Kategoriler
Genel

New Yorker’ın bir sorusu var

Bir komplo olabilir, olmayabilir. Burada yedi haftadan fazla süren ve işsizlik iddiasıyla dava açıldı. İki çocuk evde, biri Ekim ayında yolda. Şubat ayının sonundan beri tek bir kuruş almadım. Bu arada insanlar evde mutlu olmak için neredeyse 1000 dolar aldıkları için çok mutlular. Hatta bazı borçlar daha fazla borç almak ödeme. Bir kafiye ya da sebep var mı? Yüzde 71’inin Mart ayı başından itibaren ödeme almadığını söyleyen makaleler gördüm. Buradaki son oyun nedir? İşçi sınıfı ailelerinin ışıkları açık tutmasını, ipotek yapmasını, araçlarını tutmasını, acil durumları ele almasını ve hatta yemek yemesini nasıl bekliyorlar? Bunu ne kadar süre devam ettirebiliriz ve söylemek istemiyorum ama bu planın bir parçası mı? Büyük işletmeleri rahatlatabilirsek, neden gerçekten mücadele eden ve yıllık maaşlarının büyük bir kısmını vergiler üzerinden ödeyen insanları rahatlatamıyoruz? Neden kimse bu konuda daha büyük bir şey yapmıyor? Çok fazla dikkat dağıtıcı şey görüyorum ve otuzdan fazla milyon insanın ödeme yapamadığından sonra gerçekten kimsenin söyleyecek çok şeyi yok. Bu, önümüzdeki birkaç yıl içinde ekonomiyi nasıl etkileyecek? Her neyse bugün mücadele ediyorum ve ufukta daha fazla mücadele görüyorum, milyonlarca ailenin karşılaştığı sorun hakkında daha fazla farkındalık yaratmayı umuyorum. Umarım hepiniz iyi günler dileriz. Tanrı korusun ve güvende kalın.

“New Yorker’ın bir sorusu var” için 21 yanıt

Niğde merkezden ben Gürbüz. Selamlar siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 09-05-2020 11:00:52

Isparta merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşım yeminle hayran edici, face de paylaştım 10-05-2020 11:14:40

Yozgat merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web sitesi yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 13-05-2020 10:57:16

Ordu merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 14-05-2020 08:14:03

Kars merkezden ben doruk. Selamlar bu web sitesi inan ki dikkat çekici, teşekkürler 14-05-2020 09:06:52

Elazığ merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web sitesi cidden çok iyi, teşekkürler 14-05-2020 09:06:57

İstanbul merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, sağolun 14-05-2020 09:07:00

Tokat merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler 14-05-2020 09:07:03

Tekirdağ merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-05-2020 01:37:24

Aydın merkezden ben ahmet. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 26-05-2020 18:21:48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir