Sürdürülebilirlik için “kalori açığı” kilo verme yönteminin gerçekliğini gösteren birkaç çalışma. Kilo vermede birincil hedef olduğu için bu sürdürülebilirlik kelimesini hatırlayın.

“En büyük kaybeden TV şovu diyeti” ile başlayın, 14 yarışmacı daha az ye-çok hareket et yaklaşımını izledi. Günlük yaklaşık 1000 ila 1200 kalori yemek ve egzersiz yapmak. Çalışmanın gösterdiği şey, bazal metabolizmanın önemli ölçüde düştüğüdür. Eskisinden yaklaşık 800 kalori daha az yakıyorlar. Vücudun iyileşip eski metabolizma hızına geri dönmesi umuluyordu ama olmadı. 6 yıl sonra bile düzelmedi. Kilo alımı nedeniyle bir birleşme dizisi yürütülmedi.

2006 yılında kadın sağlığı girişimi olarak adlandırılan bir başka çalışma, 50.000 kadının kalori alımını günde yaklaşık 350 kalori azalttığını gösteriyor. Kalori açığı modeli ile matematik, 7 yıl boyunca yılda 30 pound’dan fazla kaybetme gibi görünmeliydi. bu temel kalori içerideki kalori mi dışarıdaki kalori mi?

7 yılda 0,25 pound kaybettiler.

Bu biraz tavşan deliği. Çünkü herhangi bir doktorun veya beslenme uzmanının kilo vermek için birincil tavsiyesi “kalorileri kısıtlayın ve daha fazla hareket edin”.

Gerçek şu ki, bu yöntemin %99 başarısızlık oranına sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Kaynaklar:

en büyük kaybeden çalışması

kadın sağlığı girişimi çalışması

en büyük kaybeden rekabet – neden başarısız oldu

…hanglestangle tarafından gönderildi
[comments]

35 Comments

1. Merhaba paylaşımınız vallaha hayran edici, tebrikler

2. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten çok güzel, tebrikler

3. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 365

4. Gürbüz Reply

Karabük merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım 18-07-2021 21:00:17

5. Karaman dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . Selamlar siteniz inanılmaz dikkat çekici, tebrikler , emin – 290

6. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım , banu – 129

7. Batman merkezden ben memo. Slm sayfanız ciddiyim çok iyi, sağolun 18-07-2021 21:22:26

8. Çanakkale dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . selam arkadaşlar web siten yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım , hatice – 34

9. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız valla iyi, saolun , Emine – 295

10. Adana merkezden ben Hasan. Selamlar siteniz süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 19-07-2021 17:53:27

11. Siirt dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . selam arkadaşlar siten cidden dikkatimi çekti, şukuladım , hatice – 437

12. Van merkezden ben . Merhaba sayfan yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 22-07-2021 06:16:27

13. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Slm paylaşımın valla hayran bıraktı, teşekkürler , ziya – 255

14. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 353

15. Samsun merkezden ben memo. Selamlar paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 21:05:53

16. Adana dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 281

17. merhaba arkadaşlar sayfan harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım

18. Bilecik dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . Selamlar web siten inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , doruk – 498

19. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Selamın aleyküm siten vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 437

20. Amasya dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . Selam herkese sayfan inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 489

21. Selam herkese web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler

22. Merhaba paylaşımınız harbiden dikkat çekici, şukuladım

23. Trabzon dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . selamun aleyküm sayfan cidden hoşuma gitti, tebrikler , doruk – 286

24. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 12

25. Denizli merkezden ben Emine. Selam siteniz valla dikkat çekici, teşekkürler 10-08-2021 11:43:10

26. Malatya dan kimler var. Obezite. neden herkes şişman . merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım , emin – 468

27. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, sağolun , gaye – 493

28. Gaziantep merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 26-08-2021 20:46:38

29. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki mükemmel, tebrikler , mehmet – 200

30. Selamın aleyküm paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, tebrikler

31. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok iyi, twitter da paylaştım , mehmet – 456

32. Bu konu : ” Obezite. neden herkes şişman ” çok güzel. Merhaba web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 152

Write A Comment