(TL; DR) Netflix’in “Mormonlar Arasında Cinayet” filmindeki kritik hatalar, Joseph Smith’in ilk karısının gerçek adını dışarıda bırakır. Mormonizm ile ilgili trajedilerden nasıl kaçınılabileceğine dair önerileri ima ederken, “Mormonlar Arasındaki Cinayet”, Mormonizmin aslında Vergisiz Modern Bir Gün gibi görünen Şiddetli – 200 Milyar Dolarlık Gizli Tarih – Korku Moğolunun sayısız yolunu özetleyebilirdi. “din”. Sayısız dehşet arasında, bu taslak bu “dinin” 1932’de Adolf Hitler’i onaylamasını ve bu “dinin” çocuklara, ırka ve eşit haklara yönelik devam eden saldırısını içerebilirdi.

5 Mart 2021 itibariyle, Netflix belgeseli “Mormonlar Arasında Cinayet” bu yanlış isimle “Emma Hale Smith” i temsil ediyordu. Gerçekte, “Emma Hale Smith Bidamon” Joseph Smith’in ilk karısının adıdır.

Bunu yaparak, aksi halde aferin Bilgi-eğlence dizisi, Emma’nın Joseph ile evliliğinin onun iki evliliğinden sadece biri olduğunu ve Joseph’in öldürülmesinden sonra Mormonizm’i terk edeceğini kabul etmiyor.

Bu, Mormonizmin seçici ve çelişkili tarihinin diğer temsillerinin de romantikleştirir Sarsılmaz bir sömürge olarak “Joseph ve Emma” nın evliliği bağ, bunu diğer Küresel Tarih, ABD Tarihi ve Mormon Tarihindeki dağları kabul etmeyerek yaparlar.

Bu kritiktir çünkü seçilerek temsil edilen bu tarih, genellikle 24 tanıdık, İncil’deki meleğin Joseph Smith’i ziyaret ettiği iddia ediliyor Mormonizmin 1800’lerde sömürge dönemindeki başlangıcının bir parçası olarak, bir asır sonra, 1932’de Mormonizm, Adolf Hitler’i ve Mormonizm, 1978’e kadar ırkçılığı açıkça uyguladı.

ÇÜNKÜ UTAH’DA, ABD’DE VE DÜNYA’DA MİLYONLARCA KİŞİ, “MORMONLAR ARASINDAKİ CİNAYET” VE DAHA FAZLASI GİBİ TRAGEDİLERDEN YARARLANIYOR VE DAHA FAZLASI, İŞTE “MS BİDAMONU” HAKKINDA DA BİLMENİZ GEREKEN 15 DAHA GİZLİ ŞEY VAR. HERKESİN MORMONİZMLE İLGİLİ DAHA FAZLA TRAGEDİ VE KALP AĞRISINDAN KAÇINMASINA YARDIMCI OLUN.

GİZLİ MORMON TARİHİNİN BÖLÜMLERİNE GÖRE:

1. Sömürge dönemlerinde, Mormonizm’in tek kurucusu olan “Joseph Smith” adında bir erkek çocuktu ve 22 yaşında “Emma”, 21 yaşındaki “Joseph” ile tek, uzun ömürlü, tek eşli evliliği olacak şekilde evlendi. . (1827-1844 evli).

2. Evlilik sırasında, “Emma”, “Mormon Kitabı” nın sözlü tercümesinin tek hatip olmasından dolayı bazen Joseph’in birkaç kutsal kâtipinden biri olarak görev yaptı. Kelimelerin orijinal olarak yabancı bir dilde olması ve bir metal plaka yığınına (altın, pirinç veya bakır) kazınmış olması nedeniyle bir çevirmene ve yazıya ihtiyaç duyuldu. Emma veya diğer yazıcılarla yapılan çeviri süreci, Joseph’in doğaüstü güçlere sahip üç çeviri cihazından birini kullanmasını içeriyordu. (1) (2) (3). Joseph ayrıca konuşma yaparken kendisini bir perde veya başka bir bölücü ile görsel olarak yazarlardan ayırırdı. Yazar, Joseph’in hangi cihazdan konuştuğunu göremedi.

3. Bir sebepten ötürü, Emma’nın Joseph ile evliliği tek eşli değildi.

4. Emma’nın Joseph’le olan evliliği, 27 Haziran 1844’te 17 yıl sonra, o zamanlar iyi bağları olan, koruyucu ama bazen saf olan Joseph ve kardeşi Hyrum’un stratejik olarak tutuklanmalarına izin verdikleri, ancak korunacaklarını beklemek için nedenleri olduğunda sona erdi. Öldürüldüler. (1) (2) (3) (Joseph öldüğünde 39 yaşındaydı).

5. Joseph cinayeti, sömürge Mormonizminin göçmen ve yerli takipçilerinin Illinois’de “Nauvoo” adında bir şehir inşa etmelerinden sonra gerçekleşti. Emma asla uzakta olmadı. Bu da haftalar içinde Joseph ABD Başkanı için aday olduğunu duyurdu. Bu, “Emma Hale Smith” i “First Lady” yapabilirdi.

