Netflix’in “Cuties” filmi üzerine kendi karalama kampanyasını başlattığına ve herkesin filmde oynadığına inanıyorum

Pedofiliye karşı tüm internete yayılan ani ilgi inanılmaz derecede takdire şayan bir ilgi. Bununla birlikte, küçüklerin cinsel istismarının çok az yeni ve pek de gizli olmadığını belirtmekte fayda var. Kodlanmış dilden ve gizli toplantılardan da bahsetmiyorum. Medya, pedofili yüzünden öfkelenen insanlardan çocukları tek başına sömürmekten DAHA FAZLA para kazanıyor.

Benim teorim bu bilgilere dayanıyor, teorinin kendisine ulaşmak istiyorsanız, cesurca gidin.

2009 yılında, Tiara’daki bebeklerTLC’ye ulaştı. Öfke hemen oldu. Başlıca medya kuruluşları, Tiaras’taki Toddler’s’de gösterilenleri kınamak için çocuk psikologlarını işe aldı. Ancak 7 sezon devam etti. T & T’nin senaryolaştırıldığı argümanını yapabilirsiniz, ancak bu durumu daha da kötüleştirir. Bu bilgi, kötü muamele gören, sömürülen ve cinselleştirilen bir çocuk hakkındaki bir hikayenin satılacak bir hikaye olduğunu ima eder.

TLC’nin hüküm giymiş suçluları finanse etmediğini iddia edebilirsiniz … oh bekleyin. Yapamazsın. Honey Boo Boo’nun annesi, zamanla iki suçlu seks suçluyla yakalandı. İki çocuğunun babası ve en büyük kızını sekiz yaşında taciz eden adam. Buna rağmen, TLC hala T&T spin-off’larını zorluyor. Nedenini merak ediyorum? (İçine bile girmeyeceğim 19 Çocuk ve Sayma.)

2010 yılında, 8 (imsi) yaşındaki kızların “Bekar Bayanlar” için çok açık kostümlerle dans ettiği bir çocuk dans yarışmasının bir videosu viral oldu. (Videoya bakmamanı tercih ederim ama hakkında okuyabilirsin buraya.) Öfke. Ulusal manşetlere çıktı. Haber kaynakları tarafından kapsanmıştır. Bunun ÇOK tartışmalı olduğu medya tarafından çok açık bir şekilde ifade edildi.

Her zaman ebeveynlerden bir alıntı hatırlayacağım. Kızlardan birinin babası Cory Miller, bugün “Günaydın Amerika” ya “Bu tamamen bağlamın dışına çıkarıldı” dedi. “Kızlar milyonlarca insan tarafından görülmemeli.”

Bu, dansın gerçekleştiğini onayladığım anlamına gelmez, ama fark etmemi sağladı “” Oh. Çocukları cinselleştirmeye dair sözleri yaymaya çalışarak, herkes bunu herkesin sosyal medya zaman çizelgelerine koydu. Bu çocukları korumaya çalışarak, herkes dansını küçük bir dans yarışması yerine tüm Amerika’nın görmesini sağladı. “

Komik olan çünkü Dans eden anneler sadece iki yıl sonra giriş yaptı. Yine, cinselleştirilmesiyle ün kazanan ve tartışmalı olan dans veya kostümlerin hiçbirini birbirine bağlamayacağım. Ama danslardan birinin “Üstsüz Şov Kızları” başlığı sizi bu programın hem kötü hem de çocukları cinsel açıdan tartışmalı olarak sömürdüğüne ikna etmeye yetmeli. Çocukların çoğu şovda ve stüdyoda genel taciz olduğunu söyleyerek ortaya çıktı.

Yine, World Wide Web’den tam bir öfke. Her yerde iğrenme. Sekiz mevsim sürdü. Gösteri ayrıca bazı kızları A listesi ünlülerine dönüştürdü.

Pedofillere göz yumdukları için Netflix aboneliğinizi iptal mi ettiniz? Mantıklı. Ancak 2013 yılında belgesele ev sahipliği yaptı “Tüm Erkekler Pedofiller mi? Erkeklerin gençlere olan çekiciliği üzerine hareket etmekten kaçınmalarını beklemenin haksızlık olduğunu savunan bir belgesel. Pedofili ile 18 yaşın altındaki insanlara çekicilik arasında bir fark olduğunu ortaya koymaya çalışıyor. Filmin tamamını izlemedim çünkü iğrenç ama tüm dokümanı YouTube’da bulabilirsiniz. Yine, hiçbir şey önermemek.

Şimdi, Cuties’e geçiyoruz.

Maïmouna Doucouré’nin hikayeyi, 2017 feminist bir parçası olarak çocukları cinselleştiren bir kültürü eleştirmek için yazdığı argümanını hepiniz duymuşsunuzdur. İle çalıştığı Çocuk psikoloğu çekimler sırasında. Burada güçlü bir mesaj olup olmadığına sizi ikna etmeye gelmedim. Ancak, Netflix’in kendi başlığını yapmak yerine bu başlığı almayı seçmesi ilginç.

Amerika, çocukları cinselleştiren mevcut içerikten fazlasıyla memnun. Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve Tiaras, Dans Anneler, Onüç, Küçük Gün Işığı, Leon, Güzel Bebek, Taksi Şoförü vb. Aleyhinde dava açabilirsiniz. (Tüm bu filmleri mi seslendiriyorum? Tam değil. Bu tartışmalı bir altyazı, film değil Sub. Tarafsız olmak istiyorum. Ama onların sorunları olduğunu iddia edebilirsiniz.)

Netflix, 20 Temmuz’da “Cuties” i satın aldığını çoktan duyurmuştu. Ancak, twerking / dans / aktrislerden hiç bahsedilmedi.

“Bu yılki Sundance Film Festivali’nde Yönetmenlik dalında Dünya Sinema Dramatik Jüri Ödülü’nü kazanan yazar-yönetmen Maïmouna Doucouré’den CUTIES’in (MIGNONNES) 9 Eylül’de Netflix’te yayınlanacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Sonra 20 Ağustos dönüyor. Netflix için, ana aktrisleri cinselleştirilmiş kıyafetler ve pozlarla gösteren yeni bir afiş var. Filmin Sundance başarısından söz edilmiyor. Poster, Dans Eden Anneler veya Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar ve Taçlar dışında bir şeyden ayırt edilemez. Netflix bunun yerine twerking açısını zorluyor.

20 Temmuz ve 20 Ağustos arasında #SaveOurChildren ve benzer temalı aktivizm her bir sosyal medya platformunda trend olmaya başladı. Elbette Netflix bunu biliyordu, kesinlikle medyada çocukların cinselleştirilmesinin daha duyarlı ve farkında olduklarını biliyorlardı?

Film yayınlanmadan ÖNCE trend olmasına rağmen, Netflix için en azından bunu düşünmek mantıklı olmaz mıydı? tonlama akışı için cinsel içerikli bazı sahneler?

Hayır, tam olarak ne yapacağımızı biliyorlardı. “Cuties” in yayın platformunda canlı yayınlandığı an, filmden tiksinti duyan insanlar hemen filmden fotoğraflar ve klipler alıp her yere koydular. Herkes filmi izlemek ve rahatsız edici sahneleri eleştirmek için yarıştı. Herkes tarafından konuşuldu.

Cuties’i hiç izlemedim, ancak filmden neredeyse her bir uzlaşmacı veya cinsel temalı çekimi, onlara bakmak zorunda kalmadan gördüm. Twitter akışımda bu çocukların yakın plan popolarının sayısız fotoğrafı var. Bu görüntüleri izlemeye asla razı olmadım, sadece herkesin sosyal medya sayfalarında.

Büyük şema içinde, Netflix’in bunun olacağını bildiğini düşünüyorum. Platformlarının geri tepeceğini biliyorlardı, ama daha da önemlisi, onlar için ücretsiz tanıtım. Öfke olmasaydı, dürüst olmak gerekirse, “Cuties” in Netflix’te popüler bir izle olacağını düşünmüyorum. Filmi tanıyan tanıdığım% 90’lık sağlam bir insan öfke yüzünden filmi biliyor.

Netflix’in manşetlere çıkma çabasıyla öfkeyi kendisinin yerleştirdiğini düşünüyorum.

Nihayetinde, çocuklara yönelik cinsel istismarla mücadeleye karşı herkesin en iyi niyetine rağmen, sonuç, binlerce insanın on bir yaşındaki dört çocuğun fotoğraflarını ve videolarını rastgele kıyafetler içinde twerking paylaşması oldu. Evet, insanlar artık “Cuties” filminin ve saldırgan sinematografinin farkındalar, ancak milyonlarca insanın şu anda (umarım istemeden) 11 yaşındaki bir gruba göz yumduğunu görmezden gelemeyiz.

Netflix ne yaptıklarını biliyor.

Tek soru, bir dahaki sefere bunun olmasını aktif olarak önlemek için ne yapmalıyız?

“Netflix’in “Cuties” filmi üzerine kendi karalama kampanyasını başlattığına ve herkesin filmde oynadığına inanıyorum” üzerine 12 yorum

1. Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa ciddiyim hayran edici, sağolun 26-09-2020 17:27:20

2. Trabzon merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımınız yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 09:20:22

3. Rize merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımınız inanki iyi, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:19:12

4. Adıyaman merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfanız harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım 05-10-2020 10:03:39

5. Yozgat merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfan yeminle dikkat çekici, teşekkürler 15-10-2020 18:08:59

6. Bu konu : ” Netflix’in “Cuties” filmi üzerine kendi karalama kampanyasını başlattığına ve herkesin filmde oynadığına inanıyorum ” çok güzel. Selam herkese sayfan vallaha hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 160

7. Bu konu : ” Netflix’in “Cuties” filmi üzerine kendi karalama kampanyasını başlattığına ve herkesin filmde oynadığına inanıyorum ” çok güzel. Merhaba web sitesi vallaha hayran edici, face de paylaştım , gaye – 314

Yorum yapın