Kategoriler
Genel

Neden kalıcı ton?

Bu “salgın” a yalnızca birkaç ay geçtik ve anlatı şimdi “yaşam tarzımızı nasıl değiştirmek zorunda kalacağımızla ilgili … insanları ofislerde daha da ayrı tutma … büyük kalabalık toplantıları yok … vb. .” Sadece bunun üstesinden gelip yaşamı sürdürmeye ne oldu? İspanyol gribi sırasında yaşam birkaç yıl boyunca değişti, ancak virüs bir kez ortadan kalktığında hayat olduğu gibi devam etti. Medya tarafından neden normalleştiriliyor, hayatlarımız bu kadar ciddi bir şekilde değişecek? Diyelim ki 3 yıl geçti ve Covid vakalarının yeni teşhisleri çoktan sona erdi; Hepimizin çocuklarımız için evde eğitim almaktan hoşlanacağımız ya da bir mağazaya gitmek için sırada bekleyeceğimiz beklentisi nedir, çünkü önümde zaten 5 müşteri var mı?

Şu anda tüm bu makalelerde sattıkları şey bu ve saçmalık. İronik bir şekilde, bugün vatandaşlardan gördüğümüz panik aşırı tepkileri yaratan hiper odak, muhtemelen bu IMO’da üretilen “yeni normal” i kanıtlayan reaksiyonu üretecektir. İnsanların bu virüsle ilgili her şeyin “farkında” olmasına ve korkularını yaratan aynı yoğun odaklanmaya sahip olmalarının, kayıtsızlık ve farkındalık üretmeyen insanlarda daha da yoğun bir çevirme tarafı vardır. Bize aynı maske takan, komşu uyandıran bireylerin, “pencerelerime bakıp göremiyorsam” gibi şeyleri düşünerek sonunda doğal “farkındalık hazırda bekletme” durumuna dönecekleri veya , “Medya tarafından 7/24 yüzüme itilmedi,” gerçekten gerçekleşmiyor. Covid hype dağıldığında, bu insanlar Fantasy Football ve alışveriş üzerine o kadar çok doped olacak ki, bugünün paniği soluk bir anı olacak. Onlara 300 dolar bıraktıkları Steelers tix’in sadece “6 ila 8 hafta içinde geri ödeme” için iyi olduğunu ya da 100 $ TV talep etmek için Target aracılığıyla yıllık deli pazarlamacılarının pazarlık avcılarının bokunu yitirmenin ihtişamını reddetmek için iyi olduğunu söylemek 03:00 Kara Cuma günü uçmayacak. Onlara bir anlam ifade etmiyor çünkü virüs “BURADA” değil… “ŞİMDİ” değil. Anlayabilecekleri tek şey bu.

Kayıtsızlığımızın bizim lehimize çalışacağı garip bir senaryodur. TPTB bunu biliyor, bu yüzden bu anlatıyı neden ittiklerini anlamıyorum?

… ICbehindthecurtain tarafından gönderildi
[comments]

“Neden kalıcı ton?” için 21 yanıt

Erzurum merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım 25-05-2020 23:06:05

Amasya merkezden ben ziya. Merhaba web sitesi inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 26-05-2020 00:48:19

Ordu merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfanız inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 26-05-2020 02:48:19

Erzurum merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-05-2020 00:42:35

Bartın merkezden ben Gürbüz. Slm web siten vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 07-06-2020 23:55:50

Denizli merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha çok güzel, saolun 21-06-2020 01:16:33

Manisa merkezden ben ziya. Merhaba sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 01-07-2020 18:12:50

Amasya merkezden ben Aylin. Selam siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun 02-07-2020 17:33:14

İzmir merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha çok iyi, teşekkürler 03-07-2020 17:06:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir