Kategoriler
Genel

Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL

https://amac.us/americas-25-worst-cities-are-democrat-led-the-answer-new-leaders/

Suç, yoksulluk ve Amerika şehirleri etrafında önemli tartışmalar yaşanıyor – politikacılar aniden birbirlerini suçluyor ve genellemeler uçuyor. İşte gerçeği iletmeye yardımcı olan gerçekler.

Birincisi, 535 Kongre üyesi federal haklar, suçla mücadele, yoksullukla mücadele, uyuşturucu karşıtı ve anti-sosyal dağılma programlarına ne kadar federal para harcayacağına karar verirken, yerel liderlere odaklanmak için güçlü bir argüman var – Kongre değil – cevaplar için.

Belediye başkanları – ABD Senatörleri, Kongre Üyeleri ve hatta Valiliklerden daha fazlası – liderlik etmeleri için seçildikleri şehirlere çözüm bulma konusunda büyük ilgi duyuyorlar. Buna göre, bu sütun, beş şehri, güvenilir veri tabanlarını ve belediye kayıtlarını kapsayan 55 şehre yapılan araştırmaları yansıtmaktadır.

Bulgular tutuklanıyor ve Amerika’nın en kötü şehirlerini karanlıktan nasıl çıkaracağınızı yeniden düşünmenin temeli. Özellikle, her yaştan Amerikalı şehirlerde yaşıyor. Pew’in Araştırma Merkezi ABD eyaletlerinin ve şehirlerinin yüzde 97’sinin 2010’dan bu yana 65 yaş ve üzeri nüfus artışı kaydettiğini, bu da hızlanan bir eğilim olduğunu bildirdi. Yaşlı Amerikalılar gençlerle birlikte bu gerçeklerden etkilenir.

Ne keşfettim? Amerika, 50 yılda en iyi ekonomiyi deneyimliyor, her büyük azınlık grubunu rekor düşük işsizlik, büyüme, dolar değerlemesi ve ücretleri hızlandırarak kaldırıyor. Bu, Amerika’nın şehirlerindeki gelgitleri değiştirmeli – ama dönüş yavaş.

Bunun yerine, “kutsal şehirlerde” daha yüksek evsizliğe ve büyük yoksul, genellikle güvensiz şehirlerde politika durgunluğuna tanık oluyoruz – Baltimore’dan Buffalo’ya, Birmingham’dan Brownsville’e.

Gerçek: Evsizliğe yönelik ilk on Amerikan şehri, yasadışı göçmenlere sığınan, federal kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmayan ve vatandaşları için düşük kiralı konut fiyatını yükselten kutsal şehirlerdir. Bu grupta Los Angeles (55.000 evsiz), Seattle (12.000), San Diego (9.000), San Jose (7.000), San Francisco (6.000) ve Las Vegas (6.000) yer alıyor.

Dolayısıyla, bir politika teklemesi, yasadışı göçmenleri korurken ve nihai emirlerle karşılaşanların sınır dışı edilmesini engellerken sınır güvenliğine karşı çıkmanın sonuçlarını düşünmüyor. Başka bir politika tekleme, bir kerelik barınak finansmanının yasadışı göç akışını durduracağını varsaymaktadır; aslında güvenli liman sunmanın tam tersi bir etkisi vardır.

Daha büyük keşifler yapıldı. Amerika’daki ilk on “en tehlikeli şehir” den Forbes, hepsinin Demokratik belediye başkanları var. Bu şehirler Detroit, St. Louis, Oakland, Memphis, Birmingham, Atlanta, Baltimore, Stockton, Cleveland ve Buffalo.

Yoksulluk ve işsizlik şiddet içeren suç yaygınlığına bağlı olmasına rağmen, ırkın bununla çok az ilgisi olabilir. Bu ilk on analizdeki belediye başkanlarının yaklaşık yarısı Kafkas, yarı Afrikalı Amerikalı idi.

On taneden yedisi Amerika’nın ilk 25 şehri “en tehlikeli” olan başka bir çalışmasında ortaya çıkıyor ve bu ilk Kansas City, Little Rock, Milwaukee, Rockford (IL), Albuquerque, Springfield (MO), Indianapolis, San Bernardino, Anchorage, Birmingham, Atlanta ve Buffalo’yu bırakarak Nashville, Lansing, New Orleans, Minneapolis, Chicago, Houston, Hartford (CT), Chattanooga ve Beaumont (TX).

İlk 25 “en tehlikeli” olanın çoğu Demokrat liderliğindedir ve biri hariç hepsinin yüzde 18 ile 39 arasında yoksulluk oranları vardır. Ulusal ortalama yüzde 12,3’tür.

En büyük 25 “en tehlikeli” Amerikan kentinden yüzde 18 ile 39 arasında yoksulluğun üstünde, yüzde 4.4 ile 9.3 arasında işsizlik var. Ulusal ortalama yüzde 3,7’dir.

Dolayısıyla, bu Demokrat belediye başkanları – iyi niyetle – yoksulluk içinde derin, vergi tabanı, altyapı, işverenler, eğitimli vatandaşlar ve kurumsal yatırımı çekmek için politikalar konusunda lider şehirlerdir. Ülkeyi cinayet, adam öldürme, soygun ve ağır saldırılarda yönetiyorlar.

Son iki veri seti öne çıkıyor. Mevcut sağlık hizmetleri, temiz çevre ve kişisel uygunluğa göre “en az sağlıklı” kabul edilen şehirlerle ilgilidir. Birincisi Detroit ve Memphis, Brownsville (TX), Laredo (TX), Augusta (GA), Shreveport (LA), Gulfport (MS), Fort Smith (AR), Jackson (MI) ve Corpus Christi (TX) . Corpus ve Gulfport hariç hepsi Demokrat belediye başkanları tarafından yönetiliyor.

Farklı verilerdeki ikinci “en az sağlıklı” liste Shreveport, Beckley (WV), Pine Bluff (AK – ortalamanın yüzde 383 daha yüksek suç oranıyla), Hammond (LA), Mobile (AL), Albany ( GA), Monroe (LA), Floransa (SC), Gadson (AL) ve Macon (GA). İkisi dışında hepsi Demokrat liderliğindedir.

Peki, bu bize ne anlatmaya çalışıyor? Sayılarda, on tane tartışılmaz şey.

Birincisi, ilk on evsiz şehir, hepsi Demokratlar tarafından yönetilen kutsal şehirlerdir.

İkincisi, ilk on “en tehlikeli” Demokratlar tarafından yönetiliyor.

Üçüncüsü, ilk 25 “en tehlikeli” çoğunlukla Demokrat liderliğindedir ve zayıf altyapı, vergi tabanı ve özel yatırım teşvikleriyle en yoksul ve en az istihdam edilenler arasındadır.

Dördüncüsü, “en tehlikeli” 25 ülke arasında, yüzde 12,3’lük ulusal ortalamanın karşısında yüzde 18 ve 39’luk boğucu yoksullukla karşı karşıya. Demokrat önderliğindeki bu şehirler Amerika’nın en fakir şehirleri.

Beşinci olarak, bu şehirlerin çoğu ulusal düzeyde 3,7’ye kıyasla yüzde 4,4 ve 9,3’ten işsizlik oranlarına maruz kalmaktadır.

Altıncı, “en az sağlıklı” 20 şehrin dördünün tamamı Demokrat liderliğindedir.

Yedinci, bu belediye başkanları zor meseleleri boğarken, çoğu Cumhurbaşkanı Trump tarafından teşvik edilen, daha düşük vergiler, daha az düzenleme, iş yatırımları için teşvikler, daha güçlü kolluk kuvvetleri, federal göçmenlik yetkilileri ile işbirliği gibi ülkenin geri kalanına refah getiren politikalara karşı çıkıyor, sınır güvenliği, kapsamlı uyuşturucu karşıtı politikalar ve vergi tabanının azaltılmasına ilişkin yerel sorumluluk.

Sekizinci, çoğu İkinci Değişiklik haklarını kısıtlamaya, vatandaşların kendilerini korumalarına izin vererek çapraz amaçlarla politikaları tercih etmeye odaklanan silah karşıtı koalisyonlarda bulunuyor. Her biri farklı olsa da, birçoğu silah kontrolünü, gizli taşımadaki yasakları ve daha yüksek asgari ücretleri – kanıtlanmış yanlış ateşlemeleri destekliyor.

Dokuzuncu, bir bütün olarak ele alındığında – belediye başkanları, kuşaklar arası suç, yoksulluk, işsizlik, bağımlılık, vergi yüklerinden kaçan işverenler, eğitimsiz çalışanlar, erişilebilir özel sağlık hizmetleri, çevre yönetimi ve kişisel uygunluk döngülerini bozmayan sayılarla ilgili çelişkili politikalar izliyorlar.

Onuncu, kapanışta: Bu şehirler daha iyisini yapabilir. Demokrasi bunun içindir. Politikalar ve liderlik işe yaramıyorsa, bir seçenek var – özellikle Amerika ekonomisi geliştikçe ve şehirler yatırım, istihdam, gelir, sağlık ve güvenlik konusunda bir rönesans görüyor: Yeni liderleri seç. Sayılar zorlayıcı, seçimler de zorlayıcı.

“Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL” için 33 yanıt

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-06-2020 23:18:30

Ardahan merkezden ben banu. Slm paylaşım vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 27-06-2020 04:52:09

Artvin merkezden ben banu. Selamın aleyküm siten vallaha billaha hayran bıraktı, sağolun 01-07-2020 05:28:50

Siirt merkezden ben Aylin. Selamlar siten inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 01-07-2020 13:13:54

Tunceli merkezden ben ahmet. Selamlar web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 03-07-2020 12:50:39

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siteniz valla güzel, tebrikler 07-07-2020 12:07:35

Şırnak merkezden ben mehmet. Merhaba web siteniz harbiden dikkat çekici, face de paylaştım 17-07-2020 13:18:46

Adana merkezden ben banu. Selamlar paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım 22-07-2020 17:37:05

Karaman merkezden ben mehmet. Selam paylaşım inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 06-08-2020 21:48:41

Manisa merkezden ben ziya. Selamlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-08-2020 13:06:55

Aydın merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siteniz gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-08-2020 02:09:19

Mardin merkezden ben doruk. Merhaba herkese siten vallaha mükemmel, teşekkürler 01-09-2020 15:40:48

Batman merkezden ben Emine. Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 04-09-2020 02:51:52

Bitlis merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten gerçekten hayran bıraktı, tebrikler 08-09-2020 01:32:55

Karabük merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-09-2020 00:53:48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir