Sorun

6 Ocak’ta gördüklerimiz münferit bir olay değildi. Aşağıdaki faktörleri içeren çok yaygın bir oyun kitabını takip eder:

• Devasa, benzeri görülmemiş bir protesto …

• muhafazakar veya sağcı değerleri ifade eden …

• soruşturma olmadan …

• açık, doğrudan liderlik olmadan …

• tanımlanmış, evrensel olarak kabul edilmiş hedefler olmadan …

• sol eğilimli demografisiyle tanınan bir şehirde …

• radikal bir şekilde sol görüşlü valilerin ve liderlerin bulunduğu bir belediyede.

Bu kesinlikle 2017’de ne oldu Charlottesville, VirginiaDC’den sadece saatler uzaklıkta bir şehir. 2018’de de tam olarak Chemnitz, Almanya.

Kaçınılmaz olarak ortaya çıkan şey, katılımcıların büyük çoğunluğunun yasalara uyması ve inandıkları her şeyi savunmalarıdır – genellikle popüler bir şey, örneğin tarihi anıtların kaldırılmasına karşı çıkmak, toplu göçü eleştirmek veya Başkanlarını desteklemek gibi.

Ancak, küçük bir avuç ajitatör kontrolden çıkar ve suç işler. Ajitatörler, kasıtlı olarak geri çekilen bir polis gücü tarafından etkinleştirilir (Charlottesville ve DC’de gördüğümüz gibi). Karıştırıcılar daha sonra medya tarafından tüm olay olarak tasvir edilir ve orijinal inancı lekelemek için kullanılır.

Bu olayların her birinin ardından, protestonun evrensel kınanması ve ona ilham veren inançlar var. İki taraf da siyasi koridorun. Bu çok önemlidir, çünkü yalnızca soldan eleştirilen bir olay savunulabilir. Ancak gördüğümüz gibi, hem liberal hem de muhafazakar medya + politikacılar protestoyu ve protestoya katılanları kınamak için acele edecekler.

Bu, muhafazakarlar arasında muazzam, elle tutulur bir moral bozukluğu hissiyle sonuçlanır. Ilımlılar ve apolitikler muhafazakar inançlara karşı dönüyor. Solcular enerjik ve haklı. Medya bunu “aşırı sağ” için bir “galibiyet” olarak döndürse de, herkes, hakkın gözle görülür şekilde çok ileri gittiğini ve dolayısıyla kültürel gücünü kaybettiğini biliyor.

Geçmişe bir bakın ve bana bu modelin tekrar tekrar tekrarlandığını görmediğinizi söyleyin.

Buna ne sebep olur?

Bunun gibi olaylar, Sağdaki katıksız düzensizliğin ve kötü teşviklerin ve soldan Makyavelci taktiklerin sonucudur.

Solda, bu senaryo simbiyotik bir ilişki gibidir. Solcular, Sağcılar radikal veya deli göründüklerinde gelişirler. Bu nedenle, Solcular genellikle devam etmek Solun daha iyi görünmesi için Sağın en kötü unsurları. Protesto durumunda, bu, Solcu şehir yetkililerinin polise geri dur böylece radikal aptallar kaçabilir. Bu, Sol görüşlü medyaya muhafazakarları mümkün olan en kötü şekilde gören, morallerini bozan ve halk iradesini onlara karşı çeviren bol miktarda görüntü veriyor.

Sağda, olumlu ve yapıcı çözümler sunmadan her gün korkunç haberler yayınlayan herkesi suçluyorum. Bu suç özellikle insanlara dünyanın sonunun geleceğini söylemekle iş yapan, ancak onlara hiçbir çıkış yolu tanımayan uzmanlara ve dolandırıcılara gidiyor. Doomposting ve blackpilling, bir balonun içindeki basıncı gittikçe daha fazla artırmak ve ona çıkış sağlamamak gibidir. Er ya da geç, bu balon patlayacak ve 6 Ocak’ta gördüğümüz türden bir gecikmeyle sonuçlanacak.

İnsanlara sunmaya başlamalıyız verimli çözümler ve gelecek için gerçek umut. Tamamen ödüllü ve sıfır riskli birçok yapıcı çözüm vardır, örneğin: boykot şirketleri uyandırdı, barışçıl taban örgütlenmesi, ve kendi kendine yeterlilik inşa etmek. Bunlar stratejilerdir ve başarılı Sol’un onlarca yıldır kullandığını. Muhafazakarlar çaresizce, uydurmayan planlar ve fanteziler yerine işe yarayan barışçıl stratejileri taklit etmeye başlamalıdır.

Buradan nereye gidiyoruz?

Muhafazakarlar bu olaylardan ders almazsa ve davranışımızı değiştirmezse, kesinlikle mahkum oluruz. İşte ileriye dönük bazı yollar:

• Muhafazakârların birbirleriyle iletişim kurması ve değerlerimiz ve hedeflerimiz üzerine düşünmek için biraz zaman ayırması gerekir. Düzgün iletişim çok önemlidir. Lütfen, Tanrı aşkına, birkaç gün veya hafta “haber” ve kompostlama yapmayı bırakın ve Sağdakilerin aslında birbirleriyle konuşmasına izin verin. Dünyadaki konumumuzu anlamalıyız ve düşünmek nereye gitmek istediğimiz ve gerçekte hangi yolların işe yarayabileceği hakkında. Ders alamazsak, her zaman kaybederiz.

• Küçük ölçekli, yerelleştirilmiş, düşük riskli, yüksek ödüllü çözümleri tercih edin. Neyi yapabileceğinizi kontrol edin, yapamayacağınızı görmezden gelin. Kendinizi, üzerinde kontrol sahibi olmadığınız ülke çapındaki siyasi amaçlara yatırmayın. Önce kendinize, ailenize ve topluluğunuza odaklanın. İşte 2020’ler için bazı mükemmel yaşam dersleri.

• Dolarınız ile oy verin. Bu herkesin sahip olduğu tek büyük güçtür. Aşırı sol şirketlere mi yoksa yurtsever muhafazakarlara mı fon sağlayacağınızı seçebilirsiniz. Boykot yapmaya ve satın almaya başlamak için bazı fikirler.

• Ayaklarınızla oy verin. Kaliforniya’da yaşıyorsanız, kariyer veya ailevi nedenlerle kesinlikle orada olmanız gerekmedikçe lütfen taşının. Vergi dolarlarınızla aşırı sol politik bir makineyi finanse ettiğiniz yerlerde yaşamayın. Vergilerinizin faydalı amaçlarla kullanıldığı bir yere gidin.

• 2021’deki protesto ve mitinglerin faydasını yeniden değerlendirin. Şimdiye kadar, sağ kanat mitinglerinin sicili yüksek riskli, düşük ödüllü görünüyor. Solun medyayı ve neredeyse tüm şehir yönetimlerini kontrol ettiğini unutmayın. Sırayla, sağcı bir mitingin nasıl yönetileceğini ve kitlelere nasıl gösterileceğini kontrol ediyorlar. Bir mitingin tüm amacı kitlelere ulaşmaktır ve medyanın kontrolü olmaksızın, birçok muhafazakar miting sadece kendilerine karşı olumsuz propaganda sağlar.

• Açık hedefler, tanımlanmış bir hedef ve doğrudan liderlik olmadan asla bir miting veya protesto düzenlemeyin. Mümkünse herkesi veteriner edin ve aşırı sol şehirlerde etkinlik düzenlemeyin. Bir grup insanı tek bir yerde bir araya getirmek ve istediklerini yapmalarına izin vermek bir felaket reçetesidir. Düşman bir bölgede ise bu iki katına çıkar. Trump’ı sevin ya da ondan nefret edin, 6 Ocak’ta kalabalığı yönetmeyerek destansı bir şekilde başarısızlığa uğradığını kabul etmelisiniz. Miting için hiçbir plan, görev, başlangıç ​​ya da bitiş zamanı yoktu – başarısızlık kaçınılmazdı.

• İnsanların çoğunun hemfikir olduğu POPÜLER sorunlar etrafında toplanın. Bir protesto veya mitingin tüm amacı, insanların kalbini ve aklını kazanmak. Kendinizi veya kendi tarafınızı tatmin etmek DEĞİLDİR. Bu çok önemlidir. “Trump destekçileri Kongre’den tüm Amerikalılar için 2000 dolarlık çek talep ediyorlar” ile “Trump destekçileri Trump’ın Başkan kalmasını talep ediyor” arasındaki farkı bir düşünün. İlki hayırsever ve fikri Trump destekçilerinin lehine çevirecek. İkincisi yetkili ve kendi kendine hizmet ediyor gibi görünüyor.

• Köprüler kurun, büyük bir çadır kurun ve insanların çoğunu kazanın. Muhafazakar davaların popüler olmadığına içtenlikle inanmıyorum. Mantıklı bir şekilde açıklandığında, dünyadaki hemen hemen herkes en azından bazılarıyla hemfikir olabilir. Amaç, diğer% 50’ye karşı% 50 belirlemek değil, dürüst insanların% 99’unu seçkinlerin% 1’ine karşı birleştirmek olmalıdır.

• Şiddeti veya diğer aşikar ve yasadışı davranışları teşvik etmeyin. Hepimizin gördüğü gibi, 6 Ocak’ta olanlar işe yaramadı. Muhafazakârların moralini bozdu ve halk iradesini onlara karşı çevirdi. Bu hareketin geleceği, kendisini iktidardan yoksun bulan kuruluş dışı her hareket gibi, Gandhi veya ilk Hıristiyanlar gibi olmalıdır. Şiddet içermemeli ve çılgın tehditler yerine daha çekici bir mesajla kalpleri ve zihinleri kazanmaya çalışmalıdır.

• GERÇEK değişimin çok yavaş olduğunu unutmayın, ancak çalıştığını görebilirsiniz. Size bir gecede yıldırım hızında değişim fikrini satmaya çalışan hiç kimseye güvenmeyin. Bu, size bir devrim, iç savaş veya çöküşün hemen köşede olduğunu söyleyenleri içerir. İnsanlar onlarca yıllık sıkıcı sıkı çalışmalardan ziyade hızlı sihirli düzeltmeler istediği için bulunduğumuz konumdayız. Aileler yetiştirmek, bir kültür yaratmak ve bu delikten çıkmak için kurumlar inşa etmek yıllar ve yıllar alacak. Ancak gerçek çözüm her zaman yavaş büyüyen doğal meyve bahçesi olacaktır, bir gecede çiçek açan sihirli fasulyelerin yalanı değil.

Author

232 Comments

1. Kars dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam paylaşım cidden hayran edici, linkedinde paylaştım , Emine – 98

2. Merhaba herkese bu web sitesi valla hoşuma gitti, saolun

3. Denizli merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 08-01-2021 00:35:19

4. Merhaba herkese sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

5. Şırnak merkezden ben memo. Mrb bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 08-01-2021 01:25:43

6. Karaman dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ahmet – 259

7. Yozgat merkezden ben ali. Selam siteniz inanılmaz çok güzel, sağolun 08-01-2021 02:50:23

8. selam arkadaşlar siteniz vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım

9. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım

10. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan valla hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 13

11. İstanbul dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle güzel, teraziye tıkladım , ali – 27

12. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın cidden güzel, twitter da paylaştım 11-01-2021 18:24:21

13. Merhaba siten vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

14. Tokat merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 13-01-2021 11:13:06

15. Nevşehir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . merhaba arkadaşlar siteniz harbiden güzel, twitter da paylaştım , Emine – 249

16. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm sayfa gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

17. Artvin merkezden ben ali. Selamlar siteniz gerçekten çok iyi, tebrikler 18-01-2021 09:21:03

18. Bayburt dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşım inan ki çok iyi, saolun , Emine – 495

19. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar sayfan süper ötesi mükemmel, face de paylaştım

20. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler

21. Gürbüz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın yeminle güzel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 123

22. Trabzon merkezden ben doruk. Slm siten gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-01-2021 13:24:55

23. Adana merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımın valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 27-01-2021 13:48:24

24. Selam herkese web siten inan ki güzel, face de paylaştım

25. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar web sitesi yeminle iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 38

26. Bingöl merkezden ben ahmet. Selamlar sayfa inanki güzel, teraziye tıkladım 28-01-2021 12:43:44

27. Merhaba herkese web sitesi yeminle mükemmel, tebrikler

28. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım , memo – 351

29. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam sayfan harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , doruk – 114

30. Bitlis merkezden ben mehmet. Selam herkese siteniz inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 29-01-2021 12:58:50

31. İstanbul merkezden ben doruk. Merhaba herkese bu web sitesi valla çok güzel, linkedinde paylaştım 29-01-2021 22:24:14

32. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm web siten ciddiyim çok iyi, saolun , ali – 359

33. Giresun dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm web siten vallaha billaha mükemmel, sağolun , Hasan – 49

