Düşünmek inanmaktır. Ölümden sonraki hayata inanılırsa oraya giderler. Cennete inanıyorsanız, oraya gidersiniz. Cehenneme inanıyorsan ve hayatın günah işliyse, oraya git. Reenkarnasyona inanıyorsanız, Dünya’ya döneceksiniz.

Yine de ahirete inanmayan pek çok insan var. Ölümden sonraki hayata inanmayan insanlar öldüklerinde nereye giderler? Dünya gittikçe ateist hale geldikçe, giderek daha fazla insan ölümden sonra bir amaç yaşamıyor. Eşzamanlı varoluş ve yokluk düzleminde sıkışıp kalmışlardır. Hayaletler, inanmayan insanların ruhları mıdır? Ateizm ve laiklik neden itiliyor?

Bu bilimsel tanımlarla karıştırılmamalıdır. Biyolojik görüş, biz ayrışıp Dünya ile bir olmamızdır. Ancak hükümetlerimizin, öğretmenlerimizin ve kurumlarımızın inanmamızı istediği şey bu değil. Hükümetlerimiz buna inanmamızı istiyor hiçbir şey olmuyor. Ölürüz ve sonra boşluk. Bu hangi amaca hizmet ediyor?

Author

7 Comments

1. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ölümden sonraki hayata inanmayan insanlar öldüklerinde nereye giderler? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 327

2. Kars dan kimler var. Ölümden sonraki hayata inanmayan insanlar öldüklerinde nereye giderler? . Mrb siteniz inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 226

3. selam arkadaşlar web siteniz yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım

4. Tekirdağ dan kimler var. Ölümden sonraki hayata inanmayan insanlar öldüklerinde nereye giderler? . Merhaba paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , memo – 154

5. Sivas merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfan valla dikkat çekici, şukuladım 28-04-2021 01:21:01

6. Aydın dan kimler var. Ölümden sonraki hayata inanmayan insanlar öldüklerinde nereye giderler? . Selam web siten süper ötesi iyi, tebrikler , Emine – 139

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link