O zamanlar Jim Carrey’nin gece geç saatlerde bir şovda bundan bahsettiğini ve “Herkese Christ Christy Noel’i Mesih Christi Noel’i doldursun!” Gibi bir şey söylediğini hatırlıyorum. Keşke bir klibim olsaydı. O aptal kampanyaya uymayan insanlara teşekkürler, insanlar normal şekilde tekrar mutlu Noeller diyorlar.

Bu Tatil bir zamanlar Saturnalia olarak biliniyordu ve her şeyin gittiği bir gündü. Konstantin tatili Hıristiyanlaştırmadan önce ökse parmağı, yule tomrukları ve süslenmiş ağaçlar gibi şeylerin hepsi Pagandı. Pagan tanrıları için, sefahat tatillerini aile ve İsa’yı onurlandırmak için bir güne dönüştürmenin bizim için ne kadar büyük bir mahvolduğunu bir düşünün. Aynı Paskalya’da da Ishtar’ı onurlandıran bir doğurganlık festivaliydi. Tavşan ve yumurtalar doğurganlık sembolleridir ve İsa’nın dirilişiyle hiçbir sembolojiye sahip değildir, bu da Pagan tanrılarına yapılan başka bir tokattır.

Bununla birlikte, Herkese Mutlu Noeller!

Author

33 Comments

1. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, sağolun , Aylin – 50

2. Bartın dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Merhaba herkese siten inanki mükemmel, linkedinde paylaştım , Aylin – 312

3. Merhabalar paylaşım süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım

4. selam arkadaşlar sayfan inan ki mükemmel, facebookta paylaştım

5. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa inan ki güzel, teraziye tıkladım , ali – 369

6. Gürbüz Reply

Trabzon dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Selam sayfa inanılmaz iyi, saolun , Gürbüz – 460

7. Samsun merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 27-12-2020 07:47:20

8. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selam siten harbiden çok iyi, tebrikler , Hasan – 258

9. Eskişehir dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Selamın aleyküm paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, saolun , ahmet – 308

10. Kastamonu merkezden ben ahmet. Selamlar web siteniz yeminle güzel, face de paylaştım 12-01-2021 23:42:42

11. Selam paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

12. Elazığ dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Merhabalar sayfa gerçekten güzel, saolun , hatice – 465

13. Gürbüz Reply

Ardahan dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . selam arkadaşlar web sitesi harbiden iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 185

14. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Slm bu web sitesi harbiden çok iyi, şukuladım , ali – 429

15. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Mrb siteniz vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 213

16. Antalya dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . selam arkadaşlar paylaşım harbiden hayran edici, şukuladım , gaye – 147

17. Tekirdağ dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Selamlar sayfan ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 87

18. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selam herkese web siteniz süper ötesi dikkat çekici, sağolun , Hasan – 32

19. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selam herkese web siten harbiden güzel, saolun , hatice – 87

20. Erzincan merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan cidden çok iyi, facebookta paylaştım 20-02-2021 19:24:16

21. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Slm sayfan yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 391

22. Şırnak merkezden ben gaye. Slm web sitesi yeminle güzel, facebookta paylaştım 27-02-2021 02:37:22

23. Gürbüz Reply

Isparta dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Mrb web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 192

24. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın inanki güzel, facebookta paylaştım , Hasan – 433

25. Burdur dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Selamın aleyküm sayfa inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 216

26. Afyon merkezden ben Emine. selamun aleyküm siten valla çok hoşuma gitti, saolun 18-03-2021 10:36:34

27. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 245

28. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selamlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , banu – 177

29. Eskişehir dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Selam siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun , Aylin – 460

30. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 390

31. Bu konu : ” On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım , memo – 250

32. Adıyaman dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Merhabalar siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler , Gürbüz – 431

33. Yozgat dan kimler var. On yıl kadar önce, herkesin “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya ve “Mutlu Noeller” demekten kaçınmaya çalıştıklarını hatırlıyor musunuz? Bu oldukça tuhaftı ha . Merhabalar sayfan gerçekten hoşuma gitti, tebrikler , ali – 476

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link