Kategoriler
Genel

Nihai gerçeklik – Daha ileri gitmeden önce bunu okuyun

Herhangi bir kişiden herhangi bir sebepten (ırk, renk, din, vb.) Nefret ediyorsanız, Tanrı’nın var olmadığını düşünüyorsanız ya da başka bir kişiyi kendi hayatınızı ‘kurtarmak’ için öldürürseniz, daha fazla okumayın çünkü bu mesaj sizin için değil.

İnternette dolaşan mevcut komplo teorilerini hemen hemen okudum. Bence şu anda dünyada kesinlikle bir şeyler oluyor ve şimdiye kadar tüm insanlık tarihi boyunca, bu insanların en iyi yararı değil, ama bu sadece iyi niyetli insanların çoğunun daha derin bir sorunun belirtisi. .

Komplo teorisyenlerinin çoğunun yanlış gittiğini düşündüğüm en önemli mesele ‘Gerçeği’ tanımlamaları.

Gerçek sadece kişisel bir şey değildir, ancak paylaşılan bir varlıktır, bu paylaşılan varlıkta sizin rolünüze sahip olmadan önce Gerçeği çağırırız. Önce Gerçeği kendiniz tanımlamalı ve açmalısınız. size delil getirdiğinden bahsediyor.

Gitmeden ve dışarıdan bulmadan önce içeride sahip olmanız gereken Gerçek Gerçek, başkalarından, kitaplardan, tarihten, Tanrı ile olan kişisel ilişkinizdir. Tanrı ile bu kişisel ilişkiden gelen Gerçek Gerçek, her şeyden önce sıcak, sevgi dolu ve kuşatıcı olarak tanımlanabilecek bir duygudur. Gerçek soğuk bir bilgi parçası değildir, ancak Gerçeği içeren bilgiler, şu anda okuduğunuz gibi Gerçek Gerçeği aramanızda sizi Gerçek Gerçeğe yönlendirebilir.

Çoğu insan Tanrı ile kişisel bir ilişkinin ne olduğunu anlamıyor çünkü Yeni Ahit’i veya İncil’i bile okumuyorlar. Tanrı ile kişisel bir ilişki, her şeyden önce Tanrı’yı ​​anlamak, onu kalbinizde tanımlamaktır. Bunu, İsa Mesih erkeğini Tanrı’nın insan tezahürü olarak anlayarak ve Tanrı’nın İsa’nın hayatı boyunca İncil’de okunabileceği gibi Sevgi türünü anlayarak yaparsınız. Bunu yapın ve Tanrı’yı ​​içinizde ve dışınızda bulacaksınız.

Bu ya da başka bir dünyanın size verebileceği başka bir Hakikat yoktur, bu tek bir şey dışında size herhangi bir yardımda bulunacaktır: Tanrıyı anlayın, O’nu içinizde bulun ve onu her şekilde arayın, O tam anlamıyla her şeyde ve herkesin içinde. onunla etkileşime giriyorsun, ama onu kalbinin içinde hiç bulamadıysan, onu onun dışında da bulamazsın. Tanrı’yı ​​önce kalbinizde ve size açıklanan Nihai Gerçeğin Gerçeği’ni bulamadıysanız, bu komplo teorilerinin size attığı tüm kısmi Gerçeklere düşeceksiniz, her zamankinden daha fazla kayıp, tamamen zayıf ve çaresiz hissedeceksiniz. .

İşte gerçekten dikkate almanız gereken birkaç ayet:

Yuhanna 14: 6 İsa, “Ben yol, gerçek ve yaşam benim. Babam benim dışımda kimse gelmiyor.

Yuhanna 14:27 Seninle bıraktığım barış; huzurum sana veririm. Sana dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Kalplerinizin rahatsız olmasına izin vermeyin ve korkmayın.

2.Timoteos 1: 7 Çünkü Tanrı bize korku ruhunu vermedi; ama güç, sevgi ve bilgelik.

Romalılar 8:28 Ve biliyoruz ki her şey onun amacına göre çağrılmış olan Tanrı’yı ​​sevenlerin iyiliği için birlikte çalışır.

1 Yuhanna 4:18 Aşkta korku yoktur. Ama mükemmel aşk korkuyu dışarı atar, çünkü korku ceza ile ilgilidir. Korkan sevgide mükemmel değildir.

İşaya 35: 4 korkulu kalpleri olanlara, “Güçlü ol, korkma; Tanrınız gelecek, intikam alacak; ilahi çile ile seni kurtarmaya gelecek. ”

Atasözleri 3: 6 Her şekilde O’nu kabul eder, O da yollarını yönlendirir.

Matthew 6:25 “Kim hayatını kurtarmak isterse onu kaybeder, ama aşkım için hayatını kaybeden onu bulur.

2 Timoteos 2:14 Onlara bunları hatırlat ve onları Tanrı’nın huzurunda ciddiyetle suçla kelimeler hakkında kavga etmemekişe yaramaz ve dinleyicilerin harabiyetine yol açar.

Kötülerle ilgili olarak:

Daniel 12:10 Birçok kişi saflaştırılacak, lekesiz ve rafine edilecek, ama kötüler kötülüğe devam edecek. Kötülerin hiçbiri anlamayacak, ama bilge olanlar anlayacaktır.

Mezmur 10: 4 Kötüler, yüzleşmenin kibirinde O’nu aramaz. Bütün düşünceleri “Tanrı yok” dur.

2 Selanikliler 1: 9 Bunlar, Rab’bin huzurundan ve gücünün ihtişamından uzak, sonsuz yıkım cezasını ödeyecek,

Jude 1:10 Ama bu adamlar anlamadıkları şeyleri aşağılarlar; ve içgüdüleri ile bildikleri şeyler, mantıksız hayvanlar gibi, bu şeylerle yok edilirler.

Mezmurlar 37:38 Bütün günahkarlar yok edilecek; kötüler için bir gelecek olmayacak.

“Nihai gerçeklik – Daha ileri gitmeden önce bunu okuyun” için 36 yanıt

Kayseri merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 05-05-2020 11:58:38

Sivas merkezden ben mehmet. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun 11-05-2020 00:04:47

Ordu merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımın yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım 14-05-2020 08:58:43

Giresun merkezden ben mehmet. Selam herkese paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım 14-05-2020 08:58:57

İzmir merkezden ben doruk. selamun aleyküm siteniz inan ki dikkat çekici, şukuladım 03-06-2020 11:45:02

Uşak merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 08-06-2020 07:22:16

Sivas merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 09-06-2020 11:04:24

Düzce merkezden ben Aylin. Selam paylaşım yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-07-2020 07:45:27

Ağrı merkezden ben Gürbüz. Selam web siteniz inanki çok güzel, face de paylaştım 20-07-2020 08:29:34

Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese siteniz harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 02-08-2020 18:08:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir