ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın.

Sorun

6 Ocak’ta gördüklerimiz münferit bir olay değildi. Aşağıdaki faktörleri içeren çok yaygın bir oyun kitabını takip eder:

• Devasa, benzeri görülmemiş bir protesto …

• muhafazakar veya sağcı değerleri ifade eden …

• soruşturma olmadan …

• açık, doğrudan liderlik olmadan …

• tanımlanmış, evrensel olarak kabul edilmiş hedefler olmadan …

• sol eğilimli demografisiyle tanınan bir şehirde …

• radikal bir şekilde sol görüşlü valilerin ve liderlerin bulunduğu bir belediyede.

Bu kesinlikle 2017’de ne oldu Charlottesville, VirginiaDC’den sadece saatler uzaklıkta bir şehir. 2018’de de tam olarak Chemnitz, Almanya.

Kaçınılmaz olarak ortaya çıkan şey, katılımcıların büyük çoğunluğunun yasalara uyması ve inandıkları her şeyi savunmalarıdır – genellikle popüler bir şey, örneğin tarihi anıtların kaldırılmasına karşı çıkmak, toplu göçü eleştirmek veya Başkanlarını desteklemek gibi.

Ancak, küçük bir avuç ajitatör kontrolden çıkar ve suç işler. Ajitatörler, kasıtlı olarak geri çekilen bir polis gücü tarafından etkinleştirilir (Charlottesville ve DC’de gördüğümüz gibi). Karıştırıcılar daha sonra medya tarafından tüm olay olarak tasvir edilir ve orijinal inancı lekelemek için kullanılır.

Bu olayların her birinin ardından, protestonun evrensel kınanması ve ona ilham veren inançlar var. İki taraf da siyasi koridorun. Bu çok önemlidir, çünkü yalnızca soldan eleştirilen bir olay savunulabilir. Ancak gördüğümüz gibi, hem liberal hem de muhafazakar medya + politikacılar protestoyu ve protestoya katılanları kınamak için acele edecekler.

Bu, muhafazakarlar arasında muazzam, elle tutulur bir moral bozukluğu hissiyle sonuçlanır. Ilımlılar ve apolitikler muhafazakar inançlara karşı dönüyor. Solcular enerjik ve haklı. Medya bunu “aşırı sağ” için bir “galibiyet” olarak döndürse de, herkes, hakkın gözle görülür şekilde çok ileri gittiğini ve dolayısıyla kültürel gücünü kaybettiğini biliyor.

Geçmişe bir bakın ve bana bu modelin tekrar tekrar tekrarlandığını görmediğinizi söyleyin.

Buna ne sebep olur?

Bunun gibi olaylar, Sağdaki katıksız düzensizliğin ve kötü teşviklerin ve soldan Makyavelci taktiklerin sonucudur.

Solda, bu senaryo simbiyotik bir ilişki gibidir. Solcular, Sağcılar radikal veya deli göründüklerinde gelişirler. Bu nedenle, Solcular genellikle devam etmek Solun daha iyi görünmesi için Sağın en kötü unsurları. Protesto durumunda, bu, Solcu şehir yetkililerinin polise geri dur böylece radikal aptallar kaçabilir. Bu, Sol görüşlü medyaya muhafazakarları mümkün olan en kötü şekilde gören, morallerini bozan ve halk iradesini onlara karşı çeviren bol miktarda görüntü veriyor.

Sağda, olumlu ve yapıcı çözümler sunmadan her gün korkunç haberler yayınlayan herkesi suçluyorum. Bu suç özellikle insanlara dünyanın sonunun geleceğini söylemekle iş yapan, ancak onlara hiçbir çıkış yolu tanımayan uzmanlara ve dolandırıcılara gidiyor. Doomposting ve blackpilling, bir balonun içindeki basıncı gittikçe daha fazla artırmak ve ona çıkış sağlamamak gibidir. Er ya da geç, bu balon patlayacak ve 6 Ocak’ta gördüğümüz türden bir gecikmeyle sonuçlanacak.