6. Joseph’in öldürülmesinden hemen sonra, şu ya da bu nedenle, Mormonizm’in takipçileri, kolonyal ABD’de İncil’deki İsa Mesih’in müjdesi-yeni ortaya çıkan-yeni ortaya çıkan bir lider olarak kimi takip etmeleri gerektiğine dair farklı yorumlara sahipti. Mormonizmin süregiden kolektif hayal gücü ve sömürge dönemlerinin şiddetli doğası, bunun nasıl en aza indirildiğindeki kritik tutarsızlıklara katkıda bulundu. Çoğu takipçi Nauvoo’dan dört farklı gruptan birinde ayrıldı. Emma ve Joseph’in çocukları Nauvoo’da kaldı. Grupların farklı adları “Bağlı”, “Bağlı Olmayan”, “Yeniden Düzenlenmiş” ve daha fazlasını içeriyor. Emma’nın desteğiyle, Emma ve Joseph’in oğullarından biri sonunda Nauvoo’nun lideri oldu. (Bu, bir makaleyi daha öne çıkanlara satan organizasyondur. 200 milyar dolar takip için 30 milyon $ 2017 yılında).

7. 17 yıllık bir eş öldükten veya öldürüldükten sonra, pek çok insan üç buçuk yıl sonra aynı tarihte yeniden evlenmiyor, bu aynı zamanda ölen eşlerinin “Doğum Günü” idi, ancak Emma’nın 23 Aralık’ta (1847) Lewis C. Bidamon ile evlendiğinde yaptığı tam olarak buydu. . Tarih iddia ediyor Bidamon Lutherci olarak yetiştirilmiş ve Joseph’in tuhaf cinayetinden hemen sonra meydana gelen Mormonizmin çeşitli bölümlerinden herhangi birinin üyesi olmamıştır. Emma bunu, Joseph ile birlikte geçirdikleri süre boyunca yaşadıkları acıya saygı duymak için mi yaptı? Bunu tek başına yaşadıklarını protesto etmek için mi yaptı? Bu belirli tarihi seçmesinin başka ne gibi nedenleri olabilirdi?

8. Emma’nın Joseph ile evliliği 17 yıl iken, Bidamon ile evliliği 24 yıl sürdü (1847-1871). 30 Nisan 1879’da 74 yaşında vefat ettiğinde sona erdi.

Mormonizmin tüm seçici tarihi gibi, şu ya da bu nedenle, Emma’nın tarihinin bu kritik bölümlerinin unutulması, gizlenmesi, kamufle edilmesi ya da farklı şekillerde tamamen dolandırılması bekleniyor. Kaynağa bağlı olarak, bazen bu kasıtlı gibi görünüyor, bazen bu sadece bir tesadüf gibi görünüyor. “Mormonlar Arasında Cinayet”, özellikle “Emma” ile ilgili olmadığı için isminin yanlış sunulması anlaşılabilir.

ÇÜNKÜ BURADA “MORMONİZMA” HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 7 GİZLİ ŞEY:

1. Aşamalı gereksinimleri karşıladıktan sonra, Mormonizm’in takipçilerine, Mormonizm’de “Tapınaklar” olarak adlandırılan, dünya çapında 100’den fazla benzersiz, özel binada özel törenlerde “yeni isimler” atanır. İzleyicilere bu yeni isimlerin kendilerine verildiği anda kendilerine özgü olduğu söylenir, gerçekte isimler dünyadaki her binada aynı olan aylık bir programı izler. Program bulunabilir İşte.

2. Joseph Smith’in paylaşması söylendiği hikaye benzersiz değildi, sömürge dönemlerinde 16’dan fazla yetişkin neredeyse aynı bir hikaye anlatmıştı ama Joseph bunu bilemeyecek kadar gençti. Bu hikayelerden biri, “Nathan Harris” adlı zengin bir adamın oğluyla evlenecek bir kızı olacak “Solomon Chamberlain” adlı bir adam tarafından paylaşıldı. Nathan Harris aynı zamanda “Martin Harris” in de babasıdır. Martin, sömürgeci Mormonizm için eleştirel, tartışmalı, şiddetli ama vatansever bir katalizördü. Bugün, Nathan Harris’in doğrudan soyundan gelen biri, Mormonizmin en kritik liderlerinden biridir ve onlarca yıldır da öyle. Ek olarak, sadece birkaç yıl öncesine kadar, Mormonizmin en kritik 15 lideri birbiriyle ilişkiliydi. Madde 6’ya bakın İşte.

3. “Mormon Kitabı” olarak bilinen yayının, kendisinden 26 yıl öncesine kadar basılan altı tanınmış ve çok bilinmeyen yayına benzer sayfaları ve sayfaları olduğu kanıtlanmıştır. Madde 20’ye bakın İşte liste için.

4. Tarih, Joseph Smith’in gerçekte neye benzediğine dair kritik bilimsel, adli kanıtların ve görüntülerin var olduğunu iddia etse de, Mormonizm bunun yerine onun çizgi film resimlerini kullanmaya devam ediyor. 34. maddeye bakın İşte.

