Çin, doğal kaynaklar ve Burma ekonomisi konusunda hızlı çıkarlara sahip. Onlarca yıldır dahil oldular. Tüm ülke ve ekonomi Çin ile ticaret tarafından kontrol ediliyor ve yönlendiriliyor ve çoğu işin sahibi Çinliler.

Burmalı arkadaşım bana Çin’in Burma’daki etkisi hakkında çok şey anlattı. Burma’daki durumla ilgili birçok podcast dinliyorum ve kimse bundan bahsetmiyor.

“Myanmar’ın doğal kaynakları arasında petrol ve gaz, çeşitli mineraller, değerli taşlar ve taşlarkereste ve orman ürünleri, hidroelektrik potansiyeli vb. Bunlardan, doğal gaz, yakut, yeşim taşı ve kereste kütükleri en değerlidir ve şu anda milli gelirin önemli bir bölümünü sağlamaktadır. “

https://www.boell.de/en/2013/12/11/myanmars-natural-resources-blessing-or-curse

Author

15 Comments

1. Kırklareli merkezden ben hatice. Merhaba herkese siteniz valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-02-2021 22:13:16

2. Bu konu : ” Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? ” çok güzel. Mrb sayfanız valla çok iyi, tebrikler , ahmet – 220

3. Bu konu : ” Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? ” çok güzel. Merhaba web siten süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım , ahmet – 35

4. Artvin merkezden ben Hasan. Merhaba web siteniz süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 03-02-2021 22:38:35

5. Mersin dan kimler var. Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? . Merhaba web sitesi harbiden mükemmel, twitter da paylaştım , – 86

6. Iğdır merkezden ben doruk. Selam sayfa gerçekten iyi, şukuladım 14-02-2021 23:21:55

7. Muğla dan kimler var. Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? . Selamın aleyküm web siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , doruk – 331

8. Bu konu : ” Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? ” çok güzel. Selam siteniz harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 390

9. elif yılmaz Reply

Kars merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 03-03-2021 00:20:34

10. Gürbüz Reply

Ardahan merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımın harbiden hayran bıraktı, tebrikler 14-03-2021 01:53:02

11. Karabük dan kimler var. Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? . Mrb sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 354

12. Bitlis dan kimler var. Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? . Selamın aleyküm siteniz yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , Aylin – 4

13. Bu konu : ” Neden kimse Burma’nın / Myanmar’ın darbesinde Çin’in rolünden / etkisinden bahsetmiyor? ” çok güzel. Slm paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , hatice – 205

14. Hakkari merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler 11-04-2021 12:24:59

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link