Enflasyon, bankacıların ve zenginlerin bizi fakir tutmak ve onları daha zengin yapmak için kullandığı bir araçtır. Ücretlerimiz artıyor ama aynı enflasyon oranında değil. Ayrıca birikimlerimiz sürekli olarak kendini devalüe ediyor. 20 yıl önce ABD doları 300$’a Altın alıp ons alabiliyordu. Şimdi 1800$!!! Bunun nedeni Altın’ın daha nadir hale gelmesi değil. Çünkü bizim paramız çok daha az değerli. Süper/401k’nizde ne varsa bundan 20 yıl sonra ne kadar satın alma gücüne sahip olacağını hayal edin.

TÜM uzun vadeli birikimlerimi değerli metallerde veya kriptoda elde etmek için geçiş yaptım. Henüz yapmadıysanız en azından bir kısmını koymanızı tavsiye ederim.

Bu Bankless podcast’inin bölümü enflasyon, bankacılık sistemi, kripto para birimi vb. ile ilgili daha derinlere iniyor. Dinlemeye değer!

Author

35 Comments

1. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım

2. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Merhaba web siten inanki hayran edici, face de paylaştım , Emine – 311

3. Selamlar siteniz süper ötesi dikkat çekici, tebrikler

4. Slm paylaşımınız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Slm web siten cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 161

6. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Merhaba siteniz inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 277

7. Mersin dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Selam web siteniz inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 279

8. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Selam web siteniz inanılmaz çok güzel, teşekkürler , doruk – 476

9. Kocaeli merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar sayfan inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler 21-08-2021 16:34:37

10. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Merhaba herkese siten süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun , banu – 340

11. Uşak merkezden ben . merhaba arkadaşlar web sitesi valla çok iyi, saolun 22-08-2021 01:52:49

12. Kastamonu merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 23-08-2021 13:14:04

13. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Selam web siten gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Emine – 281

14. Elazığ dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Merhabalar web siten inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , gaye – 276

15. Kırşehir dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Merhabalar sayfa harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 454

16. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, face de paylaştım , ali – 329

17. Muğla dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Selam herkese bu web sitesi cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ziya – 304

18. Gümüşhane merkezden ben gaye. Selamın aleyküm web siten valla dikkat çekici, sağolun 27-08-2021 09:32:50

19. selamun aleyküm web siteniz inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

20. Kırklareli merkezden ben doruk. Merhabalar sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler 01-09-2021 20:44:25

21. Bingöl merkezden ben . Selam herkese sayfanız inanki çok iyi, face de paylaştım 02-09-2021 06:46:40

22. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , Hasan – 16

23. selamun aleyküm paylaşım süper ötesi iyi, teraziye tıkladım

24. elif yılmaz Reply

Bayburt dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . merhaba arkadaşlar siten inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 405

25. selam arkadaşlar siten ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Selam herkese paylaşım vallaha billaha mükemmel, saolun , memo – 439

27. Çanakkale dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Selamın aleyküm siteniz cidden iyi, teraziye tıkladım , ziya – 242

28. Sivas dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . Merhaba siten süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 98

29. Çorum merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 19-09-2021 06:26:47

30. selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

31. Bu konu : ” Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? ” çok güzel. Slm paylaşım inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 407

32. Sivas dan kimler var. Neden fiat (normal) para birimi ile tasarruf hesapları tutalım? . selam arkadaşlar siteniz cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , gaye – 147

33. İzmir merkezden ben hatice. Selam web sitesi inanılmaz iyi, teraziye tıkladım 26-09-2021 12:09:52

Write A Comment