34. Mrb sayfa vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım

35. Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

36. Gümüşhane dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamlar siteniz vallaha billaha güzel, face de paylaştım , ali – 319

37. Ardahan dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Mrb siten valla hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ahmet – 392

38. Osmaniye dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok iyi, şukuladım , ali – 480

39. Ordu merkezden ben ali. Mrb siten inan ki iyi, saolun 02-02-2021 13:42:31

40. Konya dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşımın harbiden çok iyi, twitter da paylaştım , ziya – 228

41. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm paylaşımın vallaha iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 388

42. Gürbüz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhabalar siteniz ciddiyim hayran edici, face de paylaştım , Gürbüz – 3

43. Gürbüz Reply

Mrb paylaşımın valla mükemmel, linkedinde paylaştım

44. Kayseri dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha güzel, saolun , ali – 203

45. Merhabalar sayfanız valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım

46. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar siteniz ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım , Aylin – 249

47. Diyarbakır merkezden ben . Selam web siten süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım 04-02-2021 08:13:44

48. Sinop merkezden ben Hasan. Merhabalar sayfan inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım 04-02-2021 09:10:17

49. Karaman merkezden ben gaye. Selamlar web siten ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 04-02-2021 17:08:38

50. Giresun dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm web siten gerçekten dikkatimi çekti, sağolun , memo – 146

51. Kastamonu dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler , ahmet – 183

52. Hakkari merkezden ben ali. selam arkadaşlar web sitesi cidden çok güzel, face de paylaştım 05-02-2021 13:26:29

53. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 430

54. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese web siten valla iyi, tebrikler , memo – 54

55. Gaziantep dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selamun aleyküm web siteniz gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , ali – 198

56. Bartın merkezden ben . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 11-02-2021 00:58:14

57. Selamlar siteniz inanki dikkat çekici, teşekkürler

58. Erzurum merkezden ben banu. Mrb paylaşımınız valla güzel, sosyal medyada paylaştım 16-02-2021 20:50:55

59. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın inanki dikkat çekici, teşekkürler , elif yılmaz – 461

60. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşımınız cidden mükemmel, sağolun

61. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler , emin – 348

62. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle çok iyi, teraziye tıkladım , banu – 234

63. Rize dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm sayfa gerçekten güzel, teraziye tıkladım , emin – 39

64. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , emin – 68

65. elif yılmaz Reply

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten harbiden hayran bıraktı, şukuladım 23-02-2021 15:13:19

66. Mersin dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Mrb web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , banu – 491

67. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

68. Merhaba paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, saolun

69. Ordu dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . merhaba arkadaşlar sayfanız valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 128

70. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam paylaşımınız cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım , ziya – 264

71. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz yeminle iyi, sağolun , emin – 58

72. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , banu – 182

73. Kütahya merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 02-03-2021 16:35:49

74. Muş dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Mrb paylaşımın cidden mükemmel, teşekkürler , Emine – 477

75. Giresun dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Slm web siten harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler , ali – 208

76. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar web siteniz süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 107

77. Selamlar bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

78. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar web sitesi inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 395

79. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam bu web sitesi süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 87

80. Bursa dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam paylaşımınız harbiden güzel, şukuladım , Aylin – 226

81. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım

82. Mrb paylaşımın valla dikkat çekici, twitter da paylaştım

83. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam paylaşım inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ali – 371

84. Gürbüz Reply

Artvin merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese siten gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 11-03-2021 11:27:10

85. Balıkesir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm siten vallaha billaha çok güzel, teşekkürler , mehmet – 204

86. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhabalar web siten vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 122

87. Kilis merkezden ben Emine. Selam herkese web siteniz yeminle güzel, teşekkürler 14-03-2021 02:59:23

88. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese sayfan vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım , gaye – 114

89. Sivas merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim güzel, teşekkürler 16-03-2021 14:32:13

90. Adıyaman dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar sayfanız inan ki hayran bıraktı, sağolun , memo – 457

91. Bolu dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selamun aleyküm paylaşımın harbiden mükemmel, saolun , banu – 312

92. Gürbüz Reply

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşım yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 17-03-2021 22:19:13

93. Aydın merkezden ben emin. Selam herkese siteniz inanki hayran bıraktı, tebrikler 17-03-2021 22:19:15

94. Sinop dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhabalar paylaşımın inan ki hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 135

95. Kahramanmaraş merkezden ben memo. Selam siteniz yeminle hayran bıraktı, tebrikler 20-03-2021 11:52:15

96. Şanlıurfa merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 23-03-2021 08:29:42

97. Kastamonu merkezden ben Hasan. Selamlar siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, sağolun 23-03-2021 19:57:11

98. Adana merkezden ben hatice. Merhabalar sayfan vallaha billaha güzel, teşekkürler 24-03-2021 22:49:23

99. Karabük merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, saolun 27-03-2021 12:11:46

100. Sakarya merkezden ben Hasan. Selam siteniz valla çok güzel, linkedinde paylaştım 27-03-2021 20:50:04

101. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler

102. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

103. selamun aleyküm paylaşımın inan ki hayran edici, twitter da paylaştım

104. Bayburt merkezden ben hatice. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 31-03-2021 05:25:29

105. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Merhaba sayfa valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 31-03-2021 05:32:22

106. Muş dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamlar siten yeminle çok iyi, teşekkürler , memo – 52

107. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm siten yeminle hayran edici, sağolun , gaye – 449

108. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Mrb siten inan ki iyi, linkedinde paylaştım , – 259

109. Denizli dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha iyi, face de paylaştım , ali – 446

110. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm paylaşımın vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 151

111. Balıkesir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 335

112. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın süper ötesi iyi, face de paylaştım , ziya – 304

113. Ardahan merkezden ben gaye. Selamlar siteniz ciddiyim iyi, tebrikler 31-03-2021 05:54:33

114. elif yılmaz Reply

Hakkari merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşım cidden güzel, linkedinde paylaştım 31-03-2021 05:59:28

115. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi cidden hayran bıraktı, tebrikler , gaye – 53

116. Uşak dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar bu web sitesi valla güzel, facebookta paylaştım , banu – 179

117. İzmir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Slm bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , memo – 476

118. Ardahan dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhabalar sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım , ziya – 96

119. Kırşehir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 376

120. Çorum dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Slm paylaşım vallaha billaha çok güzel, twitter da paylaştım , Hasan – 123

121. Erzurum merkezden ben doruk. Selamlar paylaşım cidden çok iyi, sağolun 02-04-2021 14:43:03

122. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhabalar siteniz inanılmaz çok iyi, şukuladım , ziya – 284

123. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese siteniz gerçekten güzel, linkedinde paylaştım , ali – 439

124. Manisa merkezden ben gaye. Slm web siteniz yeminle hayran bıraktı, şukuladım 03-04-2021 05:59:45

125. elif yılmaz Reply

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 03-04-2021 06:03:04

126. Malatya merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 03-04-2021 06:03:40

127. Ardahan dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşım inanılmaz mükemmel, sağolun , Emine – 120

128. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Aylin – 407

129. Selam herkese paylaşım vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım

130. Hatay merkezden ben Hasan. Selam herkese siten cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 03-04-2021 06:14:49

131. Karaman dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar web siteniz cidden çok hoşuma gitti, tebrikler , Aylin – 65

132. Karabük merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, sağolun 03-04-2021 06:15:26

133. Kars dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım , banu – 192

134. Trabzon merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi güzel, facebookta paylaştım 03-04-2021 06:22:25

135. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım

136. Ağrı dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 177

137. Karabük merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz çok iyi, şukuladım 03-04-2021 06:23:57

138. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm sayfanız vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 22

139. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın yeminle hayran edici, face de paylaştım , Gürbüz – 85

140. Sinop merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfan inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım 03-04-2021 06:34:27

141. Merhaba paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

142. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, şukuladım , ahmet – 346

143. Kütahya merkezden ben gaye. Merhabalar web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım 03-04-2021 06:39:11

144. Bilecik merkezden ben . Selam herkese siteniz valla çok iyi, linkedinde paylaştım 03-04-2021 06:46:19

145. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşımınız valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım

146. Mersin merkezden ben . selam arkadaşlar paylaşım cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 03-04-2021 06:53:59

147. Karabük dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşımınız gerçekten çok iyi, sağolun , ziya – 325

148. Ankara dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , ziya – 3

149. Adana dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha iyi, sağolun , ahmet – 278

150. elif yılmaz Reply

Gümüşhane dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam herkese web siten yeminle mükemmel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 481

151. Osmaniye merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun 03-04-2021 07:10:22

152. Çanakkale dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam herkese paylaşım cidden hayran edici, face de paylaştım , gaye – 267

153. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm web sitesi inanki hayran edici, facebookta paylaştım , Aylin – 464

154. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 402

155. Osmaniye dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam sayfa ciddiyim güzel, tebrikler , doruk – 151

156. Mardin merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım 05-04-2021 01:55:11

157. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız vallaha çok güzel, tebrikler , gaye – 40

158. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

159. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Slm paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, teşekkürler , ahmet – 368

160. Sinop dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhabalar sayfa inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım , emin – 174

161. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler , – 330

162. Sakarya merkezden ben hatice. Merhaba herkese siten süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 06-04-2021 10:19:33

163. Bartın merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfanız inanki güzel, teraziye tıkladım 06-04-2021 10:19:54

164. Manisa dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhabalar siten yeminle dikkat çekici, şukuladım , banu – 26

165. Çankırı dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm siteniz vallaha çok güzel, teşekkürler , mehmet – 234

166. Selam paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

167. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inanılmaz güzel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 209

168. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım

169. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, sağolun , memo – 133

170. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım vallaha çok güzel, twitter da paylaştım , ahmet – 219

171. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 275

172. Bayburt merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım 06-04-2021 11:09:40

173. Bartın dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba herkese siteniz inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler , memo – 262

174. Ankara dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşımınız valla hayran bıraktı, şukuladım , ziya – 344

175. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 159

176. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 37

177. Erzincan merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfan vallaha çok hoşuma gitti, saolun 06-04-2021 13:28:38

178. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 274

179. Van dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Slm siten inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım , banu – 307

180. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım

181. Mersin merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşımın inanki çok iyi, twitter da paylaştım 06-04-2021 23:07:01

182. elif yılmaz Reply

Tunceli merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler 06-04-2021 23:07:26

183. Denizli dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhabalar sayfan vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım , – 82

184. İzmir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selamun aleyküm sayfa cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 346

185. Mardin merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 08-04-2021 23:08:22

186. Afyon merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım 08-04-2021 23:22:37

187. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın harbiden hayran edici, tebrikler , ali – 275

188. Elazığ dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Mrb bu web sitesi gerçekten hayran edici, tebrikler , ahmet – 217

189. Hakkari dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha mükemmel, tebrikler , Hasan – 179

190. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım

191. Yozgat dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamlar web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım , banu – 299

192. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamlar sayfa valla güzel, face de paylaştım , ziya – 182

193. Çorum merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 10-04-2021 09:03:49

194. Balıkesir merkezden ben Hasan. Selam sayfa ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 10-04-2021 09:04:06

195. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar web siteniz valla güzel, teşekkürler

196. Yozgat merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfa cidden çok iyi, saolun 10-04-2021 09:11:52

197. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selam siteniz vallaha mükemmel, twitter da paylaştım , mehmet – 368

198. Siirt merkezden ben emin. Selam paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teşekkürler 10-04-2021 13:15:51

199. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten ciddiyim iyi, tebrikler , ali – 249

200. Trabzon merkezden ben ali. Mrb paylaşım vallaha billaha mükemmel, tebrikler 11-04-2021 19:36:22

201. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Mrb sayfa harbiden iyi, twitter da paylaştım , emin – 216

202. Siirt merkezden ben Aylin. Mrb siteniz inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım 14-04-2021 15:05:18

203. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim iyi, şukuladım , memo – 253

204. Selam web siteniz ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

205. Bolu dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Mrb paylaşımınız yeminle hayran edici, tebrikler , gaye – 364

206. Merhaba bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım

207. Ağrı merkezden ben . Selam herkese siten inan ki dikkat çekici, teşekkürler 17-04-2021 05:24:51

208. Muğla merkezden ben hatice. Selam web sitesi inan ki çok güzel, face de paylaştım 17-04-2021 17:44:34

209. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım

210. Ankara merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 18-04-2021 08:48:16

211. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız valla güzel, teşekkürler , elif yılmaz – 102

212. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım cidden hayran bıraktı, tebrikler , ahmet – 36

213. Karabük merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler 18-04-2021 17:00:47

214. Bolu dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . selamun aleyküm web sitesi valla mükemmel, facebookta paylaştım , Hasan – 356

215. Uşak merkezden ben ziya. Selamlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 19-04-2021 01:46:34

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link