Kategoriler
Genel

Neden Geri Dövüş Şansı İçin Sembollerin Gücüne “Uyandırmalıyız”

Sembolik kavramların hayatlarımızı nasıl yaşadığımız üzerinde büyük etkisi var. İşte bazı örnekler: uyandı, BLM, Nazi, Aşırı Sağ, ırkçı, LGBTQ – ve daha az politik / duygusal olarak yüklü olan çok daha fazlası var.

Semboller bize her konu hakkında ayrıntılı olarak düşünme zamanını ve çabasını kurtarmaktadır, çünkü günümüzde bilgi birikimine giriyoruz ve kovalamaca ihtiyacımız var. Ancak hikayenin tamamını değil genel bir hikayeyi anlatıyorlar. Bunlar nicelikseldir ancak niteliksel değildir. Yararlıdır, ancak tamamen güvenilmemelidir.

Sembolizm üzerine güncel bir eleştiri olmadığından, kullanımlarının kontrolden çıktığı zaman bir savunma yoktur. İnanıyorum ki şu an kontrolden çıkmış durumdayız. Bu yüzden en azından sevdiklerimizi korumak için sembolik bir savunmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Başka bir deyişle, insanları ve uygarlığı yok etmek için kullanılan sembolleri etkisiz hale getirmeliyiz ve bunu yapmanın en iyi yolu, buna karşılık olarak nötr yüklü bir sembol kullanmaktır.

“Irkçı” terimini çok uygun göründüğü gibi bir başlangıç ​​noktası olarak görüyorum. Herhangi bir sembolün gücünü nötralize etmek için, yanıt veren sembolün arkasında benzer bir güç olmamalıdır. Bu nedenle, örneğin, “ırkçı” nı etkisiz hale getirmek için yanan bir haç kullanmak yalnızca “ırkçı” ya daha fazla enerji verecek – şiddete yol açacaktır. Bu yüzden, alakalı ama duygusal olmayan bir şey seçmeliyiz.

“Irkçı” için şimdiye kadar aklıma gelen en iyi sembol “cadı”. (Bu ofc, 16./17. Yüzyılın histerik cadı denemelerine bir referanstır. Bugün gördüğümüz histeriyle düz bir karşılaştırmadır, ancak aynı zamanda nötr bir semboldür çünkü kimse ne zaman sinirlenmeyecektir Dahası, umarım öteki tarafa tarihsel bir olaya benzer bir histeri ve ham duygu tarafından motive olduklarını fark etmek için yeterince yansıma getirecektir – bugün dalga geçiyoruz).

Lütfen ne düşündüğünüzü bildirin ve alternatif / daha iyi sembolik öneriler sunmaktan çekinmeyin.

“Neden Geri Dövüş Şansı İçin Sembollerin Gücüne “Uyandırmalıyız”” için 9 yanıt

Kırklareli merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siten inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 17-06-2020 23:33:42

Ankara merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfan yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 22-06-2020 09:24:12

Uşak merkezden ben doruk. Slm siten cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 08-07-2020 13:12:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir