkladım 17-04-2021 12:03:49

2. Isparta merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler 17-04-2021 12:15:00

3. Merhaba siteniz vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Bu konu : ” Nakitsiz toplum. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 149

5. Muğla merkezden ben ziya. Mrb web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 23-04-2021 00:57:32

6. Aksaray dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selamın aleyküm sayfan valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 496

7. Sivas dan kimler var. Nakitsiz toplum. . Selam sayfa inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 382

8. Slm sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

9. elif yılmaz Reply

Mardin merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web sitesi vallaha mükemmel, teşekkürler 07-05-2021 02:33:13

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link