https://amac.us/americas-25-worst-cities-are-democrat-led-the-answer-new-leaders/

Suç, yoksulluk ve Amerika şehirleri etrafında önemli tartışmalar yaşanıyor – politikacılar aniden birbirlerini suçluyor ve genellemeler uçuyor. İşte gerçeği iletmeye yardımcı olan gerçekler.

Birincisi, 535 Kongre üyesi federal haklar, suçla mücadele, yoksullukla mücadele, uyuşturucu karşıtı ve anti-sosyal dağılma programlarına ne kadar federal para harcayacağına karar verirken, yerel liderlere odaklanmak için güçlü bir argüman var – Kongre değil – cevaplar için.

Belediye başkanları – ABD Senatörleri, Kongre Üyeleri ve hatta Valiliklerden daha fazlası – liderlik etmeleri için seçildikleri şehirlere çözüm bulma konusunda büyük ilgi duyuyorlar. Buna göre, bu sütun, beş şehri, güvenilir veri tabanlarını ve belediye kayıtlarını kapsayan 55 şehre yapılan araştırmaları yansıtmaktadır.

Bulgular tutuklanıyor ve Amerika’nın en kötü şehirlerini karanlıktan nasıl çıkaracağınızı yeniden düşünmenin temeli. Özellikle, her yaştan Amerikalı şehirlerde yaşıyor. Pew’in Araştırma Merkezi ABD eyaletlerinin ve şehirlerinin yüzde 97’sinin 2010’dan bu yana 65 yaş ve üzeri nüfus artışı kaydettiğini, bu da hızlanan bir eğilim olduğunu bildirdi. Yaşlı Amerikalılar gençlerle birlikte bu gerçeklerden etkilenir.

Ne keşfettim? Amerika, 50 yılda en iyi ekonomiyi deneyimliyor, her büyük azınlık grubunu rekor düşük işsizlik, büyüme, dolar değerlemesi ve ücretleri hızlandırarak kaldırıyor. Bu, Amerika’nın şehirlerindeki gelgitleri değiştirmeli – ama dönüş yavaş.

Bunun yerine, “kutsal şehirlerde” daha yüksek evsizliğe ve büyük yoksul, genellikle güvensiz şehirlerde politika durgunluğuna tanık oluyoruz – Baltimore’dan Buffalo’ya, Birmingham’dan Brownsville’e.

Gerçek: Evsizliğe yönelik ilk on Amerikan şehri, yasadışı göçmenlere sığınan, federal kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmayan ve vatandaşları için düşük kiralı konut fiyatını yükselten kutsal şehirlerdir. Bu grupta Los Angeles (55.000 evsiz), Seattle (12.000), San Diego (9.000), San Jose (7.000), San Francisco (6.000) ve Las Vegas (6.000) yer alıyor.

Dolayısıyla, bir politika teklemesi, yasadışı göçmenleri korurken ve nihai emirlerle karşılaşanların sınır dışı edilmesini engellerken sınır güvenliğine karşı çıkmanın sonuçlarını düşünmüyor. Başka bir politika tekleme, bir kerelik barınak finansmanının yasadışı göç akışını durduracağını varsaymaktadır; aslında güvenli liman sunmanın tam tersi bir etkisi vardır.

Daha büyük keşifler yapıldı. Amerika’daki ilk on “en tehlikeli şehir” den Forbes, hepsinin Demokratik belediye başkanları var. Bu şehirler Detroit, St. Louis, Oakland, Memphis, Birmingham, Atlanta, Baltimore, Stockton, Cleveland ve Buffalo.

Yoksulluk ve işsizlik şiddet içeren suç yaygınlığına bağlı olmasına rağmen, ırkın bununla çok az ilgisi olabilir. Bu ilk on analizdeki belediye başkanlarının yaklaşık yarısı Kafkas, yarı Afrikalı Amerikalı idi.

On taneden yedisi Amerika’nın ilk 25 şehri “en tehlikeli” olan başka bir çalışmasında ortaya çıkıyor ve bu ilk Kansas City, Little Rock, Milwaukee, Rockford (IL), Albuquerque, Springfield (MO), Indianapolis, San Bernardino, Anchorage, Birmingham, Atlanta ve Buffalo’yu bırakarak Nashville, Lansing, New Orleans, Minneapolis, Chicago, Houston, Hartford (CT), Chattanooga ve Beaumont (TX).

İlk 25 “en tehlikeli” olanın çoğu Demokrat liderliğindedir ve biri hariç hepsinin yüzde 18 ile 39 arasında yoksulluk oranları vardır. Ulusal ortalama yüzde 12,3’tür.

En büyük 25 “en tehlikeli” Amerikan kentinden yüzde 18 ile 39 arasında yoksulluğun üstünde, yüzde 4.4 ile 9.3 arasında işsizlik var. Ulusal ortalama yüzde 3,7’dir.

Dolayısıyla, bu Demokrat belediye başkanları – iyi niyetle – yoksulluk içinde derin, vergi tabanı, altyapı, işverenler, eğitimli vatandaşlar ve kurumsal yatırımı çekmek için politikalar konusunda lider şehirlerdir. Ülkeyi cinayet, adam öldürme, soygun ve ağır saldırılarda yönetiyorlar.

Son iki veri seti öne çıkıyor. Mevcut sağlık hizmetleri, temiz çevre ve kişisel uygunluğa göre “en az sağlıklı” kabul edilen şehirlerle ilgilidir. Birincisi Detroit ve Memphis, Brownsville (TX), Laredo (TX), Augusta (GA), Shreveport (LA), Gulfport (MS), Fort Smith (AR), Jackson (MI) ve Corpus Christi (TX) . Corpus ve Gulfport hariç hepsi Demokrat belediye başkanları tarafından yönetiliyor.

Farklı verilerdeki ikinci “en az sağlıklı” liste Shreveport, Beckley (WV), Pine Bluff (AK – ortalamanın yüzde 383 daha yüksek suç oranıyla), Hammond (LA), Mobile (AL), Albany ( GA), Monroe (LA), Floransa (SC), Gadson (AL) ve Macon (GA). İkisi dışında hepsi Demokrat liderliğindedir.

Peki, bu bize ne anlatmaya çalışıyor? Sayılarda, on tane tartışılmaz şey.

Birincisi, ilk on evsiz şehir, hepsi Demokratlar tarafından yönetilen kutsal şehirlerdir.

İkincisi, ilk on “en tehlikeli” Demokratlar tarafından yönetiliyor.

Üçüncüsü, ilk 25 “en tehlikeli” çoğunlukla Demokrat liderliğindedir ve zayıf altyapı, vergi tabanı ve özel yatırım teşvikleriyle en yoksul ve en az istihdam edilenler arasındadır.

Dördüncüsü, “en tehlikeli” 25 ülke arasında, yüzde 12,3’lük ulusal ortalamanın karşısında yüzde 18 ve 39’luk boğucu yoksullukla karşı karşıya. Demokrat önderliğindeki bu şehirler Amerika’nın en fakir şehirleri.

Beşinci olarak, bu şehirlerin çoğu ulusal düzeyde 3,7’ye kıyasla yüzde 4,4 ve 9,3’ten işsizlik oranlarına maruz kalmaktadır.

Altıncı, “en az sağlıklı” 20 şehrin dördünün tamamı Demokrat liderliğindedir.

Yedinci, bu belediye başkanları zor meseleleri boğarken, çoğu Cumhurbaşkanı Trump tarafından teşvik edilen, daha düşük vergiler, daha az düzenleme, iş yatırımları için teşvikler, daha güçlü kolluk kuvvetleri, federal göçmenlik yetkilileri ile işbirliği gibi ülkenin geri kalanına refah getiren politikalara karşı çıkıyor, sınır güvenliği, kapsamlı uyuşturucu karşıtı politikalar ve vergi tabanının azaltılmasına ilişkin yerel sorumluluk.

Sekizinci, çoğu İkinci Değişiklik haklarını kısıtlamaya, vatandaşların kendilerini korumalarına izin vererek çapraz amaçlarla politikaları tercih etmeye odaklanan silah karşıtı koalisyonlarda bulunuyor. Her biri farklı olsa da, birçoğu silah kontrolünü, gizli taşımadaki yasakları ve daha yüksek asgari ücretleri – kanıtlanmış yanlış ateşlemeleri destekliyor.

Dokuzuncu, bir bütün olarak ele alındığında – belediye başkanları, kuşaklar arası suç, yoksulluk, işsizlik, bağımlılık, vergi yüklerinden kaçan işverenler, eğitimsiz çalışanlar, erişilebilir özel sağlık hizmetleri, çevre yönetimi ve kişisel uygunluk döngülerini bozmayan sayılarla ilgili çelişkili politikalar izliyorlar.

Onuncu, kapanışta: Bu şehirler daha iyisini yapabilir. Demokrasi bunun içindir. Politikalar ve liderlik işe yaramıyorsa, bir seçenek var – özellikle Amerika ekonomisi geliştikçe ve şehirler yatırım, istihdam, gelir, sağlık ve güvenlik konusunda bir rönesans görüyor: Yeni liderleri seç. Sayılar zorlayıcı, seçimler de zorlayıcı.

Author

96 Comments

1. elif yılmaz Reply

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-06-2020 23:18:30

2. Ardahan merkezden ben banu. Slm paylaşım vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 27-06-2020 04:52:09

3. Artvin merkezden ben banu. Selamın aleyküm siten vallaha billaha hayran bıraktı, sağolun 01-07-2020 05:28:50

4. Siirt merkezden ben Aylin. Selamlar siten inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 01-07-2020 13:13:54

5. Tunceli merkezden ben ahmet. Selamlar web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 03-07-2020 12:50:39

6. elif yılmaz Reply

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siteniz valla güzel, tebrikler 07-07-2020 12:07:35

7. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

8. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhaba web siteniz harbiden dikkat çekici, face de paylaştım 17-07-2020 13:18:46

9. Adana merkezden ben banu. Selamlar paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım 22-07-2020 17:37:05

10. selamun aleyküm sayfa valla dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

11. Karaman merkezden ben mehmet. Selam paylaşım inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 06-08-2020 21:48:41

12. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Merhaba sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Manisa merkezden ben ziya. Selamlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-08-2020 13:06:55

15. elif yılmaz Reply

Selam bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler

16. Aydın merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siteniz gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-08-2020 02:09:19

17. Gürbüz Reply

Merhaba herkese paylaşımın inanılmaz hayran edici, şukuladım

18. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım

19. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun

20. Selam bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler

21. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki dikkat çekici, saolun

22. Mardin merkezden ben doruk. Merhaba herkese siten vallaha mükemmel, teşekkürler 01-09-2020 15:40:48

23. Batman merkezden ben Emine. Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 04-09-2020 02:51:52

24. Selam sayfanız harbiden mükemmel, teraziye tıkladım

25. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten iyi, facebookta paylaştım

26. selam arkadaşlar sayfanız inanki iyi, linkedinde paylaştım

27. Bitlis merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten gerçekten hayran bıraktı, tebrikler 08-09-2020 01:32:55

28. Aksaray merkezden ben Emine. Merhaba sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, tebrikler 10-09-2020 07:38:50

29. Karabük merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-09-2020 00:53:48

30. Ardahan merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun 26-09-2020 20:35:47

31. Merhabalar bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, sağolun

32. Selam bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler

33. Selamlar web siten ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım

34. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan harbiden hayran bıraktı, sağolun , hatice – 353

35. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Selam sayfanız yeminle hayran edici, twitter da paylaştım , Hasan – 337

36. Bayburt dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Mrb web sitesi süper ötesi çok iyi, sağolun , gaye – 265