5. Bugün Mormonizmin bazı kısımları 200 milyar dolarlık vergiden muaf bir şirkettir ve hala bir “din” kılığına girmektedir. Madde 41’e bakın İşte.

6. Küresel Tarih, ABD Tarihi ve Mormon Tarihi’nin hangi versiyonlarına abone olursanız olun, nesiller boyunca, şu ya da bu nedenle, Mormonizm ile ilgili olarak bunun gibi kritik hatalar çok yaygın olmuştur. Bununla birlikte, son yıllarda, Mormonizm için orijinal bir açıklamayı yeni bir vatansever, ancak farkında olmak için kritik olan şiddetli, endişe verici ve trajik bir ışıkta kapsamlı bir şekilde desteklemek için yeterince gizli tarih derlendi. ABD Tarihi’nin Mormon Tarihi ile ilgili en kapsamlı, tarihsel olarak geçerli açıklamasını keşfetmeye nihayet hazırsanız, BUNLARIN TÜMÜ İÇİN SİZE ÖZGÜN BİR AÇIKLAMA SAĞLAYABİLİRİM. Derin, vatansever bir nefes alın ve geri kalanını görün İşte.

7. Ayrıca Mormonizmin diğer yozlaşmış kısımlarının 200 yıldan fazla süredir devam ettiğini de bilmelisiniz. Son yıllarda bu parçalar, Utah’ın hukuk sistemini hızlandırdı ve daha da kötüsü. Bu sırların Utah’da ve diğer 32 ABD eyaletinde milyonlarca kurbanı nasıl yıkıma uğrattığını öğrenmeye hazır olduğunuzda, diğer birçok insanı güvenilir rollerde gizlice zenginleştirirken başlayın İşte.

Bu kritik konuşmaları devam ettirelim! Milyonlarca insan hayal edilemeyecek şekillerde acı çekiyor ve bunu yapmak için cesur insanlara ihtiyaç duyan çok sayıda acil iş var. Sonuçta, bir Millet olarak, hepimiz hâlâ değerli değil miyiz? devam eden iş?

Unutma, hayatta kalan biri olarak en büyük korkusun. Acı çekmeni istiyorlar, bugün ölmeni istiyorlar, alkol ve uyuşturucuyla kendi kendine ilaç vermeni istiyorlar. Sadece hayatta kalarak, bu kendi oyununda şeytanı yeniyorsun. Evet acı verici, evet berbat olabilir. Gerekirse “kendi kendine ilaç ver” ama sonra “kendini kurtarmaya” dön çünkü hayatın ve milyonlarca kişi kurtarılmaya değer.

Author

36 Comments

1. Kastamonu merkezden ben ziya. Merhaba siteniz inan ki iyi, face de paylaştım 06-03-2021 18:32:47

2. Diyarbakır merkezden ben hatice. Selamlar sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun 06-03-2021 18:33:05

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız inanki çok iyi, teşekkürler , elif yılmaz – 283

4. Kırıkkale merkezden ben emin. Selamlar web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 06-03-2021 18:33:53

5. Hatay merkezden ben hatice. Selam web sitesi cidden çok güzel, facebookta paylaştım 06-03-2021 18:33:57

6. Bingöl dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Merhaba web siten inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım , ali – 412

7. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten yeminle dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 248

8. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

9. Karaman merkezden ben ahmet. Slm paylaşımınız süper ötesi çok iyi, sağolun 06-03-2021 18:33:57

10. Gürbüz Reply

Erzurum dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . selamun aleyküm sayfanız yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 384

11. Isparta dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Merhaba web siteniz ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım , mehmet – 378

12. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha dikkatimi çekti, saolun , memo – 14

13. Niğde merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım 06-03-2021 18:45:28

14. Kütahya merkezden ben ali. Slm siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 06-03-2021 18:45:46

15. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler , ahmet – 210

16. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 287

17. Kütahya dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Selam web siten harbiden hayran edici, teşekkürler , banu – 395

18. Rize merkezden ben . merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, sağolun 06-03-2021 20:22:37

19. elif yılmaz Reply

Ordu merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web siten harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 07-03-2021 00:14:16

20. Muğla dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Merhaba sayfan harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 129

21. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 432

22. Gürbüz Reply

Mrb siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

23. Adana merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz cidden mükemmel, twitter da paylaştım 13-03-2021 05:46:47

24. Merhaba herkese siten ciddiyim dikkatimi çekti, teşekkürler

25. Karabük dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Slm web siten inanki mükemmel, face de paylaştım , – 151

26. Kastamonu dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . Merhaba web sitesi cidden hayran edici, linkedinde paylaştım , – 207

27. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Hasan – 318

28. Hakkari merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 16-03-2021 19:41:26

29. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. Selam paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ahmet – 78

30. Bu konu : ” Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 299

31. Tunceli dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . merhaba arkadaşlar sayfanız inanki dikkatimi çekti, şukuladım , memo – 5

32. İstanbul merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten valla iyi, sosyal medyada paylaştım 06-04-2021 07:22:16

33. Mersin dan kimler var. Netflix’in “Mormonlar Arasındaki Cinayet” deki Kritik Hatalar . selamun aleyküm siteniz yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Emine – 115

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link