Normie Fenomeni

q. normlarla anlaşma nedir? a. korku.

öğrenmenin yanı, deneme yanılma gerektirmesidir. özellikle hata. hata yapmak. Öğrenme sürecinde en saçma hataları yapanlar, ısrar ederlerse en çok öğreneceklerdir. bu makine. bu yüzden aptal kral olur.

normlar ne yapar? ortak düşünceyle birleşirler çünkü hatanın sonuçlarını en aza indirir. daha az eleştiri. daha az eleştiri korkusu. daha fazla uyum. bilinmeyenin korkusuna karşı kaçınma tepkisine dayalı daha fazla uyum. bu norm dinamiğidir.

otoriter dinamik neden geniş ölçekte işliyor? çünkü normal korku tepkisini kırar. normlar otoriteye ve uygunluğa yanıt verir çünkü eleştiriyle karşı karşıya kaldıklarında onlara makul bir reddedilebilirlik verir. suçlama yokuş yukarı akıyor. (pratikte yokuş aşağı akar, ancak normlar bunu çözememiştir.)

normlardan başka ne çıkıyor? Başarılı olan her şeye birleştirme. her başarılı girişim, norm istilasından muzdariptir. 80’lerin sevimsiz şarkısının çaldığı ve hot rod’u takip eden bu ppl kalabalığının büyüdüğü ve büyüdüğü hot rod sahnesi gibi. aynı bok. bu yüzden iyi şirketler kötüye gider. bu yüzden karenler var. bu yüzden nortel ve jant sert bir şekilde düştü. Beartaria bile bu dinamiği yaşayacaktır. kaçınılmaz.

çözüm nedir? korkusuzluğun normlaştırılması. korkusuzluğu aşılayın. kahramanları bekleyen aptallar yapmak. kötü moda seçimlerini hoş karşılayın.

bu aynı zamanda “kraliyet pislikleri” fikrini de açıklıyor. yalnızca eleştiriye karşı bağışık olan bir kohort büyük ölçüde başarısız olabilir.

şerefe!

https://www.youtube.com/watch?v=YgSPaXgAdzE

“Normie Fenomeni” üzerine 17 yorum

1. Sinop merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfan inan ki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 27-08-2020 06:07:11

2. Burdur merkezden ben gaye. Slm paylaşımın yeminle dikkat çekici, face de paylaştım 01-09-2020 00:06:24

3. Kırklareli merkezden ben banu. Slm siteniz cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 19-09-2020 07:44:32

4. Çorum merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha çok güzel, teraziye tıkladım 26-09-2020 17:24:35

5. Karabük merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siteniz cidden dikkatimi çekti, teşekkürler 02-10-2020 09:54:09

6. Bursa dan kimler var. Normie Fenomeni . Slm bu web sitesi cidden dikkat çekici, tebrikler , Gürbüz – 39

7. Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 15-10-2020 14:59:27

Yorum yapın