Geçenlerde covid çarpmadan bir süre önce aşı karşıtı bir fikri nasıl başlattıklarına dair bir yazı gördüm.

Yaklaşık 3 yıl önce, NPR’yi tanrılarının sözü gibi dinleyen bir arkadaşımla arabadaydım. Konuşan kişi “bir sonraki tarihi salgına kadar ne kadar zamanımız var” diyordu ve nedense o zamandan beri aklıma takıldı.

Kara veba ve ispanyol gribini gündeme getirdiler ve onun korkunç etkilerini, ölüm sayılarını ve yol açtığı zararı (korku çığırtkanlığı da) adlandırdılar ve burada dinlediğiniz için teşekkür ettiler, siz kendini beğenmiş pisliklerin seveceği ve anlamış gibi davranacağın boktan bir serbest form caz müziği.

Hala düşünüyorum ve aptal bir NPR konuşmasının bu özel klibini neden hatırladığımı merak ediyorum.

…freshsquozedbuttsnot tarafından gönderildi
[comments]

33 Comments

1. Mersin merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım valla dikkat çekici, facebookta paylaştım 22-08-2021 20:51:20

2. selam arkadaşlar web siten süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım

3. Yalova dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Merhaba herkese web sitesi vallaha iyi, şukuladım , ahmet – 239

4. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Slm siten harbiden dikkatimi çekti, sağolun , Emine – 220

5. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Merhabalar paylaşım inanılmaz iyi, teşekkürler , – 410

6. Konya merkezden ben ahmet. Selam sayfan harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler 23-08-2021 00:21:02

7. Amasya dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Selam web sitesi vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , hatice – 25

8. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 134

9. Ağrı dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Merhabalar siten gerçekten iyi, face de paylaştım , memo – 98

10. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım cidden mükemmel, facebookta paylaştım , memo – 297

11. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Selam herkese web siten gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , memo – 46

12. Gümüşhane merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 31-08-2021 10:20:46

13. Merhabalar sayfanız vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım

14. Mardin merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 02-09-2021 17:03:00

15. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Merhabalar siteniz inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 296

16. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inanki mükemmel, tebrikler , ali – 70

17. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, teraziye tıkladım

18. Selam herkese paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

19. elif yılmaz Reply

Afyon merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım 13-09-2021 08:15:54

20. Selamlar web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

21. Kırşehir dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Merhaba paylaşımın inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım , Emine – 340

22. Tunceli dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Merhaba herkese siteniz valla hayran edici, teşekkürler , ziya – 13

23. Merhabalar paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, tebrikler

24. Şanlıurfa dan kimler var. ÖNGÖRÜSEL Programlama . Selamın aleyküm web siten valla dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 86

25. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Mrb web siteniz inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 372

26. Selamın aleyküm siten gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Bu konu : ” ÖNGÖRÜSEL Programlama ” çok güzel. Slm web siteniz inanki dikkat çekici, face de paylaştım , mehmet – 232

Write A Comment