Büyürken bana sık sık 1/10 kişinin eşcinsel olduğu söylendi (>% 10). Eşcinsel topluluğuna karşı hiçbir kızgınlığım olmasa da, bu rakam her zaman orantısız şekilde yüksek görünüyor.

Bazı bağımsız araştırmalar yaptıktan sonra, sezgimin aslında doğru olduğunu keşfettim. The gerçek Kendini LGBTQ olarak tanımlayan kişilerin yüzdesi% 10’a yaklaşmıyor.

Cinsiyet yönelimi ve akıl sağlığı sonuçları arasındaki ilişkiyi analiz eden bir çalışmada, 45.000’den fazla katılımcının yalnızca% 2,8’i gey, biseksüel veya diğer olarak tanımlandı.

Bir kez daha, eşcinsel topluluğuna karşı hiçbir kızgınlığım yok, ancak verilerin belirli inançları ilerletmek için abartılmış olduğunu hissediyorum. 1/10 kişi eşcinselse, eşcinsel evliliğe meydan okumak çok daha zordur. Ancak durum bu değil. 100 kişilik bir odadaysanız, 3 kişiden daha azının eşcinsel olma olasılığı yüksektir.

Bu beni son noktama getiriyor. Bence toplumumuz, “normal” olarak gördüğümüz ve “anormal” olarak değerlendirdiğimiz şeylere silah attı. Görünüşe göre cinsiyet yönelimi / cinsiyet kimliği ve akıl hastalığı arasında güçlü bir ilişki var.

Akıl hastalığını hiçbir şekilde damgalamak istemiyorum. Bence LGBTQ olarak tanımlanan pek çok kişi (özellikle cinsiyet değiştirmeyi düşünenler) akıl sağlığı terapisi almalı.

Gey / trans bireylerin daha yüksek akıl hastalığına sahip olmasının nedeninin toplumsal faktörlerden (zorbalık, tecrit vb.) Kaynaklanabileceğini anlıyorum. Böyle bir tutarsızlığı hesaba katacağını sanmıyorum.

Ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Yorumlarda nefret yok lütfen.

TLDR; Bize yalan söylendi. 1/10 eşcinsel değil. Gerçek istatistik 3/100 kişiye daha yakın.

Author

14 Comments

1. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden güzel, sağolun

2. Merhaba herkese sayfan harbiden güzel, linkedinde paylaştım

3. Bu konu : ” Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan valla çok güzel, teşekkürler , emin – 359

4. Bu konu : ” Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 76

5. Bu konu : ” Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi ” çok güzel. Selam herkese web sitesi gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , – 495

6. merhaba arkadaşlar siten cidden çok güzel, twitter da paylaştım

7. Slm web sitesi gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım

8. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi ” çok güzel. selamun aleyküm siten inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler , elif yılmaz – 67

9. Şanlıurfa dan kimler var. Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi . selam arkadaşlar siteniz valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ziya – 14

10. Isparta dan kimler var. Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi . Mrb sayfanız cidden çok iyi, teraziye tıkladım , Hasan – 71

11. Samsun merkezden ben emin. selamun aleyküm paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, şukuladım 31-03-2021 02:30:59

12. Samsun dan kimler var. Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi . Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi hayran edici, face de paylaştım , gaye – 209

13. Trabzon dan kimler var. Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi . Selamlar sayfanız inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 428

14. Bu konu : ” Nüfusun sadece% 3’ü LGBTQ’dur —-> Devlet Size Yalan Söyledi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inanki çok iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 239

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link