Kategoriler
Genel

Neden siyah bir adam gün ışığında polis tarafından öldürüldüğünde zulme karşı protesto eden vatanseverleri yan yana protesto etmiyorsunuz? Cinayet, tiranlığın nihai biçimlerinden biri değil mi? Neden George Floyd’un adaletini elde etmek için o fırtınayı başkenti enerjisinde tutmuyorlar?

SS: Başlığı çivilenmiş, silahlı protestocuların başkentte fırtına yaptığını ve gerçek bir güçle karşılanmadığını görüyorsunuz, ancak George Floyd’un öldürülmesi için barışçıl protestocular onu adalete teslim eden zalimlere çağırıyorlar.Bir Trump bayrağı görmüyorsunuz veya destekleri için gururlu vatanseverler çetesi. Başkenti saklayanlardan farklı olarak bu protestocular, protestolar arka arkaya karıştıkça göz yaşartıcı gaz ve kauçuk mermilerle karşılandı. Capitol binasında fırtına gördüğümüz insanlarla bu gücü asla göremezsiniz ve üzerlerinde silahlı silahlarla memurların yüzlerine bağırırsınız.

Neden?

Eğer gerçekten Amerikan özgürlüğü istiyorlarsa, herkes için olmalı, değil mi? Aslına bakarsanız bunlardan biri polis tarafından öldürülürse, cinayeti aynı şekilde protesto ederler miydi? Peki neden George Floyd için olmasın?

Bir zenci her öldürüldüğünde fikrini ne değiştirir? Tabii ki saç kesimi ve elmalardan daha önemli mi? Tüm hayatlar önemli mi?

“Neden siyah bir adam gün ışığında polis tarafından öldürüldüğünde zulme karşı protesto eden vatanseverleri yan yana protesto etmiyorsunuz? Cinayet, tiranlığın nihai biçimlerinden biri değil mi? Neden George Floyd’un adaletini elde etmek için o fırtınayı başkenti enerjisinde tutmuyorlar?” için 16 yanıt

Rize merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siten inanki hayran edici, tebrikler 28-05-2020 14:06:55

Çorum merkezden ben ahmet. Slm sayfa vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım 28-05-2020 14:16:14

Karabük merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 01-06-2020 05:11:33

Tunceli merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşım yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım 09-06-2020 23:57:49

Şırnak merkezden ben doruk. Selamlar bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-06-2020 01:26:37

Yalova merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler 28-06-2020 16:07:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir