“Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam?

Siyasi eğilimlerden kendimi ne kadar uzaklaştırırsam, bu, halkın bilinciyle “hapisten kaçma kartı” gibi görünmeye başlıyor. “Ah, Çin bunu yaptı …” “Ah, Rusya yaptı …” “BİZİM hatam değil”, en mantıklı olarak her iki tarafın iktidarı ele geçirmek veya iktidarlarının devamını sağlamak için oynadığı hileleri anladığında.

2016’da “korkutucu Rusların Trump’a yardım etmesiyle” kamuoyunun bilincine büyük ölçüde giren bir fenomen, konudan geri adım atmaya ve seçim hilemizin büyük ölçüde ne kadar yerli yerinde olduğunu anlamaya başlıyorum. 2020’nin başlarında kendi endişelerimiz / sivri uçlarımız bile var: oylama makineleri, evrensel posta yoluyla oylama, seçmen kimliği itmeleri vb.

Bu başlıkları ne kadar çok görürsem, ABD vatandaşlarının kendi devlet kurumlarına ve yapılarına olan inançlarını kaybettikleri gerçeğini o kadar çok örtbas ediyor gibi görünüyor: Bu eksiklikler ve başarısızlıklar (Kırmızı veya Mavi). Bu siyasi futbol maçında neden beklenmedik sonuçların ortaya çıktığına dair uygun bir “diğer” ile birlikte “oy sayımı” yanılsaması çürümeye başlıyor.

Basit psikoloji: Aynaya ülkemize bakmak ve yaygın spekülasyonlarla sürece çok az inancın olduğu kaba bir uyanışa sahip olmak yerine her seferinde dış güçleri suçlamak ve “dış müdahale” demek çok daha kolaydır. kendi hükümet duvarlarımızdaki düpedüz yolsuzluk ve komplolar (çoğu kanıtlanmıştır).

İşte sadece birkaç örnek, ancak son 20 yıldaki seçmen sahtekarlığı / yolsuzluk / suçlamalarına bakarak çok daha fazlası:

Denetim, FL Valisi için Broward County’deki 2018 seçiminin israf, ekstra oylar ve gereksiz gecikmelerle gölgelendiğini tespit etti

John Kerry, George Bush’un 2004 seçimlerini çalmasına yardım etti, Rusların, Yeşillerin veya Wikileaks’lerin değil

Evet, Bush v. Gore Seçimi Çaldı

Seçime müdahale etmekle suçlanan tartışmalı ABD oylama makinelerini eleştirenler

Kanye West, Siyah seçmenleri Joe Biden’dan uzaklaştırmanın sorun olmadığını söylüyor

Her seçimde oynanan düzinelerce oyun anlayışıyla karşı karşıya kalınca: Oy vermek nihayetinde önemli mi?

Düzenle: Yayınlandıktan sonra, BİZİM’in (ABD) dünya çapındaki seçimlerin altını oymadaki kirli geçmişini ve neredeyse her zaman% 100 felaket olan darbelere / liderleri yerleştirmeye vb. katılımımızı sorguluyor.

““Oh hayır! Ülke […] ABD onlarca yıldır kendi işinin altını oyan parlak bir iş çıkardığında, neden bu ortak baskın soru / öcü adam?” üzerine 16 yorum

1. Balıkesir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha mükemmel, teşekkürler 26-08-2020 18:55:10

2. Mardin merkezden ben doruk. Merhabalar sayfan vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 07-09-2020 14:28:46

3. Bolu merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 15-09-2020 10:44:45

4. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Ardahan merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımınız inanki hoşuma gitti, saolun 09-10-2020 19:42:44

Yorum yapın