37. Selamlar siteniz inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım

38. elif yılmaz Reply

Bolu dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Mrb bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, saolun , elif yılmaz – 400

39. Gürbüz Reply

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web siteniz inanılmaz dikkat çekici, teşekkürler 25-10-2020 23:50:57

40. Bolu merkezden ben ahmet. Merhaba siten ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 31-10-2020 02:22:37

41. Rize dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Selam paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ahmet – 270

42. Çanakkale dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden mükemmel, şukuladım , gaye – 304

43. Diyarbakır dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha mükemmel, sağolun , hatice – 387

44. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , ahmet – 409

45. selamun aleyküm sayfa harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım

46. Karabük merkezden ben ali. Merhaba siten valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım 04-11-2020 15:16:49

47. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

48. Mardin merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 09-11-2020 17:45:52

49. elif yılmaz Reply

Elazığ dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Selamlar paylaşım cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 94

50. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Selam herkese siten ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ziya – 181

51. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Merhabalar web siteniz harbiden iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 245

52. Siirt merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 27-11-2020 11:24:15

53. Batman merkezden ben Hasan. Selamlar bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 06-12-2020 14:19:18

54. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Mrb paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 159

55. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım , ziya – 76

56. Diyarbakır dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Merhabalar web siteniz inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 67

57. Aksaray dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Slm paylaşımınız cidden hayran edici, şukuladım , memo – 230

58. Tokat merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan valla iyi, tebrikler 21-12-2020 02:15:48

59. selamun aleyküm paylaşımın harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım

60. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Selam paylaşım inanki güzel, linkedinde paylaştım , gaye – 326

61. elif yılmaz Reply

Kocaeli dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Merhaba sayfa yeminle çok güzel, sağolun , elif yılmaz – 422

62. Gürbüz Reply

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım 13-01-2021 00:04:18

63. selamun aleyküm siten inan ki güzel, teşekkürler

64. Gürbüz Reply

Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Selam sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 22-01-2021 08:54:58

65. Kırklareli dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Merhaba paylaşım inan ki hayran bıraktı, tebrikler , Emine – 290

66. Muğla dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Selam herkese sayfanız inanki dikkatimi çekti, şukuladım , doruk – 454

67. Selamlar paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım

68. Ardahan dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Slm paylaşım ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım , ziya – 413

69. Iğdır merkezden ben mehmet. Selamlar web sitesi cidden güzel, tebrikler 10-02-2021 04:16:58

70. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz harbiden çok güzel, şukuladım , hatice – 211

71. Gürbüz Reply

Bingöl dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Mrb web siteniz inanki çok hoşuma gitti, tebrikler , Gürbüz – 472

72. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz cidden güzel, tebrikler , emin – 483

73. Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok güzel, saolun

74. Selamlar paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım

75. Kayseri dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . selam arkadaşlar sayfan vallaha iyi, sağolun , doruk – 376

76. Isparta merkezden ben ali. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, saolun 25-03-2021 06:30:11

77. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım

78. Selam siten ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

79. Tunceli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkat çekici, saolun 06-04-2021 04:48:32

80. Iğdır dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . selamun aleyküm sayfanız valla hayran edici, şukuladım , mehmet – 280

81. Çankırı dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Merhaba sayfan harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 196

82. Eskişehir dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . selamun aleyküm paylaşım vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , memo – 229

83. Bu konu : ” Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi mükemmel, tebrikler , Emine – 342

84. Edirne merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun 07-05-2021 05:16:02

85. Çankırı dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler , hatice – 266

86. Bayburt merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfan inanki mükemmel, twitter da paylaştım 10-05-2021 03:46:55

87. Adıyaman dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Slm sayfan inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 428

88. Bartın dan kimler var. Ne Tuhaf Bir Tesadüf …… ABD’de Siyahlar İçin En Ölümcül Şehirler TÜM Solcular Tarafından Kontrol Ediliyor …. Muhafazakar “Beyaz Milliyetçiler” DEĞİL . Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sağolun , hatice – 196

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link