NASA THOMAS PAINE BAŞKANI: 1980’den sonra Mars’taki insanlar, WERNER KOHN, WASHINGTON, Cumartesi. – Houston’dan Doğu Havayolları uçuş-554’te dün röportaj yapılan NASA yöneticisi ve Amerikan Uzay Ajansı’nın üst patronu Dr. Thomas O Paine, “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” dedi. Washington’a.

Dr.Paine dün öğleden sonra ay kayası kutusuyla Houston’a geldi. Perşembe öğleden sonra, Apollo 11 kapsülüne inen “astronotlarına” tanık olmak için Pasifik Okyanusu’ndaki USS Hornet’te Başkan Nixon’un yanında durdu. Dr.Paine katı bir matematik öğretmeni görünümündedir, gözlükleri ve büyük burnu bu izlenimi vurgular. NASA başkanı fark edilmeden Houston’daki Boeing 720’ye bindi. Birinci sınıfın son sırasında oturdu. Ceketini çıkardı ve okumaya başladı. Onu tebrik ettim ve Hollanda’nın üç astronotun büyük başarısı ve etkinlik için Avrupa çapında var olan büyük ilgi konusunda da çok hevesli olduğunu söyledim. Bana Avrupa’daki TV gözlemcilerinin Apollo 11’in uçuşu hakkında ne gördüğünü sordu. Avrupa Yayın Birliği’nin uydular üzerinden 30 saatten fazla yayın yaptığını söyledim. Dr.Paine, gazete haberlerine göre Rus televizyonunun Apollo 11 inişini canlı yayınladığını söylediğimde hoş bir sürpriz oldu. Ruslar ilk kez bir uzay şirketinden canlı bir rapor gördüler. Uzun yolculuğundan sonra özellikle yorgun olan Dr.Paine, Apollo 11’in uçuşunun sona ermesinden memnun olduğunu söyledi. Bu büyük bir rahatlama. Ona ve diğer birçok Amerikalıya büyüklük duygusu verdi. Bunun insanlığın evrende yapacağı daha büyük yolculukların başlangıcı olduğuna inanıyor.

Mars

Eylül başında Dr. Paine, Başkan Nixon’a verdiği bir raporda Mars’a yapılan seferleri önerecek. Bu program, ay programı ile aynı seviyede ve aynı coşku ile gerçekleştirilirse, NASA şefine göre, 1980’lerde Mars’a inip Dünya’ya geri dönmek mümkün olacak. Bunu başarmak için Dünya’nın ve ayın etrafındaki yörüngeye ve sonra da aydaki bir uzay istasyonuna kurulması gerekir. Otomatik roketler ay ve Mars arasında uçmak zorunda kalacak. Dr. Paine, Mars gezisinin Apollo programından daha ucuza mal olacağını düşünüyor. Diğer ülkelerin, özellikle Rusya’nın, uzay aracı programında ABD ile işbirliği yapmasını umuyor. Her ülke için bireysel alan deneyleri yapmak için zaman ve para yoktur. Apollo 11’in büyük başarısından sonra NASA şefinin organizasyonu için parlak bir gelecek görmesi anlaşılabilir. Ancak ABD Kongresi’nin Mars seferi için yakın gelecekte büyük fonları onaylayacağı kesin değil.

Author

69 Comments

1. Merhabalar siten gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler

2. Bursa merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle güzel, şukuladım 25-06-2020 20:06:06

3. Bolu merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten harbiden çok güzel, şukuladım 26-06-2020 06:24:11

4. Merhaba web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım

5. Ardahan merkezden ben banu. Merhaba sayfanız inan ki mükemmel, sağolun 04-07-2020 02:45:30

6. Selamlar sayfanız ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

7. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

8. Kütahya merkezden ben gaye. Selamlar paylaşımınız gerçekten çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 17-07-2020 06:45:29

9. Selam bu web sitesi cidden hoşuma gitti, face de paylaştım

10. Selam bu web sitesi süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım

11. Selamın aleyküm sayfan yeminle hoşuma gitti, tebrikler

12. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

13. Antalya merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 04-08-2020 16:58:42

14. Denizli merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web sitesi yeminle hayran bıraktı, tebrikler 06-08-2020 22:22:45

15. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar sayfanız valla dikkat çekici, face de paylaştım

16. Merhabalar paylaşımın harbiden çok güzel, face de paylaştım

17. Bilecik merkezden ben gaye. Selam herkese bu web sitesi inanki hayran edici, facebookta paylaştım 27-08-2020 20:38:18

18. selam arkadaşlar siten süper ötesi çok iyi, teşekkürler

19. Karabük merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim çok iyi, tebrikler 18-09-2020 15:03:20

20. merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler

21. elif yılmaz Reply

Mrb web siten vallaha hayran edici, tebrikler

22. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

23. Şanlıurfa dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Slm web siteniz süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 127

24. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Slm sayfa inan ki hayran edici, sağolun , doruk – 384

25. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım

26. Selam siteniz gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım

27. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar sayfanız inan ki güzel, linkedinde paylaştım

28. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Slm siteniz cidden mükemmel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 42

29. Siirt dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden dikkatimi çekti, tebrikler , ziya – 227

30. Niğde merkezden ben banu. Mrb paylaşım ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 28-11-2020 09:34:43

31. Şanlıurfa dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . selamun aleyküm paylaşımın yeminle iyi, facebookta paylaştım , emin – 121

32. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Selam herkese siteniz gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım , – 178

33. Selamlar sayfan yeminle çok güzel, twitter da paylaştım

34. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi valla hayran edici, linkedinde paylaştım , doruk – 493

35. Ordu dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Selamlar web siteniz vallaha dikkat çekici, sağolun , gaye – 277

36. Balıkesir dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Selamlar web siten süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler , – 25

37. Adıyaman dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Merhaba paylaşımınız valla dikkatimi çekti, saolun , Emine – 178

38. selam arkadaşlar sayfa gerçekten mükemmel, şukuladım

39. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Selam siten vallaha mükemmel, tebrikler , ziya – 84

40. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Slm bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, sağolun , doruk – 128

41. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. selamun aleyküm siten inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 470

42. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Merhaba paylaşım inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım , ahmet – 172

43. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Selam paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım , banu – 258

44. Gürbüz Reply

Kırşehir dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Selam herkese web siten vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 176

45. Uşak merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 15-02-2021 00:21:11

46. Gürbüz Reply

Elazığ merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfa süper ötesi çok güzel, twitter da paylaştım 23-02-2021 14:46:08

47. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 64

48. Merhabalar siten vallaha billaha hayran edici, tebrikler

49. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden hayran edici, tebrikler , emin – 446

50. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 90

51. Burdur merkezden ben ali. Merhaba herkese web siten inanılmaz güzel, teşekkürler 16-04-2021 02:44:45

52. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten süper ötesi çok iyi, tebrikler , ziya – 442

53. Gürbüz Reply

Aydın merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfa valla güzel, twitter da paylaştım 07-05-2021 03:43:45

54. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Selam siteniz inan ki mükemmel, twitter da paylaştım 07-05-2021 05:14:09

55. Selam siteniz harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

56. Selam herkese paylaşımınız harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

57. Amasya merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 24-05-2021 22:42:20

58. Bu konu : ” NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” ” çok güzel. Merhabalar web siteniz valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler , – 238

59. Aydın dan kimler var. NASA Başkanı Thomas Paine: “1980’lerde Mars’ta insanlar olacağına ikna oldum” . Selam sayfanız inanki çok iyi, şukuladım , Hasan – 143

60. Konya merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım 31-05-2021 15:00:45

61. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link