Obama 1995’ten Beri Çocuklarınızın Beyinlerini Yıkıyor: İki Kitaba Rağmen Bill Ayers ve Chicago Annenberg Meydan Okumasını Hiç Tartışmadı

Uzun Öykü Kısa: Ortak Çekirdek Çok Önceleri Başladı ve “masum çözüm sunumu” öncesinde Mükemmelleştirildi.

Yönetim Kurulu tarafından Chicago Annenberg Challenge’ın (1995–1999) kurucu başkanı ve başkanı olarak seçilen Barack Obama, Illinois’in 1. Kongre Bölgesi için 2000 Demokratik ön seçimlerinde aday olmak üzere Eylül 1999’da başkan ve başkan olarak istifa etti. ve yerine Edward Bottum (1999–2001) geldi.

Chicago School Reform Collaborative’in 1995 yılında açıklanan kurucu üyeleri şunlardı:[38]

William Ayers

Chicago Annenberg Challenge (CAC), 1995’ten 2001’e kadar Chicago’daki devlet okullarının yarısıyla çalışan ve Annenberg Vakfı’ndan beş yıl boyunca 49,2 milyon dolarlık 2’ye 1 eşleştirme hibesi ile finanse edilen bir Chicago devlet okulu reform projesiydi. Hibe, özel bağışlarda 49,2 milyon dolar ve kamu parasıyla 49,2 milyon dolar ile eşleştirilmesine bağlıydı. Chicago Annenberg Challenge, Walter Annenberg’in devlet okulu reformunu desteklemek için verdiği 500 milyon dolarlık hediyenin bir parçası olarak beş yıl içinde 387 milyon dolar kazanan, yerel olarak tasarlanmış 18 Annenberg Challenge proje sitesinden biriydi. Chicago Annenberg Challenge, Chicago Halk Eğitim Fonu’nun (CPEF) halefi bir organizasyonun kurulmasına yardımcı oldu ve Haziran 1998’de Chicago’nun eğitim için ilk topluluk vakfına ilk bağışçı olarak 2 milyon dolar verdi.

Haziran 1993’te Annenberg, tarihteki özel eğitime en büyük bireysel hediyeyi yaptığını duyurdu – dört okula 365 milyon dolar: Pennsylvania Üniversitesi ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’ndeki iletişim programlarının her biri için 120 milyon dolar, Harvard Koleji’ne 25 milyon dolar, ve mezun olduğu okul olan New Jersey, Hightstown’daki Peddie Okuluna 100 milyon dolar.[1][2]

Ekim 1993’te Annenberg, Northwestern Üniversitesi’ne 25 milyon $ ‘lık sınırsız bir hediye duyurdu ve Northwestern’e yaptığı toplam bağışları 55 milyon $’ a getirdi, hayırseverliğinin odağını K-12 eğitimine kaydırdığı için beş yıllık yüksek öğretime son büyük hediyesi.[1][3]

Haziran 1993’te Annenberg, tarihteki özel eğitime en büyük bireysel hediyeyi yaptığını duyurdu – dört okula 365 milyon dolar: Pennsylvania Üniversitesi ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’ndeki iletişim programlarının her biri için 120 milyon dolar, Harvard Koleji’ne 25 milyon dolar, ve mezun olduğu okul olan New Jersey, Hightstown’daki Peddie Okuluna 100 milyon dolar.[1][2]

Ekim 1993’te Annenberg, Northwestern Üniversitesi’ne 25 milyon $ ‘lık sınırsız bir hediye duyurdu ve Northwestern’e yaptığı toplam bağışları 55 milyon $’ a getirdi, hayırseverliğinin odağını K-12 eğitimine kaydırdığı için beş yıllık yüksek öğretime son büyük hediyesi.[1][3]

Geriye kalan 387 milyon dolar şunlar içindi: ABD’deki 47 milyon devlet okulu öğrencisinin üçte birinin katıldığı en büyük şehir okulu sistemlerindeki okul reformu; ABD’deki 8 devlet okulu öğrencisinden 1’inin katıldığı tüm devlet okullarının dörtte birini oluşturan kırsal okullarda okul reformu için; ve sanat eğitimi için.[1][4]

İKİ KİTAPTAKİ TEK BİR İFADE VE SİYASİ ARKADAŞLARIN ÖNCESİNDE UZUN BAYRAKLANMAMALIDIR

https://en.wikipedia.org/wiki/Chicago_Annenberg_Challenge

“Obama 1995’ten Beri Çocuklarınızın Beyinlerini Yıkıyor: İki Kitaba Rağmen Bill Ayers ve Chicago Annenberg Meydan Okumasını Hiç Tartışmadı” üzerine 10 yorum

1. Siirt merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 22-09-2020 00:32:01

2. Gaziantep merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten mükemmel, tebrikler 22-09-2020 04:57:09

3. Bitlis merkezden ben gaye. Merhaba siten yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 07:58:04

4. Siirt merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siteniz valla hayran bıraktı, face de paylaştım 02-10-2020 11:18:48

5. Sinop merkezden ben memo. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim güzel, şukuladım 19-10-2020 05:21:49

Yorum yapın