Siyasi eğilimlerden kendimi ne kadar uzaklaştırırsam, bu, halkın bilinciyle “hapisten kaçma kartı” gibi görünmeye başlıyor. “Ah, Çin bunu yaptı …” “Ah, Rusya yaptı …” “BİZİM hatam değil”, en mantıklı olarak her iki tarafın iktidarı ele geçirmek veya iktidarlarının devamını sağlamak için oynadığı hileleri anladığında.

2016’da “korkutucu Rusların Trump’a yardım etmesiyle” kamuoyunun bilincine büyük ölçüde giren bir fenomen, konudan geri adım atmaya ve seçim hilemizin büyük ölçüde ne kadar yerli yerinde olduğunu anlamaya başlıyorum. 2020’nin başlarında kendi endişelerimiz / sivri uçlarımız bile var: oylama makineleri, evrensel posta yoluyla oylama, seçmen kimliği itmeleri vb.

Bu başlıkları ne kadar çok görürsem, ABD vatandaşlarının kendi devlet kurumlarına ve yapılarına olan inançlarını kaybettikleri gerçeğini o kadar çok örtbas ediyor gibi görünüyor: Bu eksiklikler ve başarısızlıklar (Kırmızı veya Mavi). Bu siyasi futbol maçında neden beklenmedik sonuçların ortaya çıktığına dair uygun bir “diğer” ile birlikte “oy sayımı” yanılsaması çürümeye başlıyor.

Basit psikoloji: Aynaya ülkemize bakmak ve yaygın spekülasyonlarla sürece çok az inancın olduğu kaba bir uyanışa sahip olmak yerine her seferinde dış güçleri suçlamak ve “dış müdahale” demek çok daha kolaydır. kendi hükümet duvarlarımızdaki düpedüz yolsuzluk ve komplolar (çoğu kanıtlanmıştır).

İşte sadece birkaç örnek, ancak son 20 yıldaki seçmen sahtekarlığı / yolsuzluk / suçlamalarına bakarak çok daha fazlası:

Denetim, FL Valisi için Broward County’deki 2018 seçiminin israf, ekstra oylar ve gereksiz gecikmelerle gölgelendiğini tespit etti

John Kerry, George Bush’un 2004 seçimlerini çalmasına yardım etti, Rusların, Yeşillerin veya Wikileaks’lerin değil

Evet, Bush v. Gore Seçimi Çaldı

Seçime müdahale etmekle suçlanan tartışmalı ABD oylama makinelerini eleştirenler

Kanye West, Siyah seçmenleri Joe Biden’dan uzaklaştırmanın sorun olmadığını söylüyor

Her seçimde oynanan düzinelerce oyun anlayışıyla karşı karşıya kalınca: Oy vermek nihayetinde önemli mi?

Düzenle: Yayınlandıktan sonra, BİZİM’in (ABD) dünya çapındaki seçimlerin altını oymadaki kirli geçmişini ve neredeyse her zaman% 100 felaket olan darbelere / liderleri yerleştirmeye vb. katılımımızı sorguluyor.

Author

83 Comments

1. Konya merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun 12-08-2020 20:21:42

2. Gaziantep merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz vallaha güzel, teşekkürler 14-08-2020 01:02:45

3. Erzurum merkezden ben ali. Selam herkese paylaşımınız vallaha çok iyi, teraziye tıkladım 21-08-2020 21:37:54

4. Balıkesir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha mükemmel, teşekkürler 26-08-2020 18:55:10

5. Malatya merkezden ben Aylin. Slm paylaşımın vallaha mükemmel, teraziye tıkladım 30-08-2020 05:59:27

6. Mrb paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun

7. Mardin merkezden ben doruk. Merhabalar sayfan vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 07-09-2020 14:28:46

8. Bolu merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 15-09-2020 10:44:45

9. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

10. Bitlis merkezden ben doruk. Merhaba web siteniz valla mükemmel, saolun 02-10-2020 11:22:25

11. Sivas merkezden ben ziya. Slm siteniz yeminle güzel, facebookta paylaştım 06-10-2020 20:28:37

12. Gürbüz Reply

Ardahan merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımınız inanki hoşuma gitti, saolun 09-10-2020 19:42:44

13. Bolu merkezden ben ali. Mrb paylaşımın inanki mükemmel, teşekkürler 16-10-2020 14:12:36

14. Ordu dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . selamun aleyküm siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler , gaye – 55

15. Gürbüz Reply

Kocaeli merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha iyi, face de paylaştım 07-11-2020 14:23:12

16. Zonguldak dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 359

17. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhabalar web sitesi inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , mehmet – 343

18. Çorum merkezden ben hatice. Merhabalar siteniz vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım 23-11-2020 05:12:13

19. Selamlar siten harbiden dikkatimi çekti, şukuladım

20. Kars dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Slm sayfa ciddiyim hayran edici, şukuladım , ali – 263

21. Erzurum dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Slm paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , emin – 398

22. Selam siten inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

23. elif yılmaz Reply

Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 06-12-2020 16:39:39

24. Ankara merkezden ben Aylin. Selamlar web sitesi valla hayran edici, teraziye tıkladım 06-12-2020 19:29:46

25. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, saolun

26. Bilecik dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba sayfan inanki çok hoşuma gitti, tebrikler , ziya – 188

27. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Mrb sayfanız gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım , elif yılmaz – 9

28. İzmir dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Selamlar siteniz ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım , Emine – 34

29. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhabalar paylaşım gerçekten mükemmel, şukuladım , ziya – 364

30. Merhabalar web siteniz vallaha billaha hayran edici, şukuladım

31. Gümüşhane dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım , hatice – 352

32. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Slm sayfa harbiden hoşuma gitti, tebrikler , memo – 98

33. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa gerçekten hoşuma gitti, şukuladım , banu – 490

34. Van dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba herkese sayfanız ciddiyim dikkat çekici, tebrikler , mehmet – 467

35. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhabalar web siteniz valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 499

36. selam arkadaşlar web siteniz yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım

37. Kayseri merkezden ben hatice. Mrb sayfanız vallaha iyi, teşekkürler 14-01-2021 21:16:15

38. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

39. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhabalar sayfan süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 423

40. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Selam herkese web siten yeminle hayran edici, sağolun , mehmet – 300

41. Merhaba paylaşım valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

42. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 74

43. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız harbiden iyi, şukuladım , doruk – 17

44. Ardahan merkezden ben emin. Selam herkese siteniz vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım 16-02-2021 05:54:17

45. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , banu – 196

46. Merhabalar web siten vallaha çok güzel, face de paylaştım

47. Adıyaman merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 24-02-2021 02:12:04

48. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Merhabalar web siten inan ki çok güzel, teşekkürler , doruk – 82

49. Mersin merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfanız inanki çok iyi, linkedinde paylaştım 24-02-2021 09:03:15

50. Nevşehir merkezden ben ali. Selamlar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler 26-02-2021 19:45:38

51. Gürbüz Reply

Konya merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımınız inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 27-02-2021 11:07:57

52. selamun aleyküm web siteniz yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

53. selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım

54. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Slm paylaşım cidden dikkatimi çekti, saolun , hatice – 480

55. Edirne dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Selam siten gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , mehmet – 297

56. Bolu merkezden ben hatice. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz mükemmel, face de paylaştım 25-03-2021 07:13:38

57. Kars merkezden ben . Selam web siteniz inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 26-03-2021 23:16:19

58. Eskişehir dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba web siteniz inanki çok iyi, şukuladım , gaye – 266

59. Ankara merkezden ben Hasan. Selam web siteniz inan ki iyi, tebrikler 28-03-2021 12:08:14

60. Gürbüz Reply

Selam web siteniz inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

61. Selamlar bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, şukuladım

62. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Selam sayfan harbiden ilgi uyandırıcı, sağolun , elif yılmaz – 389

63. Burdur dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Selamlar sayfanız vallaha dikkat çekici, saolun , – 58

64. Manisa dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Selamlar paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım , Aylin – 262

65. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. Slm paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun , Emine – 397

66. Siirt dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhabalar web siten cidden hayran bıraktı, teşekkürler , ziya – 46

67. elif yılmaz Reply

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siten inanki hayran edici, sağolun 23-04-2021 01:40:27

68. İzmir merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımın inanki hayran edici, facebookta paylaştım 07-05-2021 04:16:23

69. Osmaniye dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . Merhaba herkese paylaşım valla çok iyi, twitter da paylaştım , emin – 169

70. Merhaba web siteniz inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım

71. elif yılmaz Reply

Van dan kimler var. “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? . selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok güzel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 403

72. Merhaba bu web sitesi valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım

73. selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

74. Yalova merkezden ben emin. Selam herkese paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 29-05-2021 06:50:23

75. Hakkari merkezden ben memo. Selam sayfanız gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım 29-05-2021 21:02:00

76. Bu konu : ” “Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 54

77. Merhaba herkese web sitesi ciddiyim güzel, face de paylaştım

78. Hakkari merkezden ben doruk. Merhaba herkese siten gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-06-2021 10:25:42

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link