İnsanlara sunmaya başlamalıyız verimli çözümler ve gelecek için gerçek umut. Tamamen ödüllü ve sıfır riskli birçok yapıcı çözüm vardır, örneğin: boykot şirketleri uyandırdı, barışçıl taban örgütlenmesi, ve kendi kendine yeterlilik inşa etmek. Bunlar stratejilerdir ve başarılı Sol’un onlarca yıldır kullandığını. Muhafazakarlar çaresizce, uydurmayan planlar ve fanteziler yerine işe yarayan barışçıl stratejileri taklit etmeye başlamalıdır.

Buradan nereye gidiyoruz?

Muhafazakarlar bu olaylardan ders almazsa ve davranışımızı değiştirmezse, kesinlikle mahkum oluruz. İşte ileriye dönük bazı yollar:

• Muhafazakârların birbirleriyle iletişim kurması ve değerlerimiz ve hedeflerimiz üzerine düşünmek için biraz zaman ayırması gerekir. Düzgün iletişim çok önemlidir. Lütfen, Tanrı aşkına, birkaç gün veya hafta “haber” ve kompostlama yapmayı bırakın ve Sağdakilerin aslında birbirleriyle konuşmasına izin verin. Dünyadaki konumumuzu anlamalıyız ve düşünmek nereye gitmek istediğimiz ve gerçekte hangi yolların işe yarayabileceği hakkında. Ders alamazsak, her zaman kaybederiz.

• Küçük ölçekli, yerelleştirilmiş, düşük riskli, yüksek ödüllü çözümleri tercih edin. Neyi yapabileceğinizi kontrol edin, yapamayacağınızı görmezden gelin. Kendinizi, üzerinde kontrol sahibi olmadığınız ülke çapındaki siyasi amaçlara yatırmayın. Önce kendinize, ailenize ve topluluğunuza odaklanın. İşte 2020’ler için bazı mükemmel yaşam dersleri.

• Dolarınız ile oy verin. Bu herkesin sahip olduğu tek büyük güçtür. Aşırı sol şirketlere mi yoksa yurtsever muhafazakarlara mı fon sağlayacağınızı seçebilirsiniz. Boykot yapmaya ve satın almaya başlamak için bazı fikirler.

• Ayaklarınızla oy verin. Kaliforniya’da yaşıyorsanız, kariyer veya ailevi nedenlerle kesinlikle orada olmanız gerekmedikçe lütfen taşının. Vergi dolarlarınızla aşırı sol politik bir makineyi finanse ettiğiniz yerlerde yaşamayın. Vergilerinizin faydalı amaçlarla kullanıldığı bir yere gidin.

• 2021’deki protesto ve mitinglerin faydasını yeniden değerlendirin. Şimdiye kadar, sağ kanat mitinglerinin sicili yüksek riskli, düşük ödüllü görünüyor. Solun medyayı ve neredeyse tüm şehir yönetimlerini kontrol ettiğini unutmayın. Sırayla, sağcı bir mitingin nasıl yönetileceğini ve kitlelere nasıl gösterileceğini kontrol ediyorlar. Bir mitingin tüm amacı kitlelere ulaşmaktır ve medyanın kontrolü olmaksızın, birçok muhafazakar miting sadece kendilerine karşı olumsuz propaganda sağlar.

• Açık hedefler, tanımlanmış bir hedef ve doğrudan liderlik olmadan asla bir miting veya protesto düzenlemeyin. Mümkünse herkesi veteriner edin ve aşırı sol şehirlerde etkinlik düzenlemeyin. Bir grup insanı tek bir yerde bir araya getirmek ve istediklerini yapmalarına izin vermek bir felaket reçetesidir. Düşman bir bölgede ise bu iki katına çıkar. Trump’ı sevin ya da ondan nefret edin, 6 Ocak’ta kalabalığı yönetmeyerek destansı bir şekilde başarısızlığa uğradığını kabul etmelisiniz. Miting için hiçbir plan, görev, başlangıç ​​ya da bitiş zamanı yoktu – başarısızlık kaçınılmazdı.

• İnsanların çoğunun hemfikir olduğu POPÜLER sorunlar etrafında toplanın. Bir protesto veya mitingin tüm amacı, insanların kalbini ve aklını kazanmak. Kendinizi veya kendi tarafınızı tatmin etmek DEĞİLDİR. Bu çok önemlidir. “Trump destekçileri Kongre’den tüm Amerikalılar için 2000 dolarlık çek talep ediyorlar” ile “Trump destekçileri Trump’ın Başkan kalmasını talep ediyor” arasındaki farkı bir düşünün. İlki hayırsever ve fikri Trump destekçilerinin lehine çevirecek. İkincisi yetkili ve kendi kendine hizmet ediyor gibi görünüyor.

• Köprüler kurun, büyük bir çadır kurun ve insanların çoğunu kazanın. Muhafazakar davaların popüler olmadığına içtenlikle inanmıyorum. Mantıklı bir şekilde açıklandığında, dünyadaki hemen hemen herkes en azından bazılarıyla hemfikir olabilir. Amaç, diğer% 50’ye karşı% 50 belirlemek değil, dürüst insanların% 99’unu seçkinlerin% 1’ine karşı birleştirmek olmalıdır.

• Şiddeti veya diğer aşikar ve yasadışı davranışları teşvik etmeyin. Hepimizin gördüğü gibi, 6 Ocak’ta olanlar işe yaramadı. Muhafazakârların moralini bozdu ve halk iradesini onlara karşı çevirdi. Bu hareketin geleceği, kendisini iktidardan yoksun bulan kuruluş dışı her hareket gibi, Gandhi veya ilk Hıristiyanlar gibi olmalıdır. Şiddet içermemeli ve çılgın tehditler yerine daha çekici bir mesajla kalpleri ve zihinleri kazanmaya çalışmalıdır.

• GERÇEK değişimin çok yavaş olduğunu unutmayın, ancak çalıştığını görebilirsiniz. Size bir gecede yıldırım hızında değişim fikrini satmaya çalışan hiç kimseye güvenmeyin. Bu, size bir devrim, iç savaş veya çöküşün hemen köşede olduğunu söyleyenleri içerir. İnsanlar onlarca yıllık sıkıcı sıkı çalışmalardan ziyade hızlı sihirli düzeltmeler istediği için bulunduğumuz konumdayız. Aileler yetiştirmek, bir kültür yaratmak ve bu delikten çıkmak için kurumlar inşa etmek yıllar ve yıllar alacak. Ancak gerçek çözüm her zaman yavaş büyüyen doğal meyve bahçesi olacaktır, bir gecede çiçek açan sihirli fasulyelerin yalanı değil.

“ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın.” üzerine 20 yorum

1. Kars dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selam paylaşım cidden hayran edici, linkedinde paylaştım , Emine – 98

2. Denizli merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 08-01-2021 00:35:19

3. Şırnak merkezden ben memo. Mrb bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 08-01-2021 01:25:43

4. Karaman dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ahmet – 259

5. Bu konu : ” ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan valla hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 13

6. İstanbul dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle güzel, teraziye tıkladım , ali – 27

7. Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın cidden güzel, twitter da paylaştım 11-01-2021 18:24:21

8. Tokat merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 13-01-2021 11:13:06

9. Nevşehir dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . merhaba arkadaşlar siteniz harbiden güzel, twitter da paylaştım , Emine – 249

10. Bayburt dan kimler var. ÖNEMLİ: Dün olanların ve buradan nereye gidebileceğimizin gerçekliği budur. Lütfen paylaşın ve tartışın. . Merhaba paylaşım inan ki çok iyi, saolun , Emine – 495

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link