Kategoriler
Genel

Nazi Kıyamet Tapınağı: Wewelsburg Kalesi

Kale, Alman halkını yücelten sanat eserleri ve başarılarıyla doluydu. Bodrumda, SS ‘kahramanlarının yakıldığı büyük bir gamalı haç vardı.

Resim yayınla

Kale, Alman halkını yücelten sanat eserleri ve başarılarıyla doluydu. Bodrumda, SS ‘kahramanlarının yakıldığı büyük bir gamalı haç vardı.

Himmler ayrıca Kral Arthur’un Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni temsil eden on iki sütunlu bir oda inşa etti. Her sütunu kutsal bir alev korumuştur.

Aslında Himmler, Wewelsburg’u mistik bir güç merkezi olarak düşündü. On iki SS subayı Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nin yeni üyesi oldu ve Ulusal Sosyalist devletin kutlamalarında gizli ayinler gerçekleştirdi.

On iki sayının çok önemli olduğuna inanıyorlardı. SS, on iki liderle birlikte oniki departmana ayrıldı.

Kale kasasında on iki kaide ve Kara Güneş’te on iki konuşmacı vardı: yerde on iki SS ‘şövalyesini temsil eden bir sembol.

Himmler, Alman halkının nihai zaferinden sonra Wewelsburg’un dünyanın manevi merkezi olacağına inanıyordu. SS, yeni dünyanın rahipleri olacaktı. Kampanyalardan önce, önde gelen SS komutanları onları manevi olarak hazırlamak için kaleye çağrıldı.

https://www.warhistoryonline.com/world-war-ii/nazi-temple-doom-wewelsburg.html

“Nazi Kıyamet Tapınağı: Wewelsburg Kalesi” için 15 yanıt

Sivas merkezden ben banu. Slm siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 06-06-2020 22:16:27

Balıkesir merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfa harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 06-06-2020 22:49:25

Muş merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım 07-06-2020 01:23:13

İstanbul merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran edici, saolun 16-06-2020 19:16:19

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Merhaba siten vallaha billaha hayran bıraktı, saolun 28-06-2020 11:57:52

Kahramanmaraş merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar siten harbiden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 01-07-2020 13:20:21

Kastamonu merkezden ben mehmet. Mrb sayfanız cidden hoşuma gitti, face de paylaştım 07-07-2020 20:46:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir