Kategoriler
Genel

Okul sistemlerimiz tarafından kasıtlı olarak kullanılması

Buranın bir iş arkadaşınız ve bugün yaptığım bir konuşma hakkında paylaşmak için iyi bir yer olduğunu düşündüm. Bir komplo gibi göründüğüm için üzgünüm bebeğim haha ​​bu subaya aşina değilim. Ayrıca üzgünüm bu soso uzun.

Devlet okulunun ne kadar boktan olduğunu konuştuk. Herkes bunu biliyor ama eğer düşünürseniz, boktan bir iş gibi kuruldu. Haftanın beş günü günde 8 saat oradalar ve eksiklik konusunda sıkıntı çekiyorlar (hiçbir maddeyi kaçırmasalar bile). Kayıp, işinizi kaybederken olanlara benzer yasal sorunlara yol açabilir. Gerçek yaşam becerileri üzerine eğitim kesinlikle eksiktir. Her öğrencinin daha sonra kullanabileceği veya kullanamayacağı konulardan sadece bir tanesi. Çocuklara çalışanlar gibi davranılıyor, iyi notlar alıyorlar, böylece öğretmenler kovulmuyor. Okul daha iyi görünmesi için ödüller kazanmak ve bir şeyler yapmak. Okullar gibi görünmüyor ve öğrencileri karşılıklı olarak faydalı bir ilişkiye sahip. Okullar, öğrencilerin onlardan yaptıkları öğrencilerden daha fazlasını alıyor gibi görünüyor. Kurallar ve garip döngü delikleri ve beklentileri hakkında bir süre devam edebileceğini düşünüyorum ama (tüm bu arada kişisel deneyimlerinden) shant. Mesele şu ki, bir devlet okulu bir öğrenme merkezi gibi değil, bir yerine getirme merkezi gibi. Toplumumuzda çok az zamanda çok şey gelişti. Eğitim şeklimiz? Uzunca bir süredir nasıl oldu da neredeyse benzer bir zaman.

Temelde ilk kez devlet okuluna gittiğim ortaokuluma kadar evde eğitim gördüm. Üniversiteden bahsettikleri için dehşete kapılmıştım. İleri sınıflar almadım çünkü o zamanlar bir ton çalışıyordum. İyileştirici derslerde, bir şey öğretilmeden haftalarca gidebileceğimizi hissettim, ancak her hafta boğazımızı aşağı ittiğimizden emin olmak için bir şeyler var. Hatırlayabildiğim kadarıyla, birisinin liseden hemen sonra üniversiteye gitmemesinin iyi görünmesini sağlayan yetişkin bir kurşun konuşmasının bir parçası olmadım. Gördüğüm mesaj şuydu: “KOLEJE GİT VE GİT ÖLÜMLERİ GELİYOR. ama bunu yapmazsanız en azından Orduya katılın ”. Sanki kimsenin zihninde başka seçenek yoktu. (Ticaret okulu, ne çalışmak istediğinizi anlamak için bir yıl ayırın, para kazanmak için bir yıl ayırın, bir işe başlayın, akademik olmayan bir tutku, diğer askeri şubeler, internet kariyerleri haha.)

Her neyse, onu ya da herhangi bir şeyi kontrol etmedim, ancak iş arkadaşım bu numaraları getirdi. Görünüşe göre, üniversiteye gittiğinde, ülke çapında üniversite terk oranı% 50 idi. Kredi alan üniversite öğrencilerinin oranı% 80’dir. Bu, açıkça ele alınmayan (lmao) ezici olmak büyük bir sorundu. Bırakılanların birçoğu muhtemelen onları üniversiteden ayrılmalarına neden olan aşağıdaki sorunlara sahipti: Asla nasıl çalışacakları veya kendilerine nasıl bir şey öğretecekleri öğretilmemiştir. Okula gitmekten başka bir yönü olmayan üniversiteye gitmenin muhtemelen iyi bir fikir olmadığı söylendi. Parayı nasıl yöneteceklerini veya borçlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretmediler. Hayatları ile çok daha az şey yapmak istediklerini bile bilmiyorlardı. Borçtan korkmaya başladılar ve bundan başka bir yol görmediler.

Şimdi ne yapıyorlar? Hayatta kalmaya çalışıyorlar. Borçlarını olabildiğince aşmak ve ödemek için depolarda, marketlerde ve restoranlarda çalışıyorlar. Belki Amerika sadece özel okulları karşılayabilen (veya genel olarak okula ihtiyaç duymayan) insanların besin zincirinin en üstüne tırmanmasını istiyor. Belki devlet okulları olarak gündüz bakımları yerine eğitim merkezleri işletmeye başlarsak neler olacağından korkarlar. Belki büyüme, farkındalık, bilgi ve kişisel gelişim için çok fazla alan bıraktığımızda, milyarderler paralarını biraz daha fazla paylaşmak zorunda kalacaklardı.

İş arkadaşım konuşmayı nasıl bir komplo teorisyeni olarak yaptı. Ama sonunda “bu gerçek, bu bir teori değil” gibiydim haha

Tl: Dr.

Okul sistemimiz, çocukları tipik bok işleri yapmak ve ekonomik sistemimiz tarafından kullanmak için kasıtlı olarak kurmaktadır.

“Okul sistemlerimiz tarafından kasıtlı olarak kullanılması” için 26 yanıt

Zonguldak merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım 07-07-2020 04:45:56

Kahramanmaraş merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım 15-07-2020 16:17:04

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Mrb siten gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım 17-07-2020 11:02:19

Van merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 24-07-2020 08:33:28

Trabzon merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 28-07-2020 17:59:26

Mardin merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten inanılmaz çok iyi, teşekkürler 06-08-2020 15:52:50

Edirne merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz mükemmel, teşekkürler 10-09-2020 12:57:06

Trabzon merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfan ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 12-09-2020 15:38